Audiohobby.pl

HiFiMan Susvara

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
02-03-2021, 16:44
Jak z czerwonym, to mnie podoba się Pathos TT Anniversary.
Szczególnie na takim ujęciu, jak pod spodem, przypomina mi jakiś fajny wzmacniacz...???
Tylko to chyba słabizna jakaś jeżeli chodzi moc wyjściową i pewnie się nie nada.
Ale HiFiMan Susvara z nim, też by nieźle wyglądały. :)

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
02-03-2021, 16:48
Za to ten wszystko mający Pathos InPol Heritage powinien się nadać.
Na dodatek jest z tym ładniejszym drewnopodobnym pilotem (bo są i szare).
Może jego warto przetestować?! Chętnie bym poczytał z pierwszej ręki jak to się sprawuje.
@Gwos przepraszam, że tak bezceremonialnie dopisuję się do listy, ale pomyślałem, że jak już jest, to czemu nie? ;)
Posłuchałeś trochę tych sprzętów. W Internecie można znaleźć, dosyć różne opinie na temat produktów tej firmy.
Ciekawiłoby mnie Twoje zdanie o tej integrze.

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
02-03-2021, 17:35
Karolu, nie ma sprawy, zawsze jestem ciekaw wskazówek. Widziałem któreś z tych wzmacniaczy w Top HiFi, może nawet oba, ta czerwień przykuwa oczy, nawet pytałem o nie, ale sprzedawca jakoś stwierdził, że to u mnie nie zagra, hm... No więc skoncentrowałem się na Luxmanach i Passach. Pewnie też oba modele Pathosa się nadadzą, bo ten "słabszy" ma 35W/8om, co - jak doświadczenie pokazuje - z powodzeniem Susvarze wystarcza. Kwestia mojej energii i współpracy w salonie. Niebawem jestem umówiony na wypożyczenie zestawu dzielonego Pass Labs XP-12/XA25, który już dwukrotnie (w sklepie) mnie oczarował. Dam znać.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
02-03-2021, 17:52
Takiego Lavardina to za sam wyglad chce sie zatrzymac, ladna ta czerwien i Susvary na niej.

Podtrzymuję zdanie sprzed kilku dni: wszystkie trzy grają fajnie i nieco precyzyjniej od Luxmana. Lavardin jest najjaśniejszy, Octave i T+A są na dole bardziej dociążone, T+A czasem wydaje mi się tłusty, Octave zaś ma najbardziej uspokajający dźwięk, podejrzewam, że to charakterystyczne dla lamp. Gdyby więc chodziło tylko o "łatwość" brzmienia, to Octave V70 Class A byłby najciekawszy. Jednocześnie podoba mi się lekkość Lavardina ISx. Z nim mam jednak mały kłopot... transformator w środku czasem się wzbudza i to czasem dośc mnie wkurza. Zamówiłem DC blockera, ma przyjść jutro (przyda się również do transformatora dla Luxa, który też trochę buczy), wtedy zobaczymy. Natomiast T+A PA 2000 R jest prosto z kartonu, miał kilka dni pograć, więc gra, czasem tylko do niego zaglądam, nie wiem czy on się zmienia (break-in) czy ja (brain-in), ale brzmi bardzo dostojnie.

Jednak wszystkie trzy grają dźwiękiem typowym, tzn. nie ma rewolucji na miarę tego co usłyszałem w zestawie dzielonym Passa. Dlatego jeśli Pass się u mnie obroni... to chyba już nie będę miał pomysłów.

Może Pathos, o którym wspomniał Karol. Albo... ale to nieco później, bo muszę wychodzić :)
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
02-03-2021, 20:57
Jak masz mozliwosc sprawdzic to ja bym dorzucil do listy Sugdena A21SE, 30W w klasie 'A', wiec chyba sensowna konkurencja dla Passa. Specjalnie wyszukalem wersje w odpowiednim kolorze ;')

ps. sluchalem go z kolumnami i bardzo dobrze gral.

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
02-03-2021, 22:49
Dziś jest dzień wzmacniaczy lampowych pod szyldem Cary Audio. Wczoraj wyjechał ode mnie Octave V70 Class A (na lampach KT120), na jego miejsce przyjechał Cary SLI-80 Signature (KT88), a w sklepie słuchałem ponadto modeli Cary SLI-100 (KT150) oraz CAD-300 SEI (300B). Poniżej kilka zdjęć.

Słuchałem CAD-300 i SLI-80 już w październiku ale przez adapter, tym razem łączyłem się bezpośrednio do odczepów głośnikowych, choć mam wrażenie, że dziurka dużego jacka jest zupełnie dobra. Obu wzmacniaczy słuchaliśmy z Włodkiem (GED-em) lata temu szukając wzmacniacza dla AKG K1000. Nie pamiętam co wówczas o nich myśleliśmy, mam wrażenie, że Włodek miał w pewnym momencie monobloki Cary'ego albo coś pomyliłem. Tak czy inaczej dziś SLI-80 zrobiło na mnie kapitalne wrażenie i w domu również gra fajnie, choć zdecydowanie lepiej z winylami (Linn LP12 z wkładką MM) niż z dacka iFi iDSD Pro, to się jeszcze wyjaśni, ale z winylami - bajka: dźwięk soczysty, wielki i szybki.

Równie ciekawie zagrał SLI-100, może nawet pikantniej, ale cierpiał na jakieś szmery w jednym kanale, ponadto ewidentnie za mocny dla Susvary - strach dotykać potencjometru. Nie wiem czy do niego wrócę. Sygnatura podobna do SLI-80 a więcej prądu mi nie trzeba.

Natomiast CAD-300 wypadł najsłabiej, czegoś mu brakowało w basach, dźwięk na dole nieco się rozmywał.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
02-03-2021, 23:40
@Gwos, moim zdaniem Cary Sli-80, gra zauważalnie lepiej na lampach KT-120 niż na KT-88.
Pisałem trochę o tym wzmacniaczu w wątku: Urządzenia firmy Cary Audio z wyjściem słuchawkowym i nie tylko.
Kiedyś je wstawiłem próbując różne lampy i już tak zostało. Trzeba tylko bias wyregulować i śmiga.
KT120 można wkładać, pytałem producenta. KT-150 niestety już nie.
O "plusach dodatnich", jakie niewątpliwie uzyskuje dźwięk na lampach KT-120 pisałem tutaj.
Ten ostatni zestaw lamp, jest wg. mnie optymalny. Grało to i gra na tyle dobrze, że dalsze eksperymenty straciły dla mnie sens.

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
02-03-2021, 23:55
Fantastyczna wiadomość: po zainstalowaniu KT120 poprawiła się "dykcja"! Już teraz speaker z niego niezły, więc aż strach pomyśleć co może być dalej. Twoje wpisy zatrzymały się tuż przed testami EL84 - jak wypadły?

Czy to znaczy, że masz tego Cary'ego do tej pory? Wpisy są z 2015 roku.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
02-03-2021, 23:59
W tym zdaniu, było też niepozorne słówko "jakby". ;)
Tak, mam do tej pory, bo to dobry wzmacniacz i całkiem nieźle wygląda na dodatek. :)
Dalej dałem sobie spokój. Włożyłem na chwilę te EL84, ale nie było o czym pisać.

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2021, 00:09
Jasne. Jutro w sklepie mam dostać jakieś wtyczki/patyczki do biasowania Cary'ego, których dziś nie dostałem, bo chcę się upewnić jak jest. Ten egzemplarz demonstracyjny ma już swoje lata (tak przynajmniej zrozumiałem) i podobno bias nigdy nie był sprawdzany. Zapytam też czy mają, czy pożyczą i czy pozwolą mi zainstalować KT120.

Zaraz przeczytam podlinkowany wątek. Dzięki!
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2021, 20:39
Pomocy! Czy jeśli mam do dyspozycji możliwość połączenia dacka i wzmacniacza zarówno po RCA jak i XLR, to czy warto sprawdzać opcję po XLR? Łączę się po RCA, natomiast nie mam kabla XLR a coś jednak kojarzę, że po XLR ma być jakoś lepiej. Czyżby? Wiem że będzie głośniej, ale akurat mocy mi nie brakuje. Pytanie czy warto szukać na gwałt tego kabla, bo zbliża się termin oddania wzmacniacza T+A (brzmi dobrze, ale czy po XLR będzie lepiej?).
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
03-03-2021, 21:00
Jak wzmacniacz nie jest w pelni zbalansowany to bym machnal na to reka, czesto te wejscia sa dawane na 'odczep sie', czysto dla wygody uzytkownika, moze wrecz nawet byc ze zabrzmi slabiej po XLR.

Gwos

  • 361 / 5674
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2021, 21:26
W dokumentacji T+A PA 2000 R nie ma słowa o zbalansowanej tudzież symetrycznej architekturze, ale dali aż trzy zestawy wyjść XLR, po co? Może da się potwierdzić bądź wykluczyć symetryczną konstrukcję ze zdjęcia wnętrza, wklejam znalezione o najlepszej rozdzielczości: https://data.mactechnews.de/489834.jpg
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

saudio

  • 724 / 5279
  • Ekspert
03-03-2021, 21:31
Jak podłączasz iDSD PRO to on jest w pełni zbalansowany, z tym T+A chyba jest ale aż tak się nie znam, wydaje się że ma po dwie pary tranzystorów na kanał, a nawet coś więcej niż tranzystor bo pięć pinów.

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
03-03-2021, 21:59
Wg mnie nie będzie dramatycznej różnicy w jakości XLR vs RCA. Jeśli wzmacniacz gra genialnie po XLR a słabo po RCA to coś z nim jest nie tak. W przypadku T&A tak nie będzie, to bardzo solidna konstrukcja.