Audiohobby.pl

NAjbardziej uniwersalne kolumny do 20Kzl

AdamWysokinski

  • 358 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
14-08-2008, 15:44
> 4. Living Voice(zaproponujcie model, tak by mozna sie bylo zmiescic w cenie)

Ok. 15 kzł - Auditorium
Ok. 20 kzł - Avatar
Powyżej 20 kzł - wersja z zewnętrzną zwrotnicą.

> 6. ProAc D38 - no dobra, tylo nie wiem czy za 10-12Kzl uda sie kupic nawet uzywkane....

Miało być do 20 kzł :-)


__________
I am weasel!
Pozdrawiam,
Adam

lancaster

  • Gość
14-08-2008, 15:57
Adam, pisalem ze do 20Kzl cena sklepowych, tak by dostac z drugiej reki za ok 10.....8-12 powiedzmy


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

AdamWysokinski

  • 358 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
14-08-2008, 19:24
> lancaster, 2008-08-14 15:57:31
> Adam, pisalem ze do 20Kzl cena sklepowych, tak by dostac z drugiej reki za ok 10.....8-12 powiedzmy

No to z ProAcami rzeczywiście może być problem. Z Living Voice chyba też - nie dosyć, że kolumny mało popularne, to chyba rzeczywiście dobre, bo na rynku wtórnym (w Polsce)  nie ma zbyt wielu ofert LV :-)


__________
I am weasel!
Pozdrawiam,
Adam

mahler

  • 6 / 5910
  • Nowy użytkownik
16-08-2008, 13:23
Bardzo trudno je dostać ale Zoller Solution w tej cenie można kupić...

JarlBjorn

  • 10 / 5867
  • Nowy użytkownik
18-08-2008, 14:06
Jesli nikt ich jeszcze nie kupil, to podejrzewam ze to moze zamknac temat:
http://www.hifi.pl/gielda/kolumnyponad5000/25065.php

Ogladalem je i sluchalem, stan bdb, do mnie za male niestety. No i rosewood, a mnie musi byc cherry...

lancaster

  • Gość
18-08-2008, 17:42
Jarl, dzieki za propozycje, ale bylbym bardzo zdziwiony gdyby dynaudio wybronily sie w bezposrednim porownaniu z kolumnami jw.
Ze swojej strony Credo16Hz skreslam z listy. wczoraj sluchalem je w bezposrednim porownaniu z Argos Alfa i Argosy okazaly sie lepsze pod niemal kazdym(a zwlaszcza przestrzen i zwartosc dxwieku) wzgledem....moze z wyjatkiem wolumenu niezbyt kontrolowanego przy Argosach basu. Na Credo porownywalnie na pirerwszy rzut ucha zagrala tylko muzyka rockowa....tam to pare deko basu na gorke premiuje. Wokale, wybrzmienia, scena z planami(choc i lekkie oddalenie prezentacji) na plus dla Alf....a tak jexdzilem po tych Alfach :)))) Credo zagraly dxwiekiem rozmytym, tak jakby ktos spuscil powietrze z obrazu muzycznego.
No nic, w konwencji klasycznych glosnikow Argosy sie wybronily w pierwszym porownaniu jakie mialem.
Wogole tak jak sie z Argosem nie raz klocilem tak jego kolumny uwazam za bardzo interesujace(cos jak ze Zydelkiem i jego kablami)
Credo moze i sa niezle przy jakichs tam paczkach, ale tutaj to sorry nie ma o czym rozmawiac.

Lista na dzis:


2. Audio Physic Padua
3. B&W 804s
4. Living Voice(zaproponujcie model, tak by mozna sie bylo zmiescic w cenie)
5. Harpia Acoustics (rowniez poprosze o Wasza propozycje)
6. ProAc D38 - no dobra, tylo nie wiem czy za 10-12Kzl uda sie kupic nawet uzywkane....
7. Argos Alfa


Poprosze o konkretne propozycjie ze stajni HArpii, pozyskanie LV moze byc mocno upierdliwe, wiec na razie ich nie skreslam, ale jesli nie bede mial okazji przetestować/porownac to sila rzeczy sie nie zalapia.


Jestem ciekaw kolejnych porownanek :)




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lok

  • 432 / 5916
  • Zaawansowany użytkownik
22-08-2008, 15:17
lancaster I co znalazłeś już swój ideał. Jak tam odsłuchy.

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 15:29
Krystian, póki co nie miałem zbytno kiedy potestować. Obiecuję się poprawic. w każdym razie jestem bardzo ciekaw jak ta mocna bylo nie bylo stawka wypadnie względem siebie.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cypher

  • 252 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
22-08-2008, 19:25
Lan pytanie z czytej ciekawości jak masz zamiar potestwać te konstrukcje ??
Przecież aby to zrobić musiał byś je ściągać do domu, słuchac odsyłać itd praca dla giganta ;-))))

Road To Nowhere

  • 1033 / 5916
  • Ekspert
22-08-2008, 20:52
Dlaczego ?
Ja w ten sposób w ciągu 3 miesięcy przetestowałem 5 modeli podłogówek ,sam je przywoziłem ,wnosiłem
na drugie piętro i odwoziłem.
Minimalny czas odsłuchu to 3 tygodnie ,bywało,ze trzy "modele" stały u mnie na raz.
Założony budzet to 15kzł max.

Salonpoznan

  • 47 / 5853
  • Użytkownik
29-08-2008, 15:33
Jeśli nie muszą byc kolumny recenzowane, proponuję Akumaszyny Deep - MK. A propos chciałbym zrobic mały teścik u nas na Łąkowej. Jeśli macie pod ręką jakieś kolumieny z tego pułapu (20k zł), a możecie wjechac, zapraszam na porównanie. Ja chwilowo z przyczyn niezaleznych nie mogę z Akumaszyną i WTL - em zabardzo się ruszac. Na wszelki wypadek podaje nr. telefonu 604-701-218.
Szacuneczek
Kamil
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

mzawek

  • 176 / 5916
  • Aktywny użytkownik
30-08-2008, 10:16
Ja mam referencje do sprzedania .Tanio !!!

AmAdeuz

  • 44 / 5910
  • Użytkownik
30-08-2008, 10:41
Lancaster>
Fajnie ze Ci sie Argosy spodobaly, ciekaw bylem bo temat ciagnal sie juz baardzo dlugo ;-) Teraz tylko wypada by Bartek zmienil profil produkcji na horny hehe.  
Z czym ich sluchales? Z ciekawosci pytam.  
pozdrawiam

lancaster

  • Gość
30-08-2008, 11:07
Amadeusz, wiesz pewnie ze mój konik to nie klasyczne glosniki:) Jednak potrafię docenic na tle oferty tego typu konstrukcji bardziej interesujące....zwlaszcza postawione jedne obok drugich :)
Co do elektroniki towarzyszącej to szczerze mowiac nie powiem za wiele....wzmacniacz hybrydowy 30W w klasie A.
Nie mialem go u siebie w domu, ale słuchalem juz kilkukrotnie i z wysterowaniem kolumn problemow nie ma namniejszych....moze nastepnym razem zrobie porownanie wzmaków :)
Muzyka rozna.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
30-08-2008, 11:12
mzawek a co to za paczka ?:))))
chętnie bym posluchal....no jak zagralaby lepiej od konstrukcji z listy to czemu nie....czemu nie....



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'