Audiohobby.pl

DAC zewnętrzny

fallow

  • 6457 / 5883
  • Ekspert
26-05-2008, 21:08
A musi byc koniecznie ARM ? :) Mozna sobie zmontowac zestaw fanless np. na takiej Epii -> http://www.via.com.tw/en/products/mainboards/motherboards.jsp?motherboard_id=399 dorzucic do tego DACa, wykorzystac jeszcze Squeezebox\'a i w sumie jest cacy :)

Synchronizacja miedzy zrodlem a DACiem to rzeczywiscie taki problem ? W kontekscie domowych odsluchow a nie warunkow studyjnych oczywiscie :)

A tak btw. jesli ktos rzeczywiscie chce korzystac z komputera (jak ja np. - z bardzo wielu wzgledow) to nie wystarczy po prostu dobra karta dzwiekowa z dobrymi przetwornikami ? :)

DMA

  • 6 / 5916
  • Nowy użytkownik
27-05-2008, 13:40
>> josef, 2008-05-26 19:24:25
nie przesadzajmy z tym dopasowaniem - SPDIF to tylko nędzne 2.8MHz - przy kabelkach 0.7 - 1m odbicia nie są tak straszne

Prawda ale tylko dla sinusa. Tutaj jest sygnał prostokątny i trzeba przenieść minimum ~7 harmonicznych żeby sygnał przypominał prostokąt. Stąd wymagane pasmo _minimum_ 21MHz i trzeba robić dopasowanie impedancji.

--
DMA

Molibden

  • 1906 / 5916
  • Ekspert
28-05-2008, 01:08
> lancaster, 2008-05-26 19:24:59
>Molibden LC78601 podzie bezposrednio z TDA1543 ??? Jezeli tak to jeszcze dziś słucham :)

Niestety nie - producent nie przewidział osobnego wyjścia dla tych sygnałów.
Dlatego też uważam, że dla samego NOS DACa na TDA 1543 lepiej zrobić to z odtwarzaczem CD Sony (jak będę mieć skończony to mogę taki cedek podrzucić), chociaż nie wiem jakie masz zdanie n.t. ich transportów opartych o CXD1372 i CXD2500 i laser KSS-240A.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5916
  • Ekspert
28-05-2008, 01:10
>> moris, 2008-05-26 20:52:23
... mimo żeto CD i spokojnie mogli by poleciec I2S to jest odbiornik CS8414 i dalej przetwaornik C/A to MBL takie rozwiązanie stosuje w CDkach

Tylko po co? Żeby zrobić konwersję I2S na EIAJ?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

palton

  • 422 / 5421
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2009, 22:31
Najczęściej producenci ,najwyższe modele robią dzielone a nie odwrotnie.Myślę że musi w tym coś byc .Sam kupiłem dac , bo z DVD za 200zł + tania cyfrówka grał lepiej niż cd rotel 02( którego sprzedałem) w tej cenie .Inna sprawa że przy dobrej cenie dolara kupiłem cyfrowy tara Ism 75 (przyszłościowo do lepszego transportu),który jest droższy niż dac + DVD  :-)                                                                                                                                                                              Pozdrawiam Robert