Audiohobby.pl

METAL.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
05-03-2008, 17:30
Wszystko w temacie. :)

zoltar7

  • 1309 / 5902
  • Ekspert
06-03-2008, 13:55
Slav tego się nie da słuchać ;-)

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
07-03-2008, 01:43
Wiem, dlatego slucham. ;) Ostatnio "Monnlight" Christ Agony, "Litany" Vadera i "Winds Of Creation" Decapitated, czyli wszystko made in Poland.

Nie mam za to pomysłu poszukać jakichs nowości. Czekam aż same zapukają do moich drzwi. ;)

nigi

  • 151 / 5902
  • Aktywny użytkownik
07-03-2008, 08:14
Dla mnie sie skonczyly nowosci na roots sepultury ;-)
Cos nie kumam tego new metalu, niby new a wtorny jakis...
.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
07-03-2008, 19:37
>Slav
>Nie mam za to pomysłu poszukać jakichs nowości. Czekam aż same zapukają do moich drzwi. ;)

Mam wrażenie, że w metalu pojęcie "nowość" już baaaaardzo dawno temu stało się równoważne z jedynie "ostatnio wydane";)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

mzawek

  • 176 / 5902
  • Aktywny użytkownik
08-03-2008, 17:16
Takie wycia rózne to tylko lata osiemdziesiate.Najlepsze płyty IRON MAIDEN ,JUDAS PRIEST  .Z Ameryki SLAYER I METALLICA.Innych płyt nie słucham metalowych bo sa marne moim zdaniem.

mzawek

  • 176 / 5902
  • Aktywny użytkownik
08-03-2008, 17:20
http://pl.youtube.com/watch?v=TviTCFAGr6w&NR=1
To sa prawdziwi metalowcy .Fajniejsi od 99% kichy teraz wydawanej.Od razu mi sie przypominaja czasy grania w pokoju małym kolezki.Perkusja i cała reszta.Za wzmaki robiły radia amator i zodiak.Fuzy robił ktos tam ,nie pamietam juz....Ci małolaci na  youtube to esencja metalowej muzyki.

Nowak

  • 3 / 5902
  • Nowy użytkownik
08-03-2008, 18:48
Na moonlight nie bylo ju tego czadu co na pierwszych dwoch plytach. Gdzies dwojka z adipocere lezy ale czasem wracam, jedynke wydal ktos na zachodzie? Czy tylko Baron tutaj? A moonlight masz jakie wydanie?

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
08-03-2008, 23:45
Nie pamiętam, kto wydal "Moonlight". Mam kasetowe wydanie i z tego względu zostawiłem ja w Polsce. Z reszta jak cala kolekcje. Dopiero odbudowywuje płytotekę na CD a w razie możliwości to najlepiej SACD albo DVDAudio. Teraz słucham na mp3. ;)
A co do 2-ch pierwszych to jednak oprócz kilku kawałków nie ruszają mnie te płyty. Zacząłem Christ Agony słuchać od "Moonlight" i tez na tej płycie skończyłem. Późniejsze dokonania to nie ten kierunek, jakiego oczekiwałem po Cezarze. Dobrze, ze miałem kumpli, którzy wtopili i kupili te płyty. ;)
Do dziś pamiętam koncert w Rzeszowie. Jeden z lepszych na jakich bylem. Oprócz nich grali jeszcze Hate, Lux Occulta i Heresy. Do teraźniejszych czasów chyba tylko Hate się ostał.

Reaper

  • 521 / 5899
  • Ekspert
09-03-2008, 18:16
Słyszałem już 1 utwór na nową płytę grupy TESTAMENT.

Szykuje się rewelacyjny krążek.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
09-03-2008, 19:47
Testament nagrywał rożne płyty. Mniej więcej do której porównałbyś ten utwór? Cholera! Od czasów "The Gathering" nie słyszałem nic nowego z obozu thrashowców. No, może poza następna w chronologii, ale to nie jest regularna studyjna i przypadek sprawił, ze ja kupiłem. ;)

rafal996

  • 1090 / 5898
  • Ekspert
10-03-2008, 11:38
Metal to dla mnie klasyczne heavy, thrash i prawie wszystko co pomiędzy (różne bardziej rozbudowane formy na tym zbudowane). Mocniejsze odmiany tylko okazjonalnie, rzadko znajduję tam coś dla siebie. Nie gustuję też w rzeczach symfonicznych, powerowych, różnych Stratovariusów i innych Blind Guardianów nie trawię kompletnie.

Ostatnio jakaś posucha, nic specjalnego się nie ujawniło. Z tych wydanych w zeszłym roku najczęściej wracam do Megadeth - Unied Abominations, Exodus - The Atrocity Exhibition... Exhibit A, no i Dream Theater - Systematic Chaos. Może jeszcze Machine Head - The Blackening, ale już mniej. Z bardziej klasycznych rzeczy niezwykle udaną płytę Black Rain wydał Ozzy Osbourne, pozytywnie zaskoczył Saxon nagrywając klasycznie heavy metalowe Inner Sanctum. I to chyba tyle.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
10-03-2008, 14:37
Megadeth wydal naprawdę dobra płytę z na nowo nagranym, znanym z "Youthanasia" - À Tout le Monde (Set Me Free) przy gościnnym udziale, nie powiem, całkiem niezłej pani z Lacuna Coil. :) Dave Mustain podniósł wysoko poprzeczkę i myślę i mam nadzieje, że w końcu przebije zdechlaków z Metallica. Mam na myśli sukces artystyczny i komercyjny. Gdybym się jednak mylił, to też się nie zmartwię, ale nie sadze, żeby Metallica wydala coś na miarę chociażby czarnej płyty a im wcześniej tym lepiej. ;)
Ciekawi mnie też na ile polepszy się realizacja i w ogóle jak będzie brzmiała ta płyta. W końcu ma się tym zająć facet odpowiedzialny za brzmienie Slayer.

rafal996

  • 1090 / 5898
  • Ekspert
10-03-2008, 15:01
I za wiele dość nowocześnie brzmiących kapel, co nie jest dobrym prognostykiem.

Komercyjnie Megadeth nigdy Metallice nie dorówna, bo ta ostatnia może wydać nawet zestaw złotych myśli Larsa na płycie CD, a i tak zdobędzie Grammy. Za to muzycznie przebił ich już dawno i systematycznie od czasów Rust In Peace nagrywa lepsze płyty.

Reaper

  • 521 / 5899
  • Ekspert
10-03-2008, 21:25
Co do kawałka Testament to brzmi jak za czasów "Practice what you preach" Rewelka.

Niestety co do Megadeth to się nie zgadzam.
Płytę "United..." przesłuchiwałęm 3-4 razy pod rząd, za kilka dni znowu ja słuchałem i nie mogę się do niej przekonać. Jest jakaś taka pusta. To już nie jest ten zadziorny Thrash, a zwykły mocny Heavy. Mi nie podeszła zupełnie. Zresztą dla mnie Megateth skończył się na Rust in Peace. No Youthanasia też się jeszcze dzielnie broni ale szybko się nudzi i niezbyt często ląduje w moim odtwarzaczu.