Audiohobby.pl

METAL.

Reaper

  • 521 / 5899
  • Ekspert
13-03-2008, 18:57
Co masz na mysli rafal??

ahaja

  • 513 / 5902
  • Ekspert
13-03-2008, 20:16
Z g....a bata nie ukręcisz :-) dlatego fajniej słucha się winyla. Ciekawie zapowiadaja się wydania lp na 45rpm - kiedyś słuchałem \'Master.....\' - killer.
K

rafal996

  • 1090 / 5898
  • Ekspert
13-03-2008, 22:31
Co mam na mysli? Przede wszystkim stronę edytorską. To są rzeczy wydane dawno temu i to niestety widać. Można przecież zrobić jakąś ciekawą książeczkę, dobre zdjęcia, trochę historii itd. Szkoda wydawać 60 zł (bo po tyle chodzą) na płytę, gdzie poza samym krążkiem niewiele co jest.

Poza tym dźwiękowo to też nie jest bajka, uważam że można więcej wycisnąć z tych nagrań. Jakieś takie płaskie są.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
14-03-2008, 22:37
Greccy mistrzowie klimatyczno-melodyjnego death metalu powrócili! :)
Chodzi oczywiście o Septic Flesh i płytę "Communion". Przyznaje, ze jest to dla mnie wydarzenie, ponieważ od czasów "dwójki" łykam wszystkie wydawnictwa tej grupy. Co prawda nie spodziewałem się, ze jeszcze o nich usłyszę, ale chyba powinienem się spodziewać, ze wcześniej czy później do tego dojdzie. Już nie takie powroty następowały. ;)

Dopiero odsłuchuję próbki z sieci wiec niewiele mogę napisać o tej płycie, oprócz info, ze jest. :)

Reaper

  • 521 / 5899
  • Ekspert
15-03-2008, 08:51
Rafal nie mogę się z tobą zgodzić. Stare wydania rozgniatają swoim brzemieniem, swoją surowością i prawdziwością te wszystkie nowoczesne remastery i inne cyfrowe pierdoły zabijające to coś co jest na starych wydaniach.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
15-03-2008, 14:30
Reaper, myślisz, ze np. taki Megadeth "Peace Sells...But Who\'s Buying", który wyszedł na DVD Audio, tez mógł stracić na tej ostrości?

Reaper

  • 521 / 5899
  • Ekspert
15-03-2008, 23:34
Nie słucham formatu DVD audio. Jakoś mnie to nie przekonuje.
DVD to DVd, ma być do filmów, a muzyka niech jest na standardowych CD Audio i winylach.
Nie jestem fanem DVD.

rafal996

  • 1090 / 5898
  • Ekspert
16-03-2008, 00:04
Metallica z klasycznego starego winyla rozpierdziela CD i o to chodzi. Dzieli je przepaść. Dziś już da się zrobić CD bardziej zbliżone do winyla i wcale nie chodzi mi tu o nadmierna cyfrową ingerencję w dźwięk. To oczywiście jest jeszcze gorsze.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
16-03-2008, 15:48
Z tymi winylami to nie jest takie pewne jeśli mamy na myśli czas, kiedy w studiach nagraniowych nagrywa się w 100% cyfrowo. Nie dotyczy to plyt nagranych jeszcze do konca lat 80-tych.
Takim przykladem moze byc calkiem niezla plyta Aeternus "Shadows Of Old", ktora mam na czarnym krążku i praktycznie nie da jej sie sluchac czy to na wkladce MM czy tej, ktora teraz uzywam MC. Wole sluchac tej plyty na mp3 komp->wzmacniacz.
Inaczej sprawa sie ma z Metallica czy Ironami. Oczywista sprawa jest tez realizacja i pieniadze jakie pochlonely a na to moga sobie pozwolic najwieksze tuzy.
Inna sprawa sa geste formaty, ktore dopiero raczkuja w "naszej" muzyce. Narazie wiem, ze niektore plyty w SACD/DVD -Audio wydali: Metallica, Manowar, Megadeth, Motorhead, Iron Maiden i...?
kurka wodna! Same na literę "em". ;)

Linn Polska

  • 21 / 5895
  • Użytkownik
16-03-2008, 16:39
Na DVD-Audio wydano jeszcze Disturbed - "Believe" oraz Nightwish - "Once". Wszystkie płyty Nightwish są do nabycia na LP.
If it sounds better, it is better...

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
16-03-2008, 18:59
Czy są szanse by Linn Rec. zaczął się interesować innymi gatunkami niż jazz i klasyka?
Już nie marzę o najcięższych odmianach rocka, ale bardziej o tych ambitniejszych i progresywnych. Coś w stylu Spaced Out, Landberk czy choćby Peccatum.

Linn Polska

  • 21 / 5895
  • Użytkownik
17-03-2008, 10:58
Sam byłbym zainteresowany, aby katalog wytwórni znacząco się powiększył o inne gatunki niż tylko folk, jazz czy klasykę. Według obietnic, sprzedaż muzyki Linn\'a przez internet (formaty Studio Master FLAC, FLAC, WMA, MP3) ma spowodować powiększenie oferty, w tym o nowe gatunki muzyczne.
If it sounds better, it is better...

Reaper

  • 521 / 5899
  • Ekspert
20-03-2008, 14:30
Zależy o jakie winyle Mety Ci chodzi.
Wydania Music For Nations to tragedia, zero dołu.

Ale Vertigo to sie zgadzam, że przewyższają CD pod każdym względem.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
20-03-2008, 20:52
No prosze, wspominam o Christ Agony, pozniej zauważam jej ponowne zaistnienie, tego samego dnia zamawiam plyte przez Pagan Rec. i po 8 dniach mam ja w domu (i slucham).
Pagan dlatego, ze oni przyjmują płatności przez PayPal. Prędkość realizacji warty odnotowania. :)


Czekam jeszcze na 3 przesyłki w tym cala dyskografie Kata w boxie.

Slav

  • 545 / 5902
  • Ekspert
29-03-2008, 22:40
Właśnie słucham sobie "polskiego" Children Of Bodom czyli Made Of Hate. Cholernie melodyjny metal nieco tylko wolniejszy od tego co wykonują Finowie. Za ta są bardziej elektryczni. :) Tutaj strona: www.madeofhate.net/ Jeśli ktoś lubi takie klimaty sądze, że jest to pozycja dla niego.
Ze swej strony dodam, że zazwyczaj szybko mi się przejadają takie płyty, chociaż teraz całkiem fajnie się tego słucha.
Zajebiście chwytliwy i energetyczny kawałek muzyki.

Za to niewesołe mam wieści dotyczące BOX-a Kata. Nie wiem na czym oni wytłoczyli te płyty, ale po paru odsłuchach (a katuje Kata codziennie ;)) mój player zaczyna nie widzieć 2-ch płyt. Samo to, że Dziubińskiego i spółkę darze "niechęcią" ;) a mówiąc wprost wkurwia mnie ta firma to jeszcze ta cala rewelacja z tymi płytami... Zastanawiam, kiedy padnie na następne płyty.
Wszystkie płyty wytłoczyła firma Vegart. Może mieliście jakieś przygody?

Na otarcie łez oprócz powyższych męczę jeszcze dwa a raczej trzy nabytki. Folk metalowy PRIMORDIAL "A Journey\'s End", może nie najświeższy materiał, ale najbardziej właśnie ta płyta mi podchodzi oraz split STRAASHA / NUMENOR. Atmosferyczny black metal, którego kiedyś miałem na mp3 i po zmianie systemu operacyjnego, gdzieś mi wsiąkł (ja i wiele innych rzeczy) a że muza cały czas mi siedziała w głowie to sobie kupiłem. ;) Dosyć undergroundowe nagranie, ale nie sposób przejść obojętnie.