Audiohobby.pl

Rock, Metal, Thrash Metal i pokrewne - aktualności i wymiana spostrzeżeń

zdezintegrowany

  • 1278 / 4694
  • Ekspert
12-11-2011, 22:17
Rolandsinger -->
Vulgar Display of Power to genialna płyta :)
Jest w niej mnóstwo siły i agresji jakiej na próżno szukać w dzisiejszej muzyce ...
Dziś u mnie Bathory i płyta Blood Fire Death oraz I płyta Anathemy :)

zdezintegrowany

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
12-11-2011, 23:04
Ostro krytykujesz poczynania Down. Za Audioslawe jak czytam również nie przepadasz. Mnie odpowiadają wszyscy przez Ciebie wymienieni, widać mam mniej radykalne poglądy.
 

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
13-11-2011, 21:28
Tu nie chodzi o krytykę, najzwyczajniej wszystkie supergrupy cierpią na syndrom wyrobnictwa. Pantera to było coś nowego,słyszysz kilka riffów i już wiesz, że to Pantera, to samo dotyczy wspomnianego RATM.  A taki Audioslave to nie pies ni wydra, z założenia eklektycznie łączy najlepsze cechy brzmienia muzyków-założycieli, ale efekt tego zabiegu jest taki jak w kuchni: nie wystarczy połączyć najdroższe substraty najbardziej wykwintnych dań by powstało coś wyjątkowego, często rezultat takiej fuzji jest niestrawny, albo w najlepszym razie przeciętny, tak jak w wypadku Audioslave.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
14-11-2011, 20:25
No wiesz, nie ujmując nic Panterze i RATM(też jestem ich fanem)Twoje opinie na temat super grup są mocno przesadzone. Mam w kolekcji wiele płyt takich "wyrobników" (jak ich nazywasz) : Them Crooked Vultures, Black Country Communion, Chickenfoot, Velvet Revolver, Scum, Down, Driven... Audioslawe i wcale nie uważam ich za niższą ligę. Wspaniali muzycy z fantastycznymi pomysłami na zrobienie czegoś wyjątkowego. Nie kupuję tego porównania z Hell\'s Kitchen ;)))
Pozdro Mariusz.

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
10-05-2012, 08:43
Accept - "Stalingrad" bardzo dobra płyta utrzymana w klimacie poprzedniej, staruszkowie dają radę. Prawdziwe rockowe granie z ciekawymi melodiami, pięknymi harmoniami gitar i wyśmienitym wokalem. Polecam winylową wersję, pięknie wydana(koperty płyt nareszcie pokryte folią).
Prong - "Carved Into Stone" takie prongowe bla, bla. Dwa no może trzy utwory na poziomie do jakiego mnie przyzwyczaili, reszta bez pomysłu cienka jak barszcz.
High On Fire- "De Vermis Mysteriis" ciężko, nisko nastrojone gitary, dodali do tego jakieś elementy doom(no może lekko przesadzam) ale lubię ten zespół za taką iskrę szaleństwa a tu jej jednak zabrakło. Jest misiowato i jak dla mnie za monotonnie.
Mnistry - "Relapse" tutaj też jestem rozczarowany, może dlatego że "Psalm 69" i "The Last Sucker" to moje ukochane killery tej grupy. Płyta ma swój klimat ale dla mnie zbyt komercyjny.
Mariusz  

ozzman82

  • 37 / 4378
  • Użytkownik
07-09-2012, 13:29

A czy ten zespolik ktoś kojarzy ? dla mnie objawienie tegorocznego jarocina >> koncertowy czad w najlepszym wydaniu >> muzycznie hardrockowa klasyka, mariaż guns\'ów z led zeppelin i domieszką sabbs :) jeżeli wczesna sodówka w łebkach nie zamiesza to może coś z tego będzie :)

z ostatnich premier polskich i zagranicznych zdecydowanie polecam luxtorpedę \'robaki\' oraz wcześniejszy album, czerwony album comy, Foo fighters \'Wasting Light\' oraz ostatni Testament \'dark roots of earth\'


pozdrawiam Radek

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
16-09-2012, 10:03
Pyszne granie ten Rust. Czy oni wydali już płytę?

 

ozzman82

  • 37 / 4378
  • Użytkownik
17-09-2012, 14:16
>>Pyszne granie ten Rust. Czy oni wydali już płytę?<<

Jak na razie jest tylko epka, do kupienia na allegro, płyta pewnie niebawem bo z tego co widze chłopaki ostro koncertują cale lato ..... polecam jak będzie okazja wybrać się na koncert !!! tam widać ich prawdziwy potencjał :)

pozdrawiam Radek

Dj

  • 1088 / 4674
  • Ekspert
17-09-2012, 20:36
Mi się nie podoba obecnie w metalu koncepcja grania, zapisu płyt... Wszystko głośno brzmi,l wżyna się w uszy i perkusja tłucze się jak opętana,gitary brzmią nachalnie. Dla mnie te zabiegi są niezrozumiałe i chore. Starsze płyty potrafią mieć cudną przestrzeń, być ułożone dźwiękowo (można wychwycić każdy instrument). Dziś mamy technologie a płyty brzmią sztucznie, cierpią na brak przestrzeni,mają nieprzyjemne dźwięki.

ozzman82

  • 37 / 4378
  • Użytkownik
19-09-2012, 12:18
>>Mi się nie podoba obecnie w metalu koncepcja grania, zapisu płyt... Wszystko głośno brzmi,l wżyna się w uszy i perkusja tłucze się jak opętana,gitary brzmią nachalnie. Dla mnie te zabiegi są niezrozumiałe i chore. Starsze płyty potrafią mieć cudną przestrzeń, być ułożone dźwiękowo (można wychwycić każdy instrument). Dziś mamy technologie a płyty brzmią sztucznie, cierpią na brak przestrzeni,mają nieprzyjemne dźwięki.<<

Zgadzam się w zupełności, nie słyszałem ostatnio płyty rockowej - metalowej w której nic by mnie nie drażniło, wiecznie coś jest nakombinowane, popodkręcane tak, że dziurę w mózgu wierci i nie pozwala się skupić na samej muzyce ;/ no ale cóż samymi starymi płytami żyć nie można a od jazzu trzeba od czasu do czasu odsapnąć .... pozostaje mieć nadzieję, że ten trend wróci w końcu na dobre tory .....

>>Triggery leżą u podstaw całego ZŁA, powinni ich zabronić ustawowo, serio.<<

Co to są triggery ? :)


pozdrawiam Radek

Cypis

  • 2479 / 5038
  • Ekspert
27-09-2012, 08:13
Odkryłem "Black Album" Metallica!

To nie to, że wcześniej nie słuchałem. Miałem i znałem świetnie. Jednak udało mi się wejść w posiadanie rippów z LP 45obr/min. (2,5GB!). Po wypaleniu na CD, jeśli pominąć charakterystyczny szum igły i delikatny przydźwięk między utworami jest co CAŁKIEM INNA PŁYTA. Dynamika utworów i siła rytmu po prostu POWALA.

Chyba na Danonkach D7000 asmagus przeżywałby niekończący się (a przynajmniej trwający przez całą płytę) orgazm. ;)

Do tej pory taka ilość trashu była dla mnie dość wyczerpująca, jednak tą wersję wysłuchałem z prawdziwą przyjemnością. Polecam, jeśli ktoś ma możliwość zdobycia takiej wersji.

P.S. Analog? Chyba coś w tym jest.... Szczególnie sposób przygotowania materiału dla tłoczni. ;)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

zdezintegrowany

  • 1278 / 4694
  • Ekspert
27-09-2012, 08:36
Cypis - wrzuć link skąd zassałeś :)
 ... black album to już niestety nie trash metal :(
... dla mnie póki co South of Heaven pozostaje niedościgniony jeśli chodzi o realizację :)

zdezintegrowany

zdezintegrowany

  • 1278 / 4694
  • Ekspert
27-09-2012, 08:45
Ostatnio pojawił się na rynku nowy album szwedów z Katatonia - Dead End Kings ... bardzo dobry, progresywny album na pograniczu rocka i metalu (kiedyś Panowie grali świetny death metal i ten feeling słychać w obecnych nagraniach).
Jeśli ktoś nie zna ich twórczości radzę zacząć od 2-3 wcześniejszych albumów, łatwiejsze stylistycznie i więcej melodii :)

Polecam również nowy album greckiego Septic Flesh (wydany w 2011) ... dla mnie obecnie to najlepszy zespół grający ekstremalną muzykę wręcz na pograniczu rzeźni ;)
...  godne uwagi są albumy The Great Mass oraz Communion z 2008.
 

zdezintegrowany

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
27-09-2012, 09:05
Nowe Septic Flesh takie dobre? Będę musiał sprawdzić :>

A ja ostatnio zostałem bardzo mile zaskoczony ostatnim Napalm Death - Utalitarian. Jak u licha te dziadki potrafią jeszcze zmajstrować taką młócę? Po prostu rewelacja.

Jeśli szukacie bardzo dobrego thrash\'u to polecam zapoznać się z Killing Peace Onslaught\'u. Płyta może nie najświeższa, ale jeśli ktoś jeszcze nie słuchał to szczerze polecam.

A przy okazji zna ktoś demówkę Inquisition - Forever Under? Co prawda trzeba szukać po necie zrzutu z taśmy magnetofonowej, ale nie znam drugiego tak energicznego materiału, prawdziwy oldshool na miarę Protectora tylko z jeszcze większym wykopem.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4694
  • Ekspert
27-09-2012, 09:34
Pawel -->

sprawdź koniecznie! moim zdaniem dobry album: sporo rzeźni, partie orkiestrowe, damskie wokale ... momentami duuuużo szaleństwa :)

zdezintegrowany