Audiohobby.pl

Moje zakupy płytowe to...

pp

  • 75 / 5893
  • Użytkownik
13-04-2008, 22:08
Witam

Chciałbym otworzyć dyskusje na temat płyt które właśnie zakupiliśmy oraz miejsc gdzie takowe nabywamy.
Zapewne pozwoli to innym użytkownikom serwisu AH zorientować się gdzie i jakie pozycje płytowe nabywają forumowicze oraz otworzy dyskusję na temat konkretnych pozycji płytowych i sklepów gdzie się w takowe zaopatrujemy

Pozdrawiam
pp

konto_usuniete

  • 402 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2008, 22:18
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

vector

  • 321 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2008, 15:27
OK
Moje ostatnie z prestoclassical.co.uk

Details of your order are as follows (prices in GBP):

------------------------------------------------------------------
Glossa - GCD921614 Marais: Sémélé 12.99
Glossa - GSP980033 Charpentier ! 15.26
Glossa - GCD921610 Desmarest - Grands Motets Vol. II 8.76
Glossa - GCD921607 Desmarest - Grands Motets 8.76
Glossa - GCD920925 Monteverdi: Il quinto libro de madrigali, 1605
                                                              8.76
Glossa - GCD920926 Monteverdi: Il sesto libro de madrigali, 1614
                                                              8.76
Glossa - GCD920922 Monteverdi: Il secondo libro de madrigali, 1590
                                                              8.76
Glossa - GCD920927 Monteverdi: Il Settimo libro de madrigali, 1619 \'Concerto\'
                                                             10.39
Glossa - GCD920924 Monteverdi: Il quarto libro de madrigali, 1603
                                                              8.76
Glossa - GCD920908 India: Libro Primo de Madrigali, 1606
                                                              8.76
DG Archiv - 4745102 Handel: Saul 20.99
Warner Classics - 2564641772
                        Shostakovich: Symphonies Nos. 1-15 (Complete)
                                                             24.99
Harmonia Mundi - HMC901902
                        Beethoven - Piano Sonatas Volume 1
                                                              6.74
                        Post & packing 14.00
                                                          --------
                                                   Total: 166.68


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

dong

  • 541 / 5868
  • Ekspert
16-04-2008, 09:12
Wczoraj udało mi się dokończyć odsłuchanie jednego z moich niedawnych zakupów:
czteropak Virgin z oratoriami Haendla (Mesjasz + Izrael w Egipcie) w interpretacji Andrew Parrotta z Taverner Consort & Players.

Jest w jpc aktualnie przeceniony na 12,99 euro i bezwzględnie warto skorzystać (każde z tych wykonań jest też dostępne osobno, ale w podobnej cenie co całość :). Mesjasz fantastyczny, chyba najlepsze wykonanie, jakie słyszałem (choć jeszcze nie idealne :). W pierwszej chwili lekka dezorientacja, bo byłem przyzwyczajony do szybszych temp, ale później z każdym kolejnym fragmentem coraz pełniejsza akceptacja i satysfakcja. Zdecydowanie broni się jako całość - bardzo skupiona i głęboko przemyślana, nieefekciarska interpretacja. Polecam!

Wydane niestety tak sobie, jak to budżetowe kartonowe boksy - skromna książeczka bez tekstów, płyty w tekturkach.

http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/hnum/2904889?rk=classic&rsk=hitlist
(miłośnikom Mesjasza łatwo przeoczyć, bo opisany tylko jako \'Israel in Egypt\')

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 09:20
>dong

Do jakich innych wykonań masz porównanie jeśli chodzi o Mesjasza pod Parrotem? Pytam, bo tak myślałem czy by nie zakupić jakiegoś innego wykonania bo mam praktycznie tylko to i moje wrażenie - nic nie razi ale ... jakiejkolwiek ekscytacji w trakcie słuchania nie przeżyłem.

Co do wydania - ja mam w tym wydaniu dwupłytowym a nie boxie i przyznaję, że virgin podszedł bardzo oszczędnie do sprawy. Cieniutka książeczka i informacja ... że tekst utworu można znależć na www.........;)))))))
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

konto_usuniete

  • 402 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
16-04-2008, 13:11
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 13:32
>parmenides
Nie masz za co przepraszać;). W dodatku to ja przy okazji wrzuciłem tu off-topa.
Sam Handel do moich "pupilków" nie należy, ale myślę o powiększeniu nieco zbioru o kilka dodatkowych płyt Handla, stąd moje pytanie.

Sam myślałem np o tym:
Handel - Messiah / Augér, von Otter, Chance, Crook, Tomlinson, English Concert, Pinnock
http://www.amazon.com/Handel-Messiah-Tomlinson-English-Concert/dp/B0000057DB
przeciętne czy "da radę"?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 14:21
A propos polskich "wysyłkowni". Zamówiłem na www.gigant.pl 3 pozycje. Dwie od dłuższego czasu nadal "w realizacji" (żadne "egzotyki" tylko dwa Naxosy) a jedna wyrzucona po długim czasie z zamówienia jako "niedostępna":
http://www.gigant.pl/html/index.asp?k=2&mod=prd&p=kgirkhhrjdawppnbtrha&rid=5017600&pos=0&stp=20&o=3&kat=0&main-kat=1&scr=bach%20flute&from=search

Wchodzę aby sprawdzić tę płytę na ogólnej stronie i ... oczywiście nie wpisali, że "pozycja niedostępna" tylko zostawili jako średnio dostępna w ciągu 15 dni a najkrótszy czas oczekiwania to 2 dni.
Jest to zwyczajne "walenie w ptala". Kolejny klient nazbiera w koszyku trochę płyt (o części których Gigant już miał sygnał że ich nie ma), po czym się okaże że połowa jest niedostępna i wyślą resztę co się im uda nazbierać.

We wcześniejszym zamówieniu było to samo - o płycie opisanej jako dostępnej "od ręki" (opisana "36 godzin") napisano mi w mailu dopiero po tygodniu, że niestety jest "niedostępna" :
http://www.gigant.pl/html/index.asp?k=2&mod=prd&p=aaiaifnerxglcroffapa&tab=1F27213B31&rid=5017605&pos=0&stp=10&o=3&kat=2&main-kat=2&scr=vivaldi%20pinnock&from=search
Było to już z miesiąc temu i można sprawdzić - nikt niestety nie raczył wpisać, że chwilowo pozycja jest niedostępna.

GIGANT WALI Z KLIENTAMI W ...., niech będzie kulki;). To było tam moje ostatnie zamówienie. Muszę tylko wyrobić stosowną kartę do zakupów za granicą i tyle mnie w polskich wysyłkowniach z tak rewelacyjną informacją o oferowanych produktach widzieli.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 14:29
Jeszcze a propos powyższego - prostacka marketingowa zagrywka. Wychodzi na to, że skoro Gigant nie opisuje po otrzymaniu sygnału od dostawcy, że płyty nie ma to po prostu część tytułów które są na stronie Giganta robi tylko za tzw. "zwabiacze".
Zawracają tylko klientom "d...", którzy nie znajdując w katalogu jakichś pozycji złożyliby sobie zamówienie gdzieś indziej.  
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

fistulator

  • 348 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
16-04-2008, 14:29
>> clo2, 2008-04-16 13:32:38
>parmenides
Nie masz za co przepraszać;). W dodatku to ja przy okazji wrzuciłem tu off-topa.
Sam Handel do moich "pupilków" nie należy, ale myślę o powiększeniu nieco zbioru o kilka dodatkowych płyt Handla, stąd moje pytanie.

Sam myślałem np o tym:
Handel - Messiah / Augér, von Otter, Chance, Crook, Tomlinson, English Concert, Pinnock
http://www.amazon.com/Handel-Messiah-Tomlinson-English-Concert/dp/B0000057DB
przeciętne czy "da radę"?

-----

clo2 tu masz opis jeżeli nie zaglądałeś wcześniej

http://www.audiohobby.pl/topic/6/76/2

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 14:35
>fistulator
Czytałem. Tylko tam o Pinnocku piszesz praktycznie tylko na temat wersji Mesjasza w tym nagraniu , natomiast twój opis samej interpretacji skupia się na dwóch innych wykonaniach.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

cocor2007

  • Gość
16-04-2008, 14:44
Clo2,

z tym Pinnockiem na Archiv to maja chyba jakis błąd w Gigancie. W katalogu Universal Music Polska z dn 14.04 ta płyta jest opisana jako dostępna w magazynie, cena 12,50 netto, numer katalogowy i data wydania się zgadzają. Chyba, że UMP ma jakis błąd u siebie...

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 14:52
>cocor2007

Ale kolejne zamówienie i sytuacja się powtarza. Ale nawet nie w tym rzecz. Głównie chodzi o to, że normalna firma jak przy okazji realizacji jakiegoś klienta otrzymuje info od dostawcy, że towar jest niedostępny to umieszcza na ten temat na stronie z przedmiotem stosowną informację. Niestety Gigant żadnej informacji nie umieszcza i tak jest pewnie z wieloma pozycjami. Płyty faktycznie u nich niedostępne a opisane dalej jako dostępne (niekiedy nawet w 36 godzin;))))). W tym właśnie rzecz i w niczym innym. To właśnie nazywam po imieniu - "walenie w ptala".
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5902
  • Ekspert
16-04-2008, 14:56
>cocor2007

Gdy czasem zamawiałem gdzieś w necie książki, to wysyłałem zamówienie. Firma sprawdzała i okazało się, że pozycja jest już u nich niedostępna (nie mogą sprowadzić, mieć czy co tam jeszcze). Ja otrzymywałem informację ale zarazem ktoś zmieniał w systemie status z "dostępna" na "niedostępna" i było to OK. A Gigant jak widać robi tak, że składając po raz kolejny zamówienie tak naprawdę wcale nie wybieram tylko z dostępnych pozycji. Mimo iż Gigant ma w wielu przypadkach stosowną informację, to ją przed klientami ukrywa.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

fistulator

  • 348 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
16-04-2008, 14:57
rzeczywiście clo2 :) to nie to forum wklejam więc to co już gdzieś napisałem na temat pinnocka


Pinnock jest wpół drogi między autentyzmem a romantyczną wizją. Dlaczego?

hmm Tenorowe partie śpiewa Howard Crook i jest fantastyczny podobnie jak Padmore u Christiego (z tym że Padmore jest trochę bliższy epoce jeżeli chodzi o emisje głosu) Alt czyli Michael Chance to dla mnie najlepsza kreacja kontratenorowa w znanych mi mesjaszach, Sofie von Otter też się dobrze sprawdza lecz jest jedno i to wielkie ale Bas to porażka na całej linii facet nie z tej epoki, sopranistka (Arleen Auger) się stara ale to też romantyczna śpiewaczka. Chór jest wzorowy i nie ma co się czepiać orkiestra też (pinnock na klawesynie bardzo ładnie ozdabia i realizuje continuo) jakość nagrania niestety DG wiec jest w wyższych stanach średnich. Gdyby nie sopran i bas byłaby to doskonała alternatywa dla Christiego