Audiohobby.pl

WLM PAC - Wasze propozycje.

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 10:09
qubric, ale ten nierowny dźwięk to na osi z 1 m czy tak wogóle w pomieszczeniu odsluchowym ?:))))
Mam na myśli ze wcale nie ejst powiedziane gdzie dcwiek jest bardziej nierówny.....w takim fullrange na ten przykałd masz ograniczenie wypromieniowywanej mocy w najwyższej oktawie(sporo większe niz w klasycznych kopułkach)....za to obejrzyj sobie ch-ki w zakresie srednicy, gdzie fullrange miewaja "podbita". Na osi masz np. +3-4dB, pod katem 30stopni masz juz ch-ke w zakresie srednicy nie odstępującą od tej jaką prezentuje większośc zestawów klasycznych, a pod kątem 60-80stopni ch-ki kierunkowe w zakresie średnicy bywają lepsze niz w klasycznych driverach.....dzieki temu jest wypromieniowywana wieksza moc akustyczna w tym zakresie i być moze jest to jedna z przyczyn dla ktorych dźwięk jest odbierany jako prawdziwszy.
W fullrange są tez wyjatki....np. Lowther ma bardzo ładnie wyrownana ch-ke w pasmie średniowysokotonowym(życzylbym takiej większości kolumn klasycznych.....płaskie spl na osi mowi niewiele o jakosci dxwieku....no moze jest przydatne a wrecz niezbedne realizatorowi dźwięku, który siada na osi w odleglości 1m od kolumn.....a i w tym wypadku mówi niewiele o jakosci dźwieku. ....

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 10:24
Yogi, ja akurat odnośnie mbl mialem mocno mieszane uczucia...najpierw pobieglem do pomieszczenia mbl....stanąłem w drzeiach i usłyszałem dxwiek ktory IMHO obok naturalnego nie stał. Instrumenty akustyczne jakies tam próbowaly być odtworzone....tak bym to okreslił....dosć nachalna prezentacja sprawiajaca ze nie wysiedzialem nawet 2 utworów(druga bya jakaś plyta testowa i nie pomogło:)).
Tu sie nie am co pocieszac :) Gdybym miał prywatnie wybierać Grand Viola - mbl(ten którego sluchalem) to bez chwili namysłu WLM z być moze teslami za 10zł w super PACu :) - w pełni swiadomie co kupuję.
Dxwiek jak dla mnie byl duzo naturalniejszy, bez technicznych naleciaosci z pełną wizualizacja instrumentu.....na mbl ostatecznie fajnie wypadł Mozdżer(ktorego prywatnie słucham sporadycznie z tendencja do wogóle:)) i Acoustics Alchemy czyli takie pitupitu dla audiofila....niemniej jednak te dwie rzeczy o dziwo mnie nie zmęczyly :) Na plus ładna przestrzeń ale muzyki, zwłaszcza akustycznej nie stwierdziłem.
....wogóle dla mnie prezentacja mbl była niewiele lepsza od tej ktorą mozna było na as usluyszec w pokoju ancient audio(swietna prezentacja co roku a w zeszłym jakos tak....a gdzie przyjemnośc sluchania muzyki ????)

marko3T

  • 421 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2008, 10:52
Qubric chociaż sie z Tobą zgadzam to przywołuje Cię do porządku , bo Twoje twierdzenia sa nie wygodne dla całej rzeszy wielbicieli  dobrego (?) brzmienia.:-)  




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 11:24
marko, wiadomoz e dobre brzmienie to accuton, wiec w czy twierdzenia Qubrica są dla iwelbicieli dobrego brzmienia niewygodne ????:))))
Moż e wtym ze ten toowy wytwór na ceramicznych membranach ma jednak spl dalekie od liniowosci i pewnie psuje such w zwiazku z tym :))))

marko3T

  • 421 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2008, 11:43
Zależy na kogo i gdzie to twierdzenia pada. Coś nerwowo reagujesz , ja sie za Accutony wcale nie dam pokrajać więc jak to miał prztyczek do mnie , to nie traiłeś:-)  A Ty  na stare głośnik , to chyba nie dasz złego słowa powiedzieć co...?
Wiesz co nie raz pisałem, mi na płaskim spl wcale nie zalezy , nie tego sie słucha.

Pzdr.  



____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

  • Gość
26-04-2008, 11:48
Lancaster - a słuchasz kolumn na osi czy ogólnie w całym pomieszczeniu???
Bo jeśli „ogólnie w całym pomieszczeniu” to najlepsze będą głośniki wbudowane w sufit podwieszany, na linii 100V. Np. Visatona po 120 złotych za kompletną kolumnę ;)
I tak słuchaj skoro masz robaki w tyłku i lubisz sobie chodzić podczas słuchania :)

Tylko że 90% ludzi obecnie kupuje systemy multimedialne, które oglądają i słuchają siedząc tyłkiem na kanapie :)))
Oczywiście niektórzy chcą sobie w domu potańczyć, wic potrzebują krzykliwych estradówek albo pełnopasmowych kołchoźników. Gotowi są nawet zapłacić po kilkanaście tysięcy PLN za kosztujące 26złotych Tesle w sklejkowych obudowach Accuhorna...  Takich klientów też szanujemy :)))



PS. Płaskie SPL jest przydatne każdemu. Bo im lepsza kolumna, tym mniej zniekształceń dodaje od siebie do pomieszczenia. Przydatne jest także płaskie SPL w jak najszerszym kącie promieniowania. Można przy tym zmniejszać odpowiedź pomieszczenia przez adaptację akustyczną. Ale można działać wręcz przeciwnie - zawężając kąt promieniowania by osłabiać odpowiedź pomieszczenia (takie są założenia niektórych systemów wielokanałowych), albo przybliżać punkt odsłuchu do kolumn (najtańsza metoda).



PPS. Accutony akurat mogą być najlepsze jeśli są odpowiednio dobrze wyfiltrowane ich rezonanse własne – jak w każdych twardomembranowcach.
Na nie tłumionym papierze szerokopasmowców po 26 złotych/sztuka możesz sobie co najwyżej ekscytująco posłuchać trąbki jazzowej, bo nic innego nie da sie tolerować przy nosowym podbarwieniu takiego papieru ;)

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 12:01
marko, zalezy jakie stare glosniki. Nie rozrożniam głośników na stare i nowe, tylko na te które mnie ujmują i te które ujmują muzyce :) Królika oczywiscie mozna gonic w nieskonczoność i nikomu tego nie bronie/nie moja sprawa :)
Skad Ci przyszło do głowy ze jakos nerwowo na to reaguje ? Bardzo lubie taką rozmowe....coś mi marko zbladłeś, plączesz sie w zeznaniach i nie masz racji a przede wszystkim ja juz mam Twoje dylematy za sobą  !:)(cytat z podrecznika erystyki dla początkujacego audiofila:)))))
....tak chyba nie bedziemy rozmawiać ? Normalnie napisałem odpowiedx na post Qubrica....co myslę na ten temat i jak to widzę.....a potem na Twój....a ze ten Qubricowy był merytoryczny a Twój taki jaki był to co ja poradzę ?:)

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 12:09
Qubric a stawiasz kolumny z boków glowy i nawet nie drgasz przy dosłuchu ?:))))
Nie ma takiej opcji zebys słuchał idealnie na osi, chyba ze z uchem w glośniku.
Accutony, jak accutony....nie przygladałem im sie wczesniej....kolega wkleil fote i chyba faktycznie lepiej wygladają magnezowe Seasy....czy nawet aluminiowe z serii prestige....ogólnie nie jestem fanem....wszystko cacy, idealnie, rezonanse odfiltrowane a do muzyki to niepodobne :))))
Tesla....no cóż trąbka brzmi niexle, gitara brzmi nieźle, muzyka elektroniczna potrfi zbarmziec neiźle, wokale.....w wersji tego glosnika z półki to nikomu kto go sluchałe sie nie dziwię ze tak uwaza....w końcu to glosnik do kołchoźnika :)
a w WLM góra na teslach czy innych takich (w PACu) uznawana byla przez audiofili za rewelacyjną(mi osobiscie też bardzo sie podoba - naturalna, swobodna i barwna)....teraz kiedy sie dowiedzieli ze to głosniki za 10 pewnie wszyscy nagle usłysza że to głośnik za 10 zł :))))) .....no i komentarze beda ze "niezle jak za 10zł, ale do assutona sie nei umywa" :)))))
...nawet dobrze mi sie to czyta.

  • Gość
26-04-2008, 12:26
Hahaha – dwornisiu :)))

Kolumna wielogłośnikowa jest zwykle bardziej wrażliwa na zmianę kąta odsłuchu w pionie niż w poziomie, ale to szczegół... Istotne jest to, że ekscytująco, nie znaczy rzetelnie...
Ekscytująco grały też Altusy, tylko były złe bo Tonsil nie wpadł na pomysł żeby skasować za nie drobne 16 patoli :)))

Jeśli uważasz że nie warto dbać o wyrównane SPL bo pomieszczenie psuje wiecej, to wskazałem Ci powyżej sposoby zmniejszania wpływu pomieszczenia i uratowania wierności przekazu przy udziale kolumn o wyrównanym SPL (potem i tak zawsze możesz je popsuć dowolnie np. cyfrową korekcją w karcie dźwiękowej ;)



PS. Poza tym jesteś popsuj, bo Visaton B200 jest całkiem niezły, bez potrzeby krojenia mu dust-capu. Ale rozumiem, że chodzi o to by było ekscytująco, jeśli nie w dźwięku to przynajmniej w popsuciu pary dobrych głośników ;)



PPS. Podoba mi się pomysł zrobienia czegoś podobnego do PAC. Można pójść dalej wypróbowując polecane przez Misiomora połączenie THX, można wypróbować kopułki, stożki i tubowce (obracamy się w końcu w sferze cen znacznie mniejszych niż Visatony B200, które popsułeś :) Takich cen dobrego dźwięku dostępnego dla mas.

a_men

  • 746 / 5897
  • Ekspert
26-04-2008, 12:26
...Ale dotychczas zachwyty nad PAC-em nie ustawały. Bo nikt nie wiedział co to jest. Były tylko spekulacje: Air Motion?, wstęga, kosmiczna technologia? Chyba tak, bo za taką cenę?

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
26-04-2008, 12:28
A ja stosuje metodę co by tu wydłubać i wsadzić do swoich kolumienek. Tyle nie naprawianych kolumn z wyśmienitymi sprawnymi co niektórymi komponentami można kupić za rozsądna cenę, że jeśli to ma być dla mnie i egoistycznie nie zależy mi na produkcji dla innych to naprawdę jest rozwiązanie dające wiele frajdy.

=>Qubric właśnie oszpecę front swoich kolumn 3 warstwami włókniny,będą bardzo szpetne ale po próbach gra to klasę wyżej idę kończyć osadzanie drugiego wysokotonowca (frezareczka) i włókninka, włókninka
Rafaell

marko3T

  • 421 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2008, 12:34
Lan jak coś nie wpisuje się w Twój kanona to pada ...accuton... i to jest merytorycznie.



____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 13:44
marko, przecież sam zaczałeś tą rozmowe.....bardzo chetnie pocyztam co masz do napisania o PAC WLM.
Qubric, altus ekscytujacy jak dla kogo :)
Byc moze każdy szuka czegoś innego w dźwieku....jeden muzyki, inny jedwabistej góry, trzeci żyletkowatej góry, czwart relaxu, piąty kontroli basu, ktos inny rozdzielczości, jeszcze inny prestiżu....a a tam lubie sobie posłuchać urządzeń obok siebie i ocenic je pod wzgledem pasma, przestrzeni i innych "audiofilskich" konkurencji.....na sam koniec sprawdzam czy widać instrumenty czy tylko elementy skladowe i jezeli mam wrazenie obcowania ze sztuką to jest to decyduące o ocenie ogólnej.
......mozna sobie poogladac każdy obrazek z osobna, podciągnac mu kontrast, nasycenie barw czy co tam jeszcze chcesz....ale jezeli nei widac dziela to bez końca gonimy kroliczka :)
...czasami to "podkręcanie" parametrów wrecz szkodzi.

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 13:45
....najgorzej IMHO mają Ci co widzą tylko puzzle :))))....a spotkalem sie nie raz :)

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 13:47
hehe, qubric B200 jeszcze(!)nie psulem, ale obowiązkowo zostanie to wykonane....kupiłem też już 2 głosniczki na prototyp PAC....co sobei myslałes ?:)
Wybrałem je spośród 10 w sklepie z głośnikami.....no to chyba musza grac :) Posłuchamy, zobaczymy.