Audiohobby.pl

Wymacniacz do około 1000 PLN do Grado 325is i HD650

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
29-12-2011, 12:35
Sluchal sluchal. Mial nawet napisac recenzje, pisalem ja i pisalem na rozne sposoby, ale w efekcie ciagle dochodzilem do wniosku ze nie bylo za bardzo o czym pisac. Bardzo poprawny, malo emocjonalny przekaz. Jezeli ktos szuka upgrade\'u ze slabych bardzo budzetowych DACow to jak najbardziej go tutaj znajdzie, jezeli ktos szuka juz czegos wiecej niz poprawnie grajace urzadzenie to nie tedy droga.

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
29-12-2011, 12:40
Langshi nie ma sobie co w ogole glowy zawracac, chyba ze jest od deski do deski przerobiony przez Majkela ;) Lovely Cube juz nadaje sie na platforme startowa do zrobienia z niego dobrze grajacego wzmacniacza, chociaz i tak na starcie jest troche jak cieple, kluskowate makarony. Mocno wszystko "kondensuje" ale traci wiele szczegolow, detali, smaczkow. Mozna kupic takze juz na calkiem fajnych czesciach - na pewno lepiej gra taka wersja niz Lovely Cube - u kolegow z polski.

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2011, 13:14
A może po prostu zwiększyć budżet, kupić DACMagic, R-Dac i do tego wzmak np. BP lub jakąś lampę WBA, lub Schiit Valhalla? Jeżeli byłby to zbliżony (a może nawet lepszy dźwięk) do tego z Naima i CA to byłbym bardzo zadowolony.

Gustaw

  • Gość
29-12-2011, 13:23
>> walkman6, 2011-12-29 13:14:55
kupić DACMagic

Jeżeli lubisz dźwięk bardzo gładki i przymilny to może być ciekawe rozwiązanie.
Dla mnie ten DAC to za duży nudziarz.

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2011, 13:27
Wiem, że to wygląda dziwnie... zwłaszcza czytając wątek od początku, ale niestety rozbudowa systemu to nie jest prosta sprawa i nie ma jednej prostej drogi. Myślałem, że wystarczy kupić wzmacniacz za 1000PLN i już wykorzystam w pełni zalety 325, ale niestety bardzo się pomyliłem. HD600 też wymagają przyzwoitego sprzętu towarzyszącego. Myślę, że na chwilę obecną ze względów finansowych zakupy odsuną się w czasie, no chyba, że trafię na jakąś dobrą promocję :) No i jeszcze pozostaje mi przekonanie żony bo ostatnio zrobiła się bardzo sceptyczna w tej materii i nawet wolałaby, żebym kupił sobie Playstation :)

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2011, 13:34
Gdzieś czytałem, że w CA 840 siedzi taki sam DAC. Jeżeli to prawda i te urządzenia grają bardzo podobnie to mi się podoba. Na Grado i HD600 słyszałem bardzo dużo szczegółów, tzw. planktonu na górze (oczywiście w Grado więcej :) Po podłączeniu Beresa jako źródło wszystko to zniknęło. Miałem wrażenie (chociaż mógłbym przysiąc, że słyszałem na prawdę), że Beres nie sięgał ani tak wysoko ani tak nisko jak CA. Muszę jeszcze posłuchać jeszcze kilka dobrych systemów, żeby wyrobić sobie opinie. Jestem przekonany, że można lepiej lub inaczej w tej samej, a może i niższej kwocie.

Może ktoś z Warszawy albo okolic chciałby się pochwalić swoim systemem? :)

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
29-12-2011, 13:43
Odpowiadasz na wpis
>> walkman6, 2011-12-29 09:18:25
Czy ktoś słuchał Nuforce HDP?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Nie tędy droga :) Nie chodzi mi o to konkretne urządzenie ale pytanie się innych "co kupić".
Tzn. pytać należy ALE NIE KUPOWAĆ NA PODSTAWIE OPINII INNYCH.

Wypożyczyć i posłuchać. Wypożycz DAC i wzmacniacz @majkela, potem wypożyc hiFace Young (jako droższą alternatywę u GradoFan-a) - porównaj sobie sam i sam odpowiedz na pytanie -> czy chcesz jeden z tych zestawów.

Jak nie to szukaj dalej, ale nie kupuj (tylko i wyłącznie) na podstawie opinii innych w nec-ie
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2011, 14:43
Bardzo ciekawe jest również takie rozwiązanie. Kuszące... zwłaszcza cenowo.

Czy słyszałeś jak to brzmi? Co jeszcze trzeba do tego dokupić? Obudowę, zasilanie...

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2011, 14:51
Z tego co wyczytałem w opisach to zasilanie bateryjne. Bardzo ciekawy temat. Ciekawe czy ktoś to słuchał.

jjurek

  • 2064 / 5833
  • Ekspert
29-12-2011, 16:55
DAC to bardzo dobrze podpatrzony  Audio Note.

Po kilku dobnych przeróbkach można go traktować jako docelowy.

A ta zabaweczka na baterie to klon Grado RA-1. Jazda obowiązkowa dla każdego.

Można jeszcze taniej ale ten system jest sprawdzony i gra OK.

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
29-12-2011, 22:31
Ja traktuje go jako docelowy. Po kilku drobnych przerobkach: glownie uproszczenie toru sygnalu cyfrowego, przejscie z ECC88 na 6N2P-EW, dobranie pod siebie rezystorow konwersji I/V, wywalenie tych starych transformatorow przed SRPP - btw. uklon w strone Jurka za pomoci. Sam traktuje go jako docelowy i nie chce zmieniac. Nawet bardziej podoba mi sie niz OSowa aplikacja AD1865 od tego samego Chinczyka - a Jurkowi AD1865 bardziej lezy wlasnie z oversamplingiem - wazne zeby trafic po prostu w swoj gust.

jjurek

  • 2064 / 5833
  • Ekspert
30-12-2011, 09:57
>> fallow

Pogrzeb jeszcze przy filtrze odbiornika oraz  spróbuj taniutkich ECC85- spadnie nieco impedancja wyjściowa a dzwięk

jest nieco inny niż ecc83. Dla mnie ciekawszy.