Audiohobby.pl

Wymacniacz do około 1000 PLN do Grado 325is i HD650

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
22-12-2011, 15:42
Poszukuję wzmacniacza słuchawkowego do kwoty około 1000 PLN (może być trochę więcej). Nowy, używany, DIY - bez znaczenia.

Chciałbym, żeby był dość uniwersalny, żeby można było podłączyć do niego zarówno Grado jak również Sennki. Na pewno nie może być duży tak jak Forum608 i raczej nie lampowy.

Źródło Beresford 7520. Słuchawki w tej chwili to Grado SR325is (CAL!, 5401, UR40).

Słucham: Muzyka elektroniczna (Yello, J.M.Jarre, Vangelis), Pop (M.Jackson, Eurythmics i wiele innych), czasem Rock, Jazz(Możdżer Danielson Fresco).

Czego oczekuję...?

Dobrego basu, kontroli dźwięku, dobrej dynamiki, ciepła, łatwości wysterowania większości słuchawek dynamicznych. Znaczącej poprawy jakości w porównaniu do dziurki Beresa.

Na pewno nie chcę ostrości albo zamulenia, sztucznie poszerzonej sceny (tak jak w Beresfordzie).

Nie spieszę się z zakupem.

selphy

  • 235 / 5488
  • Aktywny użytkownik
22-12-2011, 16:06
Black Pearl, napisz do Majkela

Radical

  • 721 / 5205
  • Ekspert
22-12-2011, 20:14
Moim zdaniem nie ma na świecie wzmacniacza który byłby dobry jednocześnie do tych grado i sennków. Dwa kompletnie inaczej grające sprzęty. Ciśnie mi się na usta "takie rzeczy to tylko w erze" tzn t-mobile :P

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
22-12-2011, 21:02
W takim razie poczekajmy na opinię człowieka, który ma HD650 oraz Grado. :) Wiem też, że są osoby, które ten sam wzmacniacz kupiły do Grado, co inne co najmniej dwie do HD650. I wszyscy zadowoleni.

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
22-12-2011, 21:36
Odpowiadasz na wpis
>> Radical, 2011-12-22 20:14:56
Moim zdaniem nie ma na świecie wzmacniacza który byłby dobry jednocześnie do tych grado i sennków. Dwa kompletnie inaczej grające sprzęty. Ciśnie mi się na usta "takie rzeczy to tylko w erze" tzn t-mobile :P

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Co za problem wypożyczyć na tydzień i się samemu przekonać. A "wzmacniacz, który byłby dobry" to jest baardzo ogólne pojecie. Jeżeli uważasz, że dobry wzmacniacz do Grado to gęsto grający a do Senków inaczej to jest lekkie nieporozumienie. Wzmacniacz powinien być transparentny a nie maskujący braki w słuchawkach.

Zdaję sobie sprawę, że są inne impedancje (tak jak silnik w aucie pod obciążeniem nie jest już taki liniowy jak na teoretycznym wykresie) ale nie widzę przeciwwskazań aby ten sam wzmacniacz spodobał się posiadaczom różnych słuchawek
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

alghar

  • 639 / 5614
  • Ekspert
23-12-2011, 00:49
Wypożycz  Black Pearl majkela , Beresa masz  z mod-em ?

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2011, 09:25
Beres jest od Grado Fana - GFMod wersja podstawowa.

A co do określenia "dobry do" to tak naprawdę ciężko jest użyć innego określenia.

Wyżej zostało napisane, że wzmacniacz nie powinien ukrywać wad (cech) słuchawek tylko jak najwierniej wzmacniać sygnał (można użyć słów "dobry do").

Wszyscy stawiają na BP. Chętnie posłucham. Czy jest jeszcze jakiś inny sensowny wybór w tej cenie? Może jakiś klon Lechmanna?

grisza_1982

  • 389 / 5180
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2011, 09:50
Też miałem i w sumie jeszcze mam Beresa z sukcesywnie wprowadzanymi GFmodami, ostatni wprowadzony u mnie to chyba v5 (już się troche z nimi pogubiłem). W moim przypadku Beres jako samo źródła w żadnej z modowanych wersji nie błyszczał, całość grubo poniżej tego co zaprezentował chiński Matrix mini-i.
Natomiast Beres znacznie lepiej prezentował się jak całość tzn. DAC+wbudowany amp. Nie jest to jakieś wielkie zaskoczenie, bo przecież GradoFan specjalnie stroił go pod moje Grado SR80, a potem SR325is.
Wg mnie w przypadku SR325is dorzucenie ampa do Twojego systemu nie posunie całości do przodu. Jeśli dziurka Beresa z SR325is jest poniżej Twoich oczekiwań to powinieneś rozważać wymianę również samego DAC-a.

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2011, 11:03
Trochę mnie tym zmartwiłeś. Po cichu brałem to pod uwagę. Przede wszystkim brakuje mi uniwersalności w Beresie. Dobrze brzmi, ale tylko na pewnym poziomie głośności. Poza tym chciałbym też podłączyć inne słuchawki. Beres dobrze brzmi z Grado i np. Filipkami 5401. Niestety brakuje mu po prostu "pary"... do wysterowania innych słuchawek.

Myślałem też o dokupieniu, samych słuchawek do Beresa. Kiedyś odsłuchiwałem Audiotechnika ATH-AD700 - bardzo przyjemne, łatwe do napędzenia. Choroba się niestety rozwija i nie wiem czy mi wystarczą :) Myślałem nad zamianą Grado 325is na ATH-AD900. Grado bardzo mi się podobają, ale tylko z odpowiednim repertuarze. Nie są to słuchawki, które nadają się do każdego gatunku muzyki. Ostatnio oczekuję brzmienia bardziej relaksacyjnego.

-Pawel-

  • 4724 / 5507
  • Ekspert
23-12-2011, 11:15
Kup sobie jakąś lampę z min 800mW na kanał dla 32ohm i do tego masę zamienników, wtedy będziesz mógł uzyskać kluchy bądź rzeźnię w zależności od nastroju ;)

Sprzęt Majkela jest bardzo dobry. ale do Grado, które same z siebie są bardzo transparentne bez bardzo dobrego źródła nie ma co startować. Tylko, że taki zestaw stawia na nogi niczym mocna kawa z rana, a jeśli Ty poszukujesz relaksu to żeby z Grado zrobić ospałe leniwce trzeba dobrać coś dla nich "nieodpowiedniego", do tego ospale/romantycznie potrafią zachowywać się raczej tylko wyższe modele (RS1, GS1000), z takich SR325is ciężko jest wypędzić ich żywiołowość.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2011, 11:27
Jaką?

325is nie są docelowymi słuchawkami, tylko raczej będą jednymi z kilku. Czasami lubię tę właśnie dynamikę i żywiołowość Grado. Nie chcę się całkowicie od tego odcinać tylko przy pomocy wzmaka rozwinąć to brzmienie, a przy okazji uzyskać "dobre" wysterowanie dla innych słuchawek.

Panowie oprócz BP nie padła żadna inna propozycja (lampy nie liczę).

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
23-12-2011, 11:32
Moonlight. :) Za 999zł masz sporo z BP, tylko z mniejszą mocą. Z HD650 też się zgra. Jeśli nie słuchasz z bardzo niezdrowymi głośnościami, to Ci wystarczy jako napęd do Sennheiserów. Daje to więcej budżetu do zainwestowania w źródło lub kable.

walkman6

  • 333 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik

Konio

  • 71 / 4711
  • Użytkownik
23-12-2011, 21:03
Jeśli klon Lehmanna to polecam stąd: http://alicemagicbox.com/lasercollection/lovelycube.html
Dobry kontakt, wzmacniacz wykonany perfekcyjnie, podobno jeden z najlepszych klonów Lehmanna.

alghar

  • 639 / 5614
  • Ekspert
24-12-2011, 00:45
Jak możesz zostaw co masz  ,  odkładaj $ na  GS1000 , BP i ewentualnie  Dac  od majkela .Nie  wiem jak grają RS2  ale  jak będziesz miał RS 1  i posłuchasz   GS 1000  to i tak chyba  kupisz  GS 1000 :) zaoszczędzisz dużo   $.
Beres z  mod-em 5 jako DAC  to taki " powiedzmy" poziom  cd  za 3 kzł .