Audiohobby.pl

Pierwszy gramofon.

ahaja

  • 513 / 5916
  • Ekspert
26-12-2010, 02:28
Chaos
Możesz słyszeć różnice między IC ze względu na ich różne parametry elektryczne. Więcej o tym jest na AS w odpowiednich wątkach. Dlaczego i jak powinien być zbudowany taki kabel. Nie ma tu znaczenia kosmiczny przewodnik, czy inna teoria dorabiana przez producenta. Jak np magiczna puszka w bardzo drogich głośnikowcach zawierająca ... układ zobla zalany klejem na gorąco ....
Nie możesz porównywać kabli w kolumnach do tych w ramieniu.

Ja zwróciłem uwagę, gdzie należy szukać poprawy zmieniając kable: w ramieniu, gdzie tych złączek, wtyków i innych bzdetów jest dużo. Kuriozalna jest tu np Rega ... ;-).
Moja wiedza opiera się na doświadczeniach w wymianie okablowania w ramionach różnymi kablami, na rózne sposoby.  Najlepsze efekty zawsze osiągałem prowadząc jeden i ten sam (bez złączek itd)  kabel od wkładki do wejścia preampa. To tak jak przesiąść się z jednej wkładki na taką o klasę , dwie lepszą.

Może nie tyle przycięli koszty, ile nie było to uzasadnione z racji klienteli do której on z reguły trafia.
A to, że jest on lepszy (gramofon) od np takiego Perspex\'a to nie ulega wątpliwości. Pod każdym względem, od strony technicznej.
Ramię, napęd, obudowa. Można go upgradować, zmieniając ramię i ma to rację bytu.
Kup sobie PJ i dokonaj porównania.

Jak chcesz mieć bardzo dobry gramofon to kup starego TD520 + 12" ramię (SME; Jelco) i temat napędu i ramienia będziesz miał załatwiony. A jak ci się znudzi to go sprzedasz i może nawet na tym zarobisz, na pewno nie stracisz.

K


Chaos

  • 844 / 5005
  • Ekspert
26-12-2010, 23:41
>Renia239, 2010-12-26 01:51:16

z calym szacunkiem ale jak czytam opinie typu: "slucham muzyki wiec kable sa niewazne" to mi sie chce smiac. ja tez slucham muzyki i wlasnie dlatego wiem ze okablowanie ma znaczacy wplyw na brzmienie. owszem, sporo interkonektow jest totalnie przereklamowana ale wystarczy zamienic zwykle druty na najtanszy kabelek Oehlbacha z marketu zeby zauwazyc roznice.
jesli chodzi o staly naped to slyszalem ze on tez ma swoje wady. ponoc przenosi drgania silnika na talerz a w paskowcach pasek jest elementem izolujacym. czy to prawda?
prostota obslugi jest niewatpliwie duza zaleta. szczegolnie dla takiego goscia jak ja ktory woli jak najwiecej czasu poswiecac na sluchanie a nie grzebanie przy sprzecie. winyli slucham juz od 20 lat ale jakos zawsze byly one na drugim miejscu. teraz chce to zmienic i dlatego szukam sposobu na maksymalne wykorzystanie mojego budzetu.
jaki model Acoustic-Solida chodzil ci po glowie zanim sie zdecydowales na Technicsa?

Chaos

  • 844 / 5005
  • Ekspert
26-12-2010, 23:54
>ahaja, 2010-12-26 02:28:27

>Najlepsze efekty zawsze osiągałem prowadząc jeden i ten sam (bez złączek itd) kabel od wkładki do wejścia preampa. To tak jak przesiąść się z jednej wkładki na taką o klasę , dwie lepszą.

tak, taki jednorodny kabelek moze miec bardzo duzy wplyw na brzmienie. niestety jak sobie juz wytlumaczylismy, Technicsowi raczej nie o to chodzilo...

>Kup sobie PJ i dokonaj porównania.

taki test ostatecznie rozwialby moje watpliwosci. niestety mam kase tylko na jeden gramofon... uzywki nie wchodza w gre. wymarzylem sobie fabryczna nowke i tak pozostanie.

Chaos

  • 844 / 5005
  • Ekspert
27-12-2010, 00:04
a oto przyklad dobrze wykonanego SL-1210: Denon DP-DJ151. ten model ma juz normalne terminale na interkonekt. posiada tez przetwornik c/a ktory mi by sie do niczego nie przydal ale DJ-e pewnie mieli z niego pozytek. wydaje mi sie tylko ze nogi sa gorzej wykonane niz w oryginalnym Technicsie. szkoda ze go juz nie produkuja...

Renia239

  • 213 / 5871
  • Aktywny użytkownik
27-12-2010, 11:50
>>Chasos, ja zastanawiałem się nad   Classic Wood,  Jeżeli chodzi o kabelki to  wiem jaki one mają wpływ na dźwięk, ale najpierw wypadało by posłuchać tego okablowania które jest i jeżeli Ci się dźwięk podoba to trzeba słuchać muzyki a nie wymyślać kwadratowqe jajka , że kabel musi być taki czy inny, bo za chwile będziesz się zastanwiał a może ramie SME. Więc albo zakładasz dany budżet i słuchasz czy CI to odpowiada albo zwiększasz budżet i kupujesz  już to co chcesz bo i tak to wyjdzie taniej kupić to od razu niż bawić się w ulepszenia. Więc najlepiej umówić się u kogoś i posłuchać czy rzeczywiście kabelek oryginalny w Teechnicsie tak degraduje dźwięk, że niepodoba Ci się jego brzmienie. Na pytanie co bym wybrał czy technicsa czy PJ odpoiedź jest dla mnie oczywist jako użytkownika, że 1210 ale nikt nie będzie Ciebie tu prezkonywał co masz kupić Twoja kasa kup PJ to zobaczysz dlaczego nie warto i napiszesz nam o tym dobroczynnym napędzie paskowym i zrozumiesz dlaczego stały napęd co to znaczy dobranie wkładki do ramieniaa ustaweienie wysokoci ramienia itd.
 
 

Chaos

  • 844 / 5005
  • Ekspert
28-12-2010, 01:13
>Renia239, 2010-12-27 11:50:38
>ja zastanawiałem się nad Classic Wood

20kg wagi i 7kzl, uff... to dla mnie za dobra maszyna.

>jeżeli chodzi o kabelki to wiem jaki one mają wpływ na dźwięk, ale najpierw wypadało by posłuchać tego okablowania które jest i jeżeli Ci się dźwięk podoba to trzeba słuchać muzyki a nie wymyślać kwadratowqe jajka , że kabel musi być taki czy inny, bo za chwile będziesz się zastanwiał a może ramie SME. Więc albo zakładasz dany budżet i słuchasz czy CI to odpowiada albo zwiększasz budżet i kupujesz już to co chcesz bo i tak to wyjdzie taniej kupić to od razu niż bawić się w ulepszenia.

masz racje. wlasnie nie moge sie zdecydowac czy kupic SL-1210 czy zwiekszyc budzet o jakies 1kzl...
 
>Więc najlepiej umówić się u kogoś i posłuchać czy rzeczywiście kabelek oryginalny w Teechnicsie tak degraduje dźwięk, że niepodoba Ci się jego brzmienie.

no i tu jest problem bo nie mam nikogo znajomego z takim Technicsem. w takim tescie faktycznie mogloby sie okazac ze drut z SL-1210 daje rade. pozostaje mi wiec zbieranie opinii na forum :-) powinienem jednak zalozyc ten gorszy wariant i byc przygotowanym na wymiane okablowania lub... zwiekszenie budzetu i inny zakup. jak wiec widzisz krece sie w kolko jak g... w klozecie. musze chyba jeszcze wiecej poczytac na ten temat. moze wtedy mi sie bardziej rozjasni. w kazdym razie dzieki za informacje i inspiracje!

Shakhal

  • 617 / 5606
  • Ekspert
16-01-2011, 00:53
Witam
Odświeżę troszkę ten watek. Planuje kupić pierwszy gramofon, nie mam o tym zielonego pojęcia, wiec proszę o porady. Podam kilka przykładów tego co mam do wyboru, pod ręką. Zacznę od najtańszych opcji.

-Pionner PL-990

-Denon DP-200USB

-Marantz TT42 - niema dobrych opinii lecz może tylko na takie trafiłem.

-Pro-Ject Debut III lub Pro-Ject Debut III phono/usb (100 euro droższy, nie wiem czy jest sens)

Najdroższa propozycja co do której nie jestem pewien ze względu na $ :(, choć możliwa jak mi odbije i się za mocno wczuje  czego wolałbym uniknąć. Kwestia czy będzie różnica  w stosunku do ww.

-Nad C552

Z góry dziękuje za wpisy(jeśli będą) i poświęcony czas.

reactor

  • 1649 / 5354
  • Ekspert
16-01-2011, 01:26
Pierwsza sprawa to budżet! Ile masz na wydanie?

Druga sprawa: Na wstępie daruj sobie pro jecty bo szkoda kasy na taką ilość MDF\'u.

Propozycja?   http://allegro.pl/lenco-l85-sonovox-rarytas-high-end-i1408691100.html

Shakhal

  • 617 / 5606
  • Ekspert
16-01-2011, 04:02
Tak z 800-1000 zl, chyba ze można coś  dobrego troszkę taniej znaleźć, no i ja nie mieszkam w Polsce i może być problem z wysyłka:(
Ten z alegro wygląda ciekawie, choć ja nie mam punktu odniesienia ze względu na brak jakiegokolwiek pojęcia na ten temat.

Shakhal

  • 617 / 5606
  • Ekspert
16-01-2011, 04:07
To link do jedynego sklepu na tym zadupiu gdzie jestem, wiec bazuje na tym co maja w ofercie, stad sa moje propozycje, no i z ceny mi zawsze mogą zejść trochę, chyba ze na serio coś online z dobra firma kurierska dbającą o paczki:)

http://munstersounds.com/index.php?cPath=63_66&osCsid=2479c25b0bdad4e9e173ea2365dc6ba4

Waluch

  • 39 / 5597
  • Użytkownik
16-01-2011, 12:41
Jeśli ma być nowy, w podanej kwocie i z w/w sklepu

to Debut III - ten najprostszy model

Waluch

  • 39 / 5597
  • Użytkownik
16-01-2011, 13:09
o tym konkretnym egzemplarzu trudno cokolwiek wywnioskować ze zdjęcia

Jeśli nie ma luzów na ramieniu, na szpindlu, trzyma obroty to można brać

reactor

  • 1649 / 5354
  • Ekspert
16-01-2011, 13:33
Tak sobie myślę, że może ostatecznie skoro to ma być Twój pierwszy gramiak i nie chcesz się bawić w ustawianie, manipulowanie to może ten DEBUT III nie będzie takim złym wyborem? Oczywiście jeśli nie widziałeś z czego jest zrobiony to sugeruję żebyś go obejrzał z bliska bo możesz się zdziwić przy odbiorze.