Audiohobby.pl

Pierwszy gramofon.

Gustaw

  • Gość
19-11-2010, 15:41
No właśnie. Wyobrażasz sobie kogoś, komu nie podoba się wkładka po przesłuchaniu jednej strony tylko jednej płyty ?
Moim zdaniem ściema.

Chaos

  • 844 / 5004
  • Ekspert
24-12-2010, 04:02
mam pytanie do posiadaczy Technicsa SL-1210 mk2: czy w tym gramofonie interkonekt faktycznie jest zamocowany na stale? jesli tak to czy przynajmniej jest dobrej jakosci?

Renia239

  • 213 / 5870
  • Aktywny użytkownik
24-12-2010, 21:14
Kabelek firmowo montowany jest na stałe jężeli chodzi o mjoją wersje Technicsa SL 1210 m5G TO Japończycy wsadzili KAbelek Chorda zdjątko w załączeniu.

Renia239

  • 213 / 5870
  • Aktywny użytkownik
24-12-2010, 21:20
Moim zdaniem kabelek jet b.dobry co prawda podpięte jest do pre GRhema a z tamtąd do wzmaka pomyka Nordost Red Down. Ale kabelki mogą się różnić moja wersja M5G to taka eksluzywniejsza  wersja TEchnicsa w lakierze fortepianowym w innych może być różnie.

Chaos

  • 844 / 5004
  • Ekspert
25-12-2010, 00:45
> Renia239, 2010-12-24 21:20:18

dzieki za info Renia239! zwykla wersja SL-1210M5G jest drozsza od mk2 o jakies 1,5kzl. mozna wiec przypuszczac ze model podstawowy bedzie mial gorszy kabel. nie rozumiem dlaczego Technics wybral staly interkonekt. moze chodzilo o to zeby sygnal szedl tym samym typem przewodnika od wkladki az do pre-ampa?
a tak w ogole to moze wiesz co odchudzili w mk2? jestem teraz na etapie wyboru nowego gramofonu i od jakiegos czasu intensywnie sie zastanawiam nad Technicsem. wczesniej nakrecalem sie na Pro-Jecta 2-Xperience ale doszedlem do wniosku ze chyba potrzebuje cos mniej wyrafinowanego i bardziej pancernego. czyms takim wydaje mi sie byc SL-1210mk2.

ahaja

  • 513 / 5915
  • Ekspert
25-12-2010, 01:44
Bardzo wątpliwe jest by ten kabel pochodził od Chord\'a. Nie można sugerować się jednym słowem na koszulce przewodu.
Na pewno też nie jest to ten sam kabel, który idzie w ramieniu. Po drodze jest kilka przejściówek.

Można to zrobić by przewód od wkładki aż do wtyków wyjściowych był taki sam ... ale trzeba to zrobić samemu. Jest to jeden z upgradów, który warto zrobić bo jest to słyszalne wyraźnie.

Bardzo wątpię w to by jakiś PJ zbliżył się możliwościami do tego technics\'a. W cenie tak 3-4 razy wyższej ...

K

Renia239

  • 213 / 5870
  • Aktywny użytkownik
25-12-2010, 12:20
 "Bardzo wątpliwe jest by ten kabel pochodził od Chord\'a. Nie można sugerować się jednym słowem na koszulce przewodu"- a jq nie mam podstaw aby przypuszczać, że Koncert Technicsa zmawiał by kabel w innej fabryce i żby koniecnie było napisane, że to chord aby klienta ewentualnie wprowadzić w błąd.  JAk to był produkt składany w Chinach to jeszcze może bym w to uwierzył ale Technola 1210 produkują tylko w Japoni a znając ich podejście do tematu to jetem przekoany na 10%, że to Chor
"Na pewno też nie jest to ten sam kabel, który idzie w ramieniu. Po drodze jest kilka przejściówek" - nie wiem nie wyciągałem kali z ramienia więc trudno mi zgadnoć, jakie kable są w ramieniu ale z tego co pisze ahaja  to rozumie, że on wyciągał z 1210 M5G i to sprawdzał ?
Bardzo wątpię w to by jakiś PJ zbliżył się możliwościami do tego technics\'a. W cenie tak 3-4 razy wyższej- tutaj pełna zgoda, Ja to się astanawiałem nad ewentualnie Solid Acustic.



lancaster

  • Gość
25-12-2010, 12:25
Panowie, przecież JEST NAPISANE "CORD" nie "Chord" :-)))

...no chyba, ze jakiś lancaster to pisał i walnął literówkę :-D

ahaja

  • 513 / 5915
  • Ekspert
25-12-2010, 12:51
:-)
"Cord" = przewód, stąd zamieszanie.

"...jakie kable są w ramieniu ale z tego co pisze ahaja to rozumie, że on wyciągał z 1210 M5G i to sprawdzał ?" - nie wyciągał, nie sprawdzał. Jestem w stanie postawić część moich winyli, np 500 sztuk na to, że jest tak jak piszę. Nie spotkałem się z firmowym gramofonem, który byłby tak okablowany.
I nie ma znaczenia czy on kosztuje 2000zł czy 50 000zł.

Dla \'wygody\' właściciela instaluje się gniazda RCA by podpinać różnorakie przewody. Lub też instaluje przewody wyjściowe na stałe.

Gramofon DIY - to co innego - tam jest to możliwe, wskazane i zdarza się.

K


Renia239

  • 213 / 5870
  • Aktywny użytkownik
25-12-2010, 13:11
>>>>Lancaster masz oczywiście racje jest to Tehnics H-F AudioCord. Nie zmienia to faktu, że ie jest to takaa absolutnie badziewna sznurówka i chyba o to chodziło w pytaniu. Więc w celu doprecyzowania zrozbiłem zdjęcie z nazwą kabelka, jak kogoś to interesuje to niech sobie sprawdzi w sieci czy technics robi kable czy zamawia i jak one się sprawują ale przynajmniej nie jest tokabel no-name.

lancaster

  • Gość
25-12-2010, 13:18
Renia, nie znam sie na przewodach w  ramionach gramofonowych, bo o ile zewsząd mnie osaczają gramofoniarze to sam nie daję sie ponieść :-)
Z tego co kiedyś słyszałem na poczatek(być moze nie tylko) dobrze w tej roli spisuja się druciki z przekaźników.

Co do ramion b.podoba mi sie takie jak ma znajomy w Kuzmie - Stogi.
Najmądrzej wykonany unipivot jaki widziałem. Nic sie nei chwieje itp.

ahaja

  • 513 / 5915
  • Ekspert
25-12-2010, 13:33
Jak pisałem:
nie ma znaczenia czy to kabel \'no name\' czy \'ą ę\'. W takiej konfiguracji gdzie po drodze sygnału jest kilka przejściówek, złączek, punktów lutowniczych jest to degradacja małego sygnału.
Dlatego też:
znaczącą poprawę przynosi przekablowanie gramofonu. Wtedy można puścić sygnał z wkładki tym samym przewodem i wejść w preamp. Zwykłym przewodem z IC nie można tego zrobić bo jest zbyt gruby i za mało elastyczny - ramię nie będzie pracowało poprawnie.

Technics podszedł tutaj \'zdroworozsądkowo\' - dał poprawny przewód, bez audiofilskich zapędów. Proszę sobie wyobrazić ile by on kosztował gdyby wsadzili jakiś super extra kabel ... to nie dla odbiorcy tego produktu.

K

Chaos

  • 844 / 5004
  • Ekspert
26-12-2010, 01:02
ciesze sie ze wywolalem dyskusje :-) dzieki wszystkim!

>ahaja
ja rozumie to tak: slysze roznice miedzy interkonektami wiec jesli Technics "zabiera" mi mozliwosc wyboru kabla to jest to ewidentny slaby punkt tego gramofonu. usprawiedliwieniem takiego stanu rzeczy mogloby byc jedynie prowadzenie sygnalu tym samym "drutem" ale jak sam zauwzyles firmowo raczej sie tego nie robi. upgrade w moim przypadku odpada, przynajmniej na razie bo jakos mi sie nie usmiecha kupowanie nowego sprzetu do roboty. zreszta moze faktycznie kabelek przyczepiony do SL-1210M5G nie jest taki zly... niepokoi mnie tylko jedna mysl... statystyczny, wspolczesny odbiorca tego modelu to DJ. moze jestem uprzedzony ale czy ci kolesie przypadkiem nie slysza inaczej muzyki? jesli tak jest to az prosi sie o to zeby jakis menagier w japonii zrobil mniejsze koszty poprzez zastosowanie gorszego interkonektu...
tym samym dobrnalem do zasadniczej czesci mojego pytania: niby dlaczego SL-1210 jest lepszy od np. takiego PJ 2-Xperience??? bo jest legendarny? ciezszy? a moze ma lepszy naped? zadaje te pytania bo jakos nie moge samego siebie przekonac ze gramofon ktory jest nadal produkowany ze wzgledu na hip-hopowa mode moze mnie zadowolic...

>Renia239
w moim obecnym, plastikowym Technicsie SL-BD22D mam wymienny interkonekt. tym bardziej dziwi mnie to ze producent nie zostawil takiej opcji w duzo wyzszym modelu. moze to i nie jest "no name" ale tak jak pisalem wyzej, jakos nie moge uwierzyc w to ze Technics pozbawil nas mozliwosci zabawy kablami dla naszego dobra...

p.s.
juz kiedys, na innym forum tez zadawalem takie pytania. jednak jak widac nadal mnie one nurtuja...

Chaos

  • 844 / 5004
  • Ekspert
26-12-2010, 01:13
>ahaja, 2010-12-25 13:33:03
nie ma znaczenia czy to kabel \'no name\' czy \'ą ę\'. W takiej konfiguracji gdzie po drodze sygnału jest kilka przejściówek, złączek, punktów lutowniczych jest to degradacja małego sygnału.

tu sie nie zgodze. w kolumnach tez jest zazwyczaj inne okablowanie niz to ktorym podpinamy je do wzmacniacza a mimo to wymiana tego kabla potrafi "zrobic" lepsze brzmienie.

Renia239

  • 213 / 5870
  • Aktywny użytkownik
26-12-2010, 01:51
Jako użytkownik Technola mogę napisać, że jestem z niego zadowolony, że kabel jest niewymienny no cóż tak jest od 30 lat mnie to osobiście aż tak bardzo to nie pzreszkadza o ile dźwięk z analogu mi się podoba reszzta jest nieważna bo ja słucham namuzyki. Do zalet Technola mogą dodać  stały naped (obroty są idealne, nie ma piepszenia się z paskiem, silnikiem naciągnięciem, wybracjami itd), prosty w obsłudze jeżeli chodzi o wymiane wkładki (ustawienie wysokości ramienia do większości wkłdek jest bezproblemowe mały ruch wierzą ramienia. Kiedyś może jak dostrzegę różnice w dźwięku pomiędzy Technolem a garmiakiem z wyższej półki to może go wymienie. Jak na razie po roku użytkowania 100 % satysfacji zmian nie pzrewiduję. Choć jak pisałem przed zakupem się zastanawiałem na Solid Acustic ale cena X 2. A płyt aalogowych było 0 u mnie więc wolałem kupić coś dobrego a resztę wydać na pre i  płyty  które niestety są droższe od CD.