Audiohobby.pl

Streamunlimited

Gustaw

  • Gość
14-05-2012, 13:56
>> Corvus5, 2012-05-14 12:34:40
Wyższe abonamenty poprawiają dźwięk. Inną radą na to jest dobry firewall, ale niektórzy skarżą się, że siada wtedy bas i detale.

Dla prawdziwych audiofilów nic nie przebije dźwięku analogowego z TP S.A.
Kiedy słucham analogu z TP. S.A. łzy same cisną mi się do oczu z powodu audiofilskiego uniesienia. Owszem, da się słyszeć pewne ograniczenia pasma ale mnogość barw, brak naleciałości cyfrowych oraz skondensowanie alikwotów powodują , że dźwięk jest koherentny a wrażenie jego namacalności oraz świadomość, że "to jest tu i teraz" z nawiązką wynagradzają drobne niedogodności natury technicznej. Jeżeli wziąć jeszcze pod uwagę, że dźwięki są reprodukowane przez jeden przetwornik (pozytywny brak zwrotnicy) a do tego nie ma znaczenia akustyka pomieszczenia w którym słuchamy to łatwo można postawić tezę, że mamy do czynienia z systemem prawie idealnym, dystansującym w sposób bezdyskusyjny rozwiązania konkurencji o dwie lub o nawet trzy klasy.

Gustaw

  • Gość
14-05-2012, 14:04
A tak bardziej serio to wcale nie będę zdziwiony kiedy za kilka lat idealnym media serwerem (bit perfect, Flac, Wi-Fi, pilot, wyjście cyfrowe) okaże się jakiś telewizor. Myślę, że gdyby się dobrze zakręcić to kto wie czy już teraz czegoś sensowego z tej działki do poważnego audio by się nie znalazło.

phoenix_me

  • 35 / 5802
  • Użytkownik
14-05-2012, 14:10
>> Gustaw, 2012-05-14 12:30:02

>>Zdradź w końcu co to za DAC ma stoczyć tą nierówną walkę z telefonem Samsunga ? Muszę wiedzieć na wypicie jak dobrego piwa mam się nastawić :-) Na razie Samsung okazał się lepszy od markowego DAC-a za ok 20 kzł więc oczekuję, że nie wystawisz do walki DAC-a kosztującego mniej niż 100 kzł ;)

Mówisz, że samsung lepszy od markowego za 20 czegoś tam. Widać Marek się nie postarał budując swojego DAC\'a. Mój to żadna tajemnica, nasza produkcja czyli Lampizator.
Dobrze, że nie produkują audiofilskiego piwa bo w przypadku przegranej mogłoby mnie być nie stać na jego zakup :P.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

phoenix_me

  • 35 / 5802
  • Użytkownik
14-05-2012, 14:17
>> Gustaw, 2012-05-14 13:56:19
>> ...to łatwo można postawić tezę, że mamy do czynienia z systemem prawie idealnym...

Idealny to nie, bo to system słuchawkowy.
Wnoszę wniosek o odpowiednie oznaczanie postów przed pierwszym zdaniem.
Proponuję też następujące oznaczenia \'ROBIĘ SOBIE JAJA / PISZĘ NIE NA TEMAT\', \'PISZĘ NA TEMAT\'. Przeczytałem parę wątków i składają się one z pytania, tudzież zalążka tematu, mnóstwa postów nie na temat i prób pokazania jak swobodnie autorzy posługują się polską mową, następnie nawoływania aby wrócić do tematu i czasem kilku konkretnych odpowiedzi - ostatnio to rarytas. Masakra :P.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-05-2012, 14:21
>> Sim1, 2012-05-14 13:49:42
Nie było mi dane nigdy odczuć wpływu zegara i dobrego wyjścia cyfrowego ale zakładając, że to coś co można ew. usprawnić czyli po współczesnemu zmodować (kobiety to pojęcie inaczej rozumieją :D ) to marzysz o urządzeniu o nazwie Squeezebox Touch.


Sim, nie - Squeez Touch z tego co wiem pozwala odsłuchiwac muzykę, któa gdzieś tam na serwerze, dysku sieciowym, sobie leży. Mnie chodzi o takie urządzenie, które "w sobie" ma muzykę. Tak by całkowicie odciąć się od PC.

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-05-2012, 14:23
>> Gustaw, 2012-05-14 14:04:03
A tak bardziej serio to wcale nie będę zdziwiony kiedy za kilka lat idealnym media serwerem (bit perfect, Flac, Wi-Fi, pilot, wyjście cyfrowe) okaże się jakiś telewizor. Myślę, że gdyby się dobrze zakręcić to kto wie czy już teraz czegoś sensowego z tej działki do poważnego audio by się nie znalazło.

Nowe LED samsunga, z serii 7 i 8 chyba spełniają już twoje wymagania, wyjście po optyku.

Sim1

  • 1829 / 5865
  • Ekspert
14-05-2012, 14:31
>> asmagus, 2012-05-14 14:21:36
Nie do końca... własnie z modelem Touch Logitech wprowadził do urządzenia złącze na karty i USB by przypiąć bezpośrednio muzykę oraz wyposażył firmware w serwer. Nie potrzeba już zewnętrznego serwera.
Oczywiście można wyłączyć serwer wewnętrzny i korzystać z osobnego jak we wszystkich innych modelach.
Oryginalne aplikacje Logitecha do obsługi serwera (sprawdzałem tylko z klasycznym serwerem na dedykowanej maszynie) dostępne są zarówno na Androida jak i IOSa... poza tym jest klasyczny pilot.

Kraft

  • 448 / 5863
  • Zaawansowany użytkownik
14-05-2012, 14:39
www.youtube.com/watch?v=Fopyi-L1ysE&feature=player_detailpage#t=144s

Jak dla mnie super rozwiązanie :) Tylko czekać na popularyzację w wyższej półce dac-ów.

Gustaw

  • Gość
14-05-2012, 15:01
Zapominamy o małym szczególne. Media serwer to nie tylko serwer muzyczny. Oprócz odtwarzania muzyki takie urządzenie musi swobodnie radzić sobie z wyświetlaniem filmów w formacie 1080p,  musi również mieć możliwość składowania i przeglądania zdjęć, musi mieć pilota i wyjście cyfrowe jednym słowem - Apple MacMini :-)

Do tego zainstalować darmowe oprogramowanie PLEX i można nie dotykać systemu operacyjnego jeżeli ktoś nie lubi.

Po co kombinować jak koń pod górkę ? :-)

Gustaw

  • Gość
14-05-2012, 15:06
Nie muszę już dodawać, że oprócz firmowego pilota do sterowania tym maleństwem można użyć telefonu albo tabletu.

Korzystam z takiego rozwiązani od lat i przyznam, że nie zawracam sobie gitary poszukiwaniem "czarodziejskich skrzynek".

Gustaw

  • Gość
14-05-2012, 15:07
"Poco" echh..... literówki, byki .... :(

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-05-2012, 15:39
>> Sim1, 2012-05-14 14:31:47


Sim, nie wiedziałem!
Czyli mogę do Squezz touch pdłączyć dysk 1 TB po USB nałądowany muzyką a Squeeza do DAC\'a i .... tyle????

Sim1

  • 1829 / 5865
  • Ekspert
14-05-2012, 16:03
Dokładnie tak... oczywiście najpierw warto upewnić się czy nie natkniemy się na jakąś minę (np dany dysk nie chce do końca wpółpracować) ale zapewnie mamy na forum paru użytkowników Toucha a dużo można znaleźć na forum slimdevices (http://forums.slimdevices.com/forumdisplay.php?34-Squeezebox-Touch)

Kraft

  • 448 / 5863
  • Zaawansowany użytkownik
14-05-2012, 17:25
>> Gustaw, 2012-05-14 15:01:17
>> jednym słowem - Apple MacMini :-)

Naturalnie, każdy nettop się sprawdzi. Jeśli jedziemy po kosztach taki MSi Wind jak na zdjęciu, do tego pilot Logitech Harmony, foobar odpalany ze startupa i voila.

phoenix_me

  • 35 / 5802
  • Użytkownik
14-05-2012, 19:48
Gustaw,
zdradziłem jaki DAC i zastanawiam kto napije się w końcu tego piwa? :)

Kraft
Zerknij proszę do wątku o temacie karty muzycznej w roli transportu. Zostawiłem tam pytanie na temat przesyłania dźwięku/sygnału do USB... dzięki

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *