Audiohobby.pl

Streamunlimited

Gustaw

  • Gość
25-04-2012, 23:17
http://www.audiostream.com/content/streamunlimiteds-streaming-box-solution

Czyżby wspólna platforma pod wiele mediaserwerów ?

Gustaw

  • Gość
25-04-2012, 23:59
Wszelkie podobieństwo jest tylko przypadkowe ;-)

Gustaw

  • Gość
26-04-2012, 00:09
:-)

phoenix_me

  • 35 / 5802
  • Użytkownik
27-04-2012, 01:26
Tego Ayon\'a S-3 słuchałem u siebie. Ale chyba mam za czuły sprzęt bo Ayon miał strasznie wysoki poziom szumów tła.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Gustaw

  • Gość
27-04-2012, 14:51
Podejrzewam, że podobnie będzie z Musical Fidelity.

Swoją drogą jestem przekonany, że kiedy do testującego trafi Ayon oraz identyczny serwer marki "no-name", który bazuje na tym samych układach to testujący usłyszy zdecydowaną przewagę rozwiązania Ayona. :-)
Widać, że Ayon chyba nawet nie pokusił się o zmianę interfejsu użytkownika i pozostał przy firmowej grafice.


P.S. Myślę na rodziną serwerów marki "Gustaw Hi-Fi".  ;-)

Kupuje się gotowca. Składa z modułów. Lekko modyfikuje interfejs i wkłada w ładną obudową.
Do tego oferuje się klientowi skalowalność i dorzucanie dodatkowych opcji n.p. obsługę nowych formatów.
Potem dajemy cudo do testów z informacją , że w naszym sprzęcie zastosowano nowatorskie, nie znane nikomu rozwiązania oraz, że "nasi naukowcy cały czas pracują nad udoskonalaniem urządzenia" i takie tam inne blubry marketingowe. Po ukazaniu się testu rejestrujemy się na kilku formach internetowych audio i zakładamy tematy typu. "Czy ktoś słyszał media-serwery Gustaw Hi-Fi ?" . Obok odpowiedź z drugiego naszego konta " Tak. Ja słyszałem. Kapitalne brzmienie. Będziesz zadowolony. Gra lepiej od Ayona za pierdylion złotych"  i zaczyna się szum i wystawianie faktur. I tak to się kręci


Dużo się pomyliłem? ;-)

Gustaw

  • Gość

chrees

  • 1653 / 5901
  • Ekspert
27-04-2012, 16:43
A jak to było z tą Micromegą Airstream? Coś dla wielbicieli nadgryzionych jabłek, którzy uważają, że Apple za nisko wycenia swoje produkty? ;)



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • Gość
27-04-2012, 19:53
"how an $80 Airport Express suddenly becomes a $1500 audio sensation by the addition on an external PSU and a big box."

:-)

phoenix_me

  • 35 / 5802
  • Użytkownik
13-05-2012, 21:31
>>Gustaw napisał:
>>P.S. Myślę na rodziną serwerów marki "Gustaw Hi-Fi". ;-)
>>
>>Kupuje się gotowca. Składa z modułów. Lekko modyfikuje interfejs i wkłada w ładną obudową.
>>Do tego oferuje się klientowi skalowalność i dorzucanie dodatkowych opcji n.p. obsługę nowych formatów.
>>Potem dajemy cudo do testów z informacją , że w naszym sprzęcie zastosowano nowatorskie, nie znane nikomu >>rozwiązania oraz, że "nasi naukowcy cały czas pracują nad udoskonalaniem urządzenia" i takie tam inne blubry >>marketingowe. Po ukazaniu się testu rejestrujemy się na kilku formach internetowych audio i zakładamy tematy typu. >>"Czy ktoś słyszał media-serwery Gustaw Hi-Fi ?" . Obok odpowiedź z drugiego naszego konta " Tak. Ja słyszałem. >>Kapitalne brzmienie. Będziesz zadowolony. Gra lepiej od Ayona za pierdylion złotych" i zaczyna się szum i wystawianie >>faktur. I tak to się kręci

Tylko, że ja nie napisałem, że coś gra lepiej od Ayona za nie ważne ile złotych tylko iż Ayon wybitnie nie przypadł mi do gustu. Nie mam pojęcia czy to niekompatybilność sprzętowa, słabe lampy czy coś. U mnie \'szumiało\' i ten szum tła był strasznie głośny. Ayon był podpięty do końcówki mocy firmy SimAudio. Później poszedłem w innym kierunku i teraz jestem bardzo zadowolony. Powiem tylko iż kierunek jest rodzimy :). Coś jak "Teraz POLSKA" tylko bez ściemy.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Gustaw

  • Gość
13-05-2012, 23:26
>> phoenix_me, 2012-05-13 21:31:00
Tylko, że ja nie napisałem, że coś gra lepiej od Ayona za nie ważne ile złotych tylko iż Ayon wybitnie nie przypadł mi do gustu

Ja nie twierdzę, że napisałeś :-)
Chodzi mi tylko o to, że rózne firmy stosują te same moduły i ten sam soft ale siła marki tak silnie działa na testującego, że markowy zagra "lepiej" od no name. W redakcji takiego Hi_fi i Muzyka zawsze wygra najdroższy :-)
Już teraz istnieje grupa serwerów, która niektórym gra o dwie trzy klasy lepiej od innych urządzeń. Przynajmniej w.g posiadaczy. Przypadkowo nic w nich nie siedzi takiego specjalnego (n.p. Musa) ale jeżeli kosztuje to musi przecież świetnie grać :-)

Generalnie z tymi serwerami to jedno wielkie pierdzielenie. Postawi sie coś takiego za pierdylion złotych a tu nagle okaże się, że lepiej zagrał telefon Samsunga. (były juz takie porównania z drogim DAC ni niestety tak wyszło)  Tak czy inaczej to wcale się firmom nie dziwię. Jeżeli są naiwni klienci lubiący bajki to należy im umożliwić wydanie pieniędzy :-) Audiofilowi nie przyjdzie do głowy aby porównac Goliata z Dawidem bo przecież niemożliwe, że cos tańszego zagra lepiej od cenowego high-endu.

phoenix_me

  • 35 / 5802
  • Użytkownik
14-05-2012, 12:10
>> Gustaw, 2012-05-13 23:26:21
>> phoenix_me, 2012-05-13 21:31:00
Tylko, że ja nie napisałem, że coś gra lepiej od Ayona za nie ważne ile złotych tylko iż Ayon wybitnie nie przypadł mi do gustu

>>>>Ja nie twierdzę, że napisałeś :-)

Ja natomiast nie twierdzę, że Ty twierdzisz, że ja napisałem...

>>>>Generalnie z tymi serwerami to jedno wielkie pierdzielenie. Postawi sie coś takiego za pierdylion złotych a tu nagle okaże się, że lepiej zagrał telefon Samsunga. (były juz takie porównania z drogim DAC ni niestety tak wyszło) Tak czy inaczej to wcale się firmom nie dziwię. Jeżeli są naiwni klienci lubiący bajki to należy im umożliwić wydanie pieniędzy :-) Audiofilowi nie przyjdzie do głowy aby porównac Goliata z Dawidem bo przecież niemożliwe, że cos tańszego zagra lepiej od cenowego high-endu.

To prawa rynku. Jest popyt to i podaż się znajdzie. Są ludzie którzy mają, płacą i się nie zastanawiają, są tacy co nie mają, nie płacą i ubolewają, a są i tacy którzy nie mają szukają i robią porównania.
Ale byłym niezadowolony gdyby wspomniany Samsung zagrał lepiej od mojego DAC\'a :). Jednak tutaj mogę się założyć o piwo, że Samsung przegra :P. Zapraszam więc żądnych wygrania piwa posiadaczy samsungów na walkę DAC\'ów :P.

Gustaw, a co z tym leśniczym?

Poza tym wkurza mnie, że nie ma tutaj opcji powiadamiania na e-mail gdy ktoś odpowie w wątku którym jestem zainteresowany.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Gustaw

  • Gość
14-05-2012, 12:30
>> phoenix_me, 2012-05-14 12:10:27

Zdradź w końcu co to za DAC ma stoczyć tą nierówną walkę z telefonem Samsunga ? Muszę wiedzieć na wypicie jak dobrego piwa mam się nastawić :-) Na razie Samsung okazał się lepszy od markowego DAC-a za ok 20 kzł  więc oczekuję, że nie wystawisz do walki DAC-a kosztującego mniej niż 100 kzł ;)

Corvus5

  • 2596 / 5368
  • Ekspert
14-05-2012, 12:34
Dźwięk puszczany po skrętce jest lepszy od wifi, ale starzy wyjadacze wiedzą, że skrętka najlepiej brzmi. Dodatkowo jak ktoś korzysta z połączeń przez tepse to wie, że dźwięk jest bardziej ostry i mało analogowy. Wyższe abonamenty poprawiają dźwięk. Inną radą na to jest dobry firewall, ale niektórzy skarżą się, że siada wtedy bas i detale.

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-05-2012, 13:26
Mediaserwer, z dobrym zegarem i wyjściem coax/opt, obsługujący pliki wav, flac, m4a, sterowany np po wi-fi za pomocą urządzenia z androidem lub wyposażony w pilot z lcd pozwalającym wybierać płyty bez wstawania z łóżka ... i nie kosztujący krocie, takie miałbym marzenie :)

Sim1

  • 1829 / 5865
  • Ekspert
14-05-2012, 13:49
Nie było mi dane nigdy odczuć wpływu zegara i dobrego wyjścia cyfrowego ale zakładając, że to coś co można ew. usprawnić czyli po współczesnemu zmodować (kobiety to pojęcie inaczej rozumieją  :D ) to marzysz o urządzeniu o nazwie Squeezebox Touch.