Audiohobby.pl

Black/Death/Thrash Metal - czyli Klub Miłośników Łojenia II.

3gon

  • Gość
14-04-2014, 12:01
Tawariszcz Indianin - wezmicie tomachołk!

3gon

  • Gość
14-04-2014, 12:02
Isz bin Winetu.

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
14-04-2014, 20:53
Chaos, oj tam zaraz bloga :)
Ludzie są tak zaganiani że brak czasu na własne odkrycia muzyczne. Sam dopiero dzisiaj uzupełniłem dyskografię Naumachia ich ostatnią płytą "Black Sun Risiag" z roku 2009.
Z nowości natomiast pięknie gra Throwdown. Nawet małżonka mówi cyt: jest rasowo ale przycisz ;)))
W wolnej chwili posłucham Twoich propozycji.
Pozdrawiam Mariusz.

Chaos

  • 844 / 4991
  • Ekspert
29-04-2014, 01:09
putin rozrabia na dobre wiec czas na kolejna porcje metalu z ukrainy.
dzis drudkh. muzycznie to chyba najlepsza kapela tamtejszej sceny. na poczatku byla to ukrainska wersja burzum. z czasem goscie nagrywali coraz bardziej oryginalne materialy, nie oddalajac sie jednak zbytnio od norweskiego wzorca. sporo tutaj chwytliwej, transowej monotonii. srodki wyrazu sa proste ale za to zmyslnie wykorzystane co owocuje bardzo fajnym klimatem. moimi ulubionymi plytami z ich dorobku sa: "the swan road" i "estrangement" choc i pozostale wydawnictwa z pierwszego okresu sa swietne. od plyty "microcosmos" z 2009 roku zaczyna sie wspolpraca z wytwornia season of mist. nie wiem czy to wplyw duzego labelu czy tez inne wzgledy ale na tym albumie slychac spadek formy. gdzies ginie tutaj pierwotna spontanicznosc. brakuje tego specyficznego pierwiastka ktory powodowal ze gitarowe pasaze tak bardzo uwodzily sluchacza. niby jest ok ale jakos nie mam od tego czasu ochoty siegac po nastepne ich plyty.
z drudkh wiaze sie jeszcze jedna bardzo wazna sprawa, szczegolnie wazna dla nas polakow, teksty: panowie sa milosnikami bandery i upa. przyznam ze z tego powodu zastanawialem sie czy w ogole powinienem pisac na forum o tej kapeli. jest to jednak na tyle istotny zespol dla wspolczesnego, niezaleznego metalu ze doszedlem do wniosku ze musze. chocby po to zeby zasygnalizowac problem z patriotyczna tozsamoscia tego pokolenia ukraincow. dzwieki drudkh jednak polecam bo sa niesamowite.

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
29-04-2014, 16:28
Właśnie przed chwilą przeczytałem w majowym numerze Metal Hammer że Naumachia ma już ukończony nowy album pt. \'Machine of Creation". Ciekawe w jakim kierunku to im poszło po 5 latach przerwy. Bardziej black czy death.

almagra

  • 11514 / 5554
  • Ekspert
15-05-2014, 17:14
No i co tak przycichli,a ?

Chaos

  • 844 / 4991
  • Ekspert
16-05-2014, 02:11
13 maja zmarl H.R. Giger, najbardziej znany jako ojciec Aliena z kina SF (ktorego tez jestem milosnikiem). dla mnie byl jedank przede wszystkim tworca okladek kultowego Celtic Frost i pozniejszego Triptykon. Tom G. Warrior czesto nazywal go swoim przyjacielem. mysle ze CF nie bylby tym czym jest bez wkladu Gigera. kazdy kto widzial winylowe wydanie "To Mega Therion" wie o co mi chodzi. to bardzo duza strata dla metalowego swiata...

Chaos

  • 844 / 4991
  • Ekspert
16-05-2014, 02:34
> WOY
slucham "Black Sun Rising" Naumachii i jakos mnie nie bierze... jak lubisz napierdalanie z klawiszem w tle to polecam krajowy Thirst, szczególnie "Blacklight". to bardzo konwencjonalne, blackowe granie ale z klasa.

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
16-05-2014, 13:40
Mnie ostatnio prześladuje DRIVEN, co za schiza. Gitarzysta Tracy G. grający kiedyś na płytach DIO zebrał garstkę kumpli i stworzył projekt pod nazwą DRIVEN oraz GOAD ED. Matko jedyna co oni wyprawiają. Brzmi to jak jakiś schizofreniczny death. Kapitalna muza, szkoda tylko że tak ciężko zdobyć ich płyty.
   

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
16-05-2014, 14:01
>Chaos
Faktycznie okładki Celtic Frost to wielka klasa. Zawsze ceniłem sobie oprawę płyty CD. Jeszcze lepszy efekt oddają koperty winyli. To taki wstęp do magii którą za chwilę usłyszę.

Chaos

  • 844 / 4991
  • Ekspert
25-05-2014, 02:10
hehe... pare dni temu w rosji zatrzymano jeden polski boysband, lider sie skarzyl ze warunki w celi skandaliczne...
to ja mam propozycje dla tow. putina: oddamy jeszcze ze setke takich cipowatych celebrytow, niech sobie ich powsadza do karnych koloni a w zamian trzyma sie z dala od polski. haraszo?:-)

Chaos

  • 844 / 4991
  • Ekspert
25-05-2014, 02:29
ktos sie wybiera? ja sie nie zalapalem na bilety. na pocieszenie kupilem sobie koncert na blu-rayu.

WOY

  • 593 / 4652
  • Ekspert
25-05-2014, 10:08
Widziałem ten wywiad z Nergalem w TV. Był tak przestraszony że postanowił wszystko opowiedzieć dopiero po powrocie.  

almagra

  • 11514 / 5554
  • Ekspert
25-05-2014, 23:18
Już wcześniej rysunek Gigera pojawił się na okladce płyty,zanim cały ten  smieszny gatunek powstał...

Gustaw

  • Gość
26-05-2014, 09:41
Liczyłem na to, że Nergal się postawi i chociaż publicznie spali w Rosji dzieło Lenina ale widać, że skończyło się tylko koniecznością wymiany pampersa. Trochę to dziwne u faworyta sił nieczystych :)