Audiohobby.pl

Cecil Taylor- porozmawiajmy o jego muzyce...

zjaryz

  • 289 / 5869
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2008, 21:22
Od jakiegoś czasu słucham płyt Cecila Taylora i stwierdzam, że są rewelacyjne. Szczególnie te z towarzyszeniem grupy muzyków. Solowe mniej. Chciałbym porozmawiać na jego temat. Rewelacyjne płyty, według mnie, to 'Student Studes', 'Melancholy', ''Conquistador', "Unit Sructures'...
Czy jest tu jakiś znawca lub fan Cecila Taylora?
zjaryz

pp

  • 75 / 5895
  • Użytkownik
14-04-2008, 21:50
Zgłaszam sie na ochotnika jako miłośnik Cecila zarówno solo jak i we większych składach
Chciałbym Ciebie namówić abyś spróbował posłuchać solową płytę Cecila The Willisau Concert wydana przez Intakt.To na prawdę kawał wspaniałej muzyki na żywo na fortepian solo.

Pozdrawiam
pp

zjaryz

  • 289 / 5869
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2008, 22:25
Dziekuje, oczywiście spróbuję dotrzeć do tej płyty i posłuchac...

pozdr
zjaryz

dong

  • 541 / 5870
  • Ekspert
17-04-2008, 14:01
A ja się przyznam, że CT należy do kategorii muzyków przeze mnie raczej docenianych niż lubianych. Mam tylko "Unit structures", z paru innych płyt, których słuchałem, najlepsze wrażenie zrobiły na mnie "Student studies" i "Cell walk for Celeste", natomiast generalnie pianista ten stanowi dla mnie pewien problem.

Mam trudności z odkryciem w jego kolejnych dziełach nowych jakości, innych od tych, które znam z wcześniejszych płyt. Być może "nie nadaje na moich falach" i nie potrafię ich wyłapać.

Zlote Ucho

  • 2690 / 5190
  • Ekspert
12-12-2012, 01:06

Ktoś jeszcze słucha ?

.....................................................................................................................................
Nikt nie powinien decydowac o NASZYCH wpisach, jesli - nie naruszaja oczywistych norm.

marcow

  • 1045 / 5357
  • Ekspert
12-12-2012, 10:32

Cecil Taylor -  nigdy nie potrafiłem się do niego przekonać.
Podobnie jak do Anthony Braxtona który niedawno gościł w Polsce.
Obydwaj muzycy całe życie stoją na czele awangardy do której nie potrafię się przekonać.
W powyższym linku wspólny występ obu panów.
Forumowiczów o słabych nerwach  prosimy o nieotwieranie linku.
Miłośnicy Pendereckiego
też mogą mieć problemy  :)    :)     :)

jarrro

  • 53 / 3707
  • Użytkownik
14-03-2014, 11:28
Witam
Chciałbym odświeżyć wątek . Od pewnego czasu pasjonuję  się  free jazzem, improv. itp. jednak muszę  stwierdzić, że fortepian w tej muzyce  jest raczej zbędnym dodatkiem. Nikt nic  już na tym instrumencie  nie wymyśli nowego, fortepian jedynie może grać poboczną  rolę
pozdrawiam
jarrro
pozdrawiam
jarrro