Audiohobby.pl

Polska tzw. muzyka alternatywna - wasze opinie...

zjaryz

  • 289 / 5869
  • Zaawansowany użytkownik
17-07-2008, 22:47
Witam. Posłuchałem dziś sobie płytki polskiego zespołu 'alternatywnego' POTTY UMBRELLA - All You Know Is Wrong i naszły mnie następujące refleksje-  Szlag mnie trafia, że chłopaki urodzili się w Polsce i śpiewają po angielsku z polskim akcentem(nie mają dzięki temu szans na zaistnienie na tzw. Zachodzie)... Determinuje, niestety, to ich przyszłość. Że będą grać za jakieś tam nędzne pieniądze, że ciągle ktoś będzie ich chciał wydymać na kasę... Dlaczego w tym cholernym kraju nie może być normalnie i dlaczego ich Muzyki nie usłyszę w żadnej rozgłośni radiowej?! Dlaczego tylko bajm i Piotr Kaczkowski tu rządzą?! Pytam się!
zjaryz

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5862
  • Ekspert
18-07-2008, 10:11
Dlaczego tylko Kaczkowski? W Trójce są takie audycja jak Offensywa, Program alternatywny, Strefa rock\'n\'rolla wolna od angola, Teraz polskie i HCh.
Fakt, ze niektóre znich po pólnocy... :|

A, za przeproszeniem, "dymane", są wszystkie zespoły, ten posługujące się rodzimym i bez akcentu angielskim też.

zjaryz

  • 289 / 5869
  • Zaawansowany użytkownik
18-07-2008, 11:29
Tych audycji po północy, to oczywiście mało kto słucha.
A TV? Oczywiście w tv jest tylko to co się ludowi bedzie podobać, a ludziom podoba się to co nadaje ich ukochana TV. I tak w koło Macieju... Nikt nie próbuje pomyśleć o kształtowaniu gustów. Nikogo nie obchodzi poziom telewidza, najważniejsze że oglądają i leci kasa za reklamy...
Nie ma szansy na to, żeby muzycy \'alternatywni\' żyli z grania, bo mało kto kupuje ich plyty i mało kto chodzi na koncerty. Znam takiego muzyka, lidera zespolu alternatywnego.On i jego koledzy własnie nagrali drugą płytę i są pelni nadziei. Szkoda chłopaków, bo ja wiem, że prawie nic z tych marzen nie wyjdzie, bo za chwile ich plyta bedzie ogólnie dostępna w internecie, a na koncerty przyjdzie paru młodych ambitnych studentów lub znajomych. Z koncertów zespoły alternatywne nie wyżyją, bo organizatorzy najlepiej to by tylko dali zwrot kosztów, albo jeszcze lepiej  by było jak muzycy z danego zespołu DOPŁACILIBY do imprezy...

Wracając do mojego kolegi, lidera zespołu \'alternatywnego\', chcialem poinformowac, że ostatnio żeby jakoś przeżyć i móc pracować nad płytą pracował w ekipie sprzątającej na nocną zmianę. Facet po studiach...

zjaryz