Audiohobby.pl

Magnetofon

panterka

  • 125 / 5583
  • Aktywny użytkownik
23-08-2021, 11:38
Dziękuję za dobre słowa, mimo że to prosty model to cieszy oko. :) Jako ciekawostka jego bliźniaczym bratem jest Marantz SD585 do którego szukam Services Manual dla porównania.

>Hammer
Od tego CD się zaczęło. Sąsiad robił porządki, drugi do mnie dzwoni że jest dla mnie prezent i tak uratowałem go od śmietnika. Oczywiście nie działał, wyglądał gorzej niż tragicznie lecz mycie i wymiana kondensatorów w servo,  wlutowanie brakujących elementów przywróciło mu "czytanie". Jest już po wstępnych upgrade i czeka na dalsze prace nad nim. W następnej kolejności doszedł tuner i deck wygrany w licytacji.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2021, 11:40 wysłana przez panterka »
Łukasz

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
24-08-2021, 08:48
panterka :)
 Jakie głowice siedzą w tym magnetofonie?  Tak z ciekawości pytam.

I drugie pytanie do reszty bractwa :)
   Yamaha KX-330 - kolega chce wymienić na - będzie jakie cztery kraty browara którego lubię:)
Warto?
  Nie ma na forum nic o nim a chciałbym wiedzieć czy cena nie jest wygórowana ( bo mam jedną KX-W 321 yamahe już i nie dał bym za nią tyle piwa)

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
24-08-2021, 09:18
kx 330 ,,,nie bierz go
brzmi jak  ..nie powiem

panterka

  • 125 / 5583
  • Aktywny użytkownik
24-08-2021, 11:46
panterka :)
 Jakie głowice siedzą w tym magnetofonie?  Tak z ciekawości pytam.

Nie znam symbolu, wyglądają jak na zdjęciu. Czekam na IPA i wezmę się za czyszczenie.
Łukasz

Wojciech7

  • 1502 / 1100
  • Ekspert
24-08-2021, 12:34
panterka :)
 Jakie głowice siedzą w tym magnetofonie?  Tak z ciekawości pytam.

Nie znam symbolu, wyglądają jak na zdjęciu. Czekam na IPA i wezmę się za czyszczenie.
Mam też takie obrotowe wcale nie są takie denne,wszystko zależy jaki sygnał będzie podany na nie.
Na temat magnetofonu  Yamaha KX-330  nic nie na piszę  bo nie  wiem jaki jest naprawdę.

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
24-08-2021, 19:54
Powyższe głowice wyglądają jak na moje pryszczate oko: kropka w kropkę jak te które mam w swojej yamasze :)
Z tym że w kieszeni A jest tylko odczytująca a w kieszeni B taka jak na powyższym obrazku.
   Czy one są dobre?   Trudno mi powiedzieć bo zwyczajnie nie mam porównania na chwilę obecną z szerszym gronem magnetów.
To co mi się na uszy rzuciło w pierwszej chwili to to że kieszeń A gra lepiej- zakładam że to różnica w zużyciu.  W B jest trochę wyślizgana już.
 Mój KX-W321  nie nagrywa najlepiej tego jestem pewien (żeby nie powiedzieć beznadziejnie).   Za to dobrze nagrane taśmy to co innego.
Szczególnie kieszeń A brzęczy z nimi całkiem OK.

panterka

  • 125 / 5583
  • Aktywny użytkownik
24-08-2021, 20:27
Wydaje mi się, że głowica w kieszeni A jest  bardziej wytarta albo mocno brudna. Jak wyczyszczę to dam lepsze fotki.
Łukasz

Wojciech7

  • 1502 / 1100
  • Ekspert
24-08-2021, 20:56
Powyższe głowice wyglądają jak na moje pryszczate oko: kropka w kropkę jak te które mam w swojej yamasze :)
Z tym że w kieszeni A jest tylko odczytująca a w kieszeni B taka jak na powyższym obrazku.
   Czy one są dobre?   Trudno mi powiedzieć bo zwyczajnie nie mam porównania na chwilę obecną z szerszym gronem magnetów.
To co mi się na uszy rzuciło w pierwszej chwili to to że kieszeń A gra lepiej- zakładam że to różnica w zużyciu.  W B jest trochę wyślizgana już.
 Mój KX-W321  nie nagrywa najlepiej tego jestem pewien (żeby nie powiedzieć beznadziejnie).   Za to dobrze nagrane taśmy to co innego.
Szczególnie kieszeń A brzęczy z nimi całkiem OK.
Dobrze nagrywa w kieszeni B, tak samo odtwarza w kieszeni A , może nie były regulowane przez poprzedniego właściciela.Jestem zadowolony z tego magnetofonu, dobrze działa i dobrze nagrywa na różnych kasetach i oto  chodzi:)))

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
24-08-2021, 21:28
Teraz się przyjrzałem że ten "Filipek" ma dwie kieszenie z nagrywaniem... to rzadkość.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
24-08-2021, 21:35
Moimi uwagami nie sugeruj się, ja tylko pisałem co z moim taśmociągiem :)
Zaraz zrobię fotkę dokładniejszą tej głowicy co w moim siedzi- porówna się
oo to ta z kieszeni B w moim magnecie



kijowe zdjęcie- z tym lipnym wbudowanym światełkiem.  Ponadto pół bebechów od magnetofonu w niej się odbija

ed:
Teraz się przyjrzałem że ten "Filipek" ma dwie kieszenie z nagrywaniem... to rzadkość.

Czyli tak jak podejrzewałem- to dwa magnety w kupie :)   a nie kopiarka
« Ostatnia zmiana: 24-08-2021, 21:53 wysłana przez pień »

panterka

  • 125 / 5583
  • Aktywny użytkownik
24-08-2021, 22:40
Teraz się przyjrzałem że ten "Filipek" ma dwie kieszenie z nagrywaniem... to rzadkość.

Tak dokładnie, dwie nagrywają. Nawet ma ciekawą funkcję - może odtwarzać lub nagrywać w sposób ciągły automatycznie przełączając się z kieszeni A na B, czyli z tego to zrozumiałem opis w katalogu może sam nagrać np. 3 godzinną audycję radiową (dwie kasety po 90min.).
Łukasz

Wojciech7

  • 1502 / 1100
  • Ekspert
25-08-2021, 10:18
Teraz się przyjrzałem że ten "Filipek" ma dwie kieszenie z nagrywaniem... to rzadkość.

Tak dokładnie, dwie nagrywają. Nawet ma ciekawą funkcję - może odtwarzać lub nagrywać w sposób ciągły automatycznie przełączając się z kieszeni A na B, czyli z tego to zrozumiałem opis w katalogu może sam nagrać np. 3 godzinną audycję radiową (dwie kasety po 90min.).
To jeden z  wielu plusów takiego typu magnetofonu.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-08-2021, 14:12
Czyli tak jak podejrzewałem- to dwa magnety w kupie :)   a nie kopiarka
Filipek to dobra normalna kopiarka, 99% lepszych z wyższej półki cenowej kopiarek ma takie i inne funkcje.
Dwa w jednej obudowie to np. KX-W952 : http://audiohobby.pl/index.php?topic=13134
Ale są i także inne ciekawe. Śmietniks robił kilka fajnych modeli z serii RS-TRXXX i RS-TxxR. Były dobrze brzmiące i te niezbyt, także się trafiały ;)
« Ostatnia zmiana: 25-08-2021, 20:13 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
04-09-2021, 11:34
Ja dzisiaj trzymam się planu :)
Mój nowy (stary) Ken zapuszczony został do procesu magnetyzacji :)
Najpierw dostał taśmę na której Yamaha pagibła.   Ken zrobił kalibrację- nic na czerwono nie wyświetlił to myślę że jest OK.



Swoją drogą to też z tydzień czy dwa wzorem kolegi panterka muszę posiedzieć ze szmatką :)
Dzisiaj zuważyłem za szybką od wyświetlacza że tam jakieś plamki są.

ed:  nooooo nieźle sobie skubany poradził z helmucką taśmą :)   Jestem pod wrażeniem
 (żebym jeszcze nie został fanem firmy kenwood- chociaż do kompletu mam jeszcze mikser - taki kuchenny znaczy :) )
« Ostatnia zmiana: 04-09-2021, 11:51 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
04-09-2021, 12:21
5010 i jego starszy trzy-głowicowy brat 9010 są w stanie skalibrować nawet papier toaletowy. Wykładają się dopiero na papierze ściernym ;)
Polecam temat o magnetofonach z auto kalibracją.
http://audiohobby.pl/index.php?topic=13642.0
« Ostatnia zmiana: 04-09-2021, 12:24 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.