Audiohobby.pl

Nowe słuchawki - Shure SRH1840 czy Ultrasone Signature Pro?

Max

  • 2204 / 5416
  • Ekspert
07-05-2013, 13:49
>> Rolandsinger, 2013-05-07 13:41:40
>>Stary, ja poszedłem do sklepu, posłuchałem, zapłaciłem, wziąłęm do domu, i w dupie miałem co mi na to "pięciu" czy dziesięciu napisze... :-) Od roku codziennie używam i jestem szczęśliwy.<<

Widzisz, a ja nie mam takowej potrzeby by iść to sklepu..itd. i to jest ta różnica między nami."

:-)))

Po prostu kup se te słuchawki i nie zawracaj gitary.
:-)

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
07-05-2013, 14:03
Max, a gdzie romantyzm, hisotoria, zli i dobrzy bohaterowie, poswiecenie....

Przy takim zakupie to sie nie idzie po prostu do sklepu :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5920
  • Ekspert
07-05-2013, 14:07
Już zamówiłem, miejsce w regale przygotowane.

BTW. Max, w moim prywatnym rankingu, awansowałeś na audiofilską wersję Bogusława Lindy.

A tak przy okazji, to Fallow wie, co mi chodzi po głowie. Jedno podejście do tej branży spaliłem, a właściwie spalił kto inny, co chciał dobrze i tanio. Teraz trzeba podejść do tego w inny sposób: zrobimy coś znacznie lepiej, ale i drożej. Tymczasem zobaczymy, co chłopaki z NRD dają za 1000 dolców.
____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5524
  • Ekspert
07-05-2013, 14:23
Jak chcesz zrobić coś lepiej i drożej to wystarczyło kupić Grado na wzór. Poprawiłbyś wykonanie (chyba niewielki problem) przy zachowaniu identycznego soundu i biorę od razu najwyższy model tak dla świętego spokoju, żeby pochodziły kilka lat :) Przemyśl to, myślę, że wiele osób byłoby zainteresowanych wersją Grado Panzer Division :)

-Pawel-

  • 4724 / 5524
  • Ekspert
07-05-2013, 14:26
Btw może i dobrze, że spaliłeś to pierwsze podejście bo cena i tak była zbyt wysoka jak na ledwo trzymająca się kupy skrzynkę z płytką wytrawioną na kolanie. Wtopiłem wówczas 10x bardziej niż w Grado.

Rolandsinger

  • 2894 / 5920
  • Ekspert
07-05-2013, 14:32
Pawel, I love you.

Jak tylko skończymy jeden projekt 15-go, to zabieram się za słuchawki. Już dziś każę koleżance szukać absolwentów inżynierii dźwięku i pokrewnych.

Wycofuję wszystkie zgryźliwości, to było z zazdrości, ja kocham audiofilów!!!
____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5524
  • Ekspert
07-05-2013, 14:42
Z całą niechęcią do Twojego podejścia - kupię je! :)

I obiecuję dodatkowo pochwalną relację z tego jak tłuką tyłek PS\'om aż im muszle poodpadają, serio. Nie jestem do nich jakoś przywiązany, a wiem ile przepłaciłem. Jeśli zaoferujesz coś równie przewartościowanego, ale trwałego to już jest duży plus, a raczej mniejszy minus :>

lancaster

  • Gość
07-05-2013, 14:49
Roland, tez trzymam kciuki. Duzo ciekawiej bedzie poczytac na forum o Twoich dokonaniach i sukcesch niz o parazkach jakie Twoim zdaniem zaliczyly wszystkie firmy wokół :-)

Rolandsinger

  • 2894 / 5920
  • Ekspert
07-05-2013, 14:56
Lan, Ty się śmiejesz, ale skoro Velum wytłukł co nie co na jakości garażowej i to na średnio komu potrzebnych drutach, to pierwsza polska firma słuchawkowa z jakością takiego Ultrasone + brzmienie takie, jakie zażyczy sobie np. Pawel - może coś z tego wyjść na mój nos.  

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5524
  • Ekspert
07-05-2013, 14:59
Pisząc zupełnie poważnie, wole dać zarobić Polakowi niż być dymanym przez brooklyńskiego dziadka. Roland, popatrz na Themadcuba, kroi po 5k za słuchawki i nawet Japońce się nimi jarają na HF. Gdyby nie awaryjność to miałbym je pewnie do dziś bo to było ich jedyną wadą. Dźwiękowo biją na łeb wiele nausznych w swoich przedziałach cenowych. Powodzenia!

lancaster

  • Gość
07-05-2013, 15:03
Roland, Velum przy całym szacunku do dxwieku jaki oferowal nie jest najlepszym przykladem. Sam widzialem jak z sieciowek szły wycieki...a to juz grubo.

W kazdym razie liczę ze u Ciebie bedzie schludnie. Jak mawial George Lucas, film nie musi byc najlepszy wystarczy ze bedzie wystarczajaco dobry. Wyrob moze spokojnie wygladac na dobre rzemioslo, nie musi byc to art tech ala Apple. Zrob lepiej niz Grado co jak pisal Pawel nie jest jakims kosmicznym wyzwaniem.

Rolandsinger

  • 2894 / 5920
  • Ekspert
07-05-2013, 15:05
Najwyżej wtopię trochę kasy, jestem na to przygotowany. Lepsze moim zdaniem takie topienie niż 5 par śmieciowego badziewia z Brooklynu czy teraz z Deutschlandu - czyt. zrzutka na drugiego Bentleya dla Johna albo na kolejny zamek i 100ha trawy do golfa/hippingu w rodzinie Sennheiserów.


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5920
  • Ekspert
07-05-2013, 15:08
>>lepiej niz Grado co jak pisal Pawel nie jest jakims kosmicznym wyzwaniem.<<

No to akurat nie będzie szczególnie trudne.

My chcemy pójść naprawdę znacznie dalej pokazując, że produkt za np. 4000 zł ma obiektywne i wymierne cechy znacznie lepsze niż ten za 1000 zł.



____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
07-05-2013, 15:16
Roland, widze ze zaczynasz dobrze gadac :-) Cos jak John ;-)

-Pawel-

  • 4724 / 5524
  • Ekspert
07-05-2013, 15:26
Rolo, zaprezentuj najpierw działające (słowo-klucz) PS1000 złożone w Polsce (przez cyganki?), a później pogadamy ;) Pierwsze polskie słuchawki zbierają rewelacyjny feedback z całego świata, kto wie, może drugie - tym razem nauszne podzielą ich sukces?