Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Alucard

  • 2552 / 3607
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
28-04-2024, 13:39
Panowie,  ja tam słuchawkowiec zaprzysiężony nie jestem ale wiadomo jak to w życiu bywa :)   Gdy już się siedzi w takim audiohobby to nachodzi człeka czasami na jakie kolumny, DAC-i, gramofony, słuchawki itp.  niepotrzebne w/g niektórych -ustrojstwa.
  W zasadzie to większość moich znajomych ma mnie za czuba hahahaa.
Chciałem was zapytać czy warto kupić wzmacniacz słuchawkowy Beyerdynamic A1 ?

-   wisi taki na kleine ebay  kilka wiosek dalej.
   Trzeba mi chyba powiedzieć że doświadczenia w odsłuchiwaniu takich wzmaków nie mam żadnego i jako takiego żadnego nie posiadam.
No chyba że jakieś coś z lampkami kupione w chwili słabości że to niby jakieś audiofilskie itp..   Odpaliłem to i pożałowałem wydania kasy na to g......   Niewielkiej,  bolało jednak jakby mi komornik wypłatę zajął.   Wszystko inne na chacie co miało dziurkę dla słuchawek grało lepiej hehehehe.
 Generalnie to wiem że preferuję urządzenia grające płaską charakterystyką  i czy ten Beyerdynamic też tak pójdzie?    Czy jego charakterystyka pogięta jak grzbiet wielbłąda żeby przypasować w firmowe słuchawki a akurat żadnych Beyerów nie mam :(

Alucard

  • 2552 / 3607
  • Ekspert
29-04-2024, 13:24
Nie sądzę żeby ktoś powiedział tutaj o nim cos sensownego. Nikt chyba go tu nie miał. Z tego co gdzieś cos tam czytałem o nim , zdaje sie ze  jest ustawiony na wysokohomwe słuchawki a sama konstrukcja jest dośc wiekowa.

"W zasadzie to większość moich znajomych ma mnie za czuba hahahaa."  - No patrz, kto by pomyślał :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
29-04-2024, 17:52
:)
   No to znaczy że nie ma co sobie nim głowy zawracać bo gdyby był chociaż >średni na jeża<    to ktoś by miał :)
Trzeba zatem rozglądać się za czymś nowoczesnym :)   Najlepiej na scalaku.
  No tak-  w RME  np.  to też chyba jakiś scalak siedzi i brzęczy spoko.   
   Tylko biercie poprawkę że ja audiofil bez fila hehehehehe a wszystko lampowe to mnie osłabia i działa podobnie jak choroba lokomocyjna na przedszkolaka.

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
29-04-2024, 21:43

Trzeba zatem rozglądać się za czymś nowoczesnym :)   Najlepiej na scalaku.
  No tak-  w RME  np.  to też chyba jakiś scalak siedzi i brzęczy spoko.   
   Tylko biercie poprawkę że ja audiofil bez fila hehehehehe a wszystko lampowe to mnie osłabia i działa podobnie jak choroba lokomocyjna na przedszkolaka.
Luke nie wybieraj ciemności, krocz drogą światła... lampowego światła :)))

Tak serio lampy mają swój klimat, szczególnie sposób prezentacji w przestrzeni... taką lampową holografię a właściwie holofonię :) Mówię oczywiście o wzmacniaczach w pełni lampowych a nie hybrydach :)

pień

  • 2243 / 1036
  • Ekspert
29-04-2024, 22:26
Noo,  jeżeli coś się nawinie to obiecuję że przesłucham :)   Chociaż troszkę.
   A prawdziwą holofonię to robiła moja babka gdy dziadek wracał ze szwagrem z wędkowania.   Obaj po setce na karku ale lubili łowić ryby :)
Tzn. wędkować :)   Brali wędki, haczyki, robaki itd.....    Po czym jeszcze o sklep trzeba było zahaczyć,  bynajmniej nie wędkarski hehehehe
   No i wracali później z połowów.  Tzn.  wędki gdzieś w zanadzie zostały, robaki uciekły albo potopiły się, ryby jak zwykle nie brały,   wszystko zgodnie z planem :)   A babka taką holofonię robiła że żadna lampa jej nie podskoczy.

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
29-04-2024, 22:46
To dziadek ze szwagrem doborowi wędkarze a babcia super, bo większość kobiet "po rybach" robi kakofonie :)))

Ten Douk Audio, co kiedyś mówiłeś, że jest ok, faktycznie całkiem spoko, da się z przyjemnością słuchać muzyki ;)