Audiohobby.pl

Konkurs na cieplutki niesymetryczny IC za rozsadne pieniadze

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
13-10-2008, 23:47
Dzieki za cynk - rzecz jest takze w tym - ze moj system juz sam w sobie gra otwarcie i chyba wlasnie dodatkowa otwartosc jest zbedna a Furukawa lub Lexus ladnie to wszystko uklada.

lancaster

  • Gość
14-10-2008, 13:22
falow, mi osobiscie z tego co pamiętam Lexus AN ocieplał dość slyszalnie. Moze to kwestia konektów ktore byly podpinane obok niego(Siltech, AQ, PSC), ale AN byl ze stawki zdecydowanie najcieplejszy.
Napisz cos o Furukawie.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
14-10-2008, 13:59
@fallow, a czy przepinając kable zmieniałeś także lampy, czy każdego słuchałeś na swoich ulubionych?

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
14-10-2008, 14:09
Lancaster: Napisze jak juz bede mial u siebie Furukawe na dluzej - jutro lub pojutrze. Wtedy bede mogl obadac dokladnie i spokojnie. W kadym razie ostatecznie na pewno zostanie u mnie jeden z nich.

W skali bezwglednej faktycznie Lexus jest cieply - masz racje. Gdybym mial okreslic to w swoim odczuciu numerkowo - bo wiadomo, ze dla jednego cieplo to dla innego jeszcze zimno to gdyby ustalic, ze 0 to kompletny chlod. 10 cieplo jak w Egipcie. 5 - neutralnosc to Lexusowi dalbym 7 lub 6.5

Majkel: Lampy jeszcze do mnie nie doszly. Sylvanie z USA ida zwyklym Airmailem Priority wiec pewnie jeszcze troche poczekam, natomiast te Philipsy z UK powinny juz dojsc. Musze chyba interweniowac bo 2 tyg jak na przesylke z UK to troche dlugo.

Triceramops

  • 280 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
14-10-2008, 15:59
Myślę, że większość wymogów z listy powinien spełniać najniższy, miedziany Kimber Select 1011. Wyższy, srebrno- miedziany model dość znacznie przekracza założony budżet...
A tak o miedzianej wersji pisze sam producent:
The KS-1011 is amazing both sonically and technically. As our best copper single-ended interconnect, KS-1011 provides marvelously sweet and relaxed resolution of critical musical information.

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
14-10-2008, 17:23
Hmm. Musze przyznac, ze kable Kimber nie sa mi kompletnie znane. Warto byloby sprobowac - poniewaz nic o nich nie wiem. Pierwszy mozna kupic spokojnie z drugiej reki. Ten wyzszy model z drugiej reki tez da sie jak widze kupic za pol ceny wyjsciowej.

Tak czy siak - ja poki co sobie odpuszcze. Furukawa i Lexus sa juz jak dla mnie b.dobre wiec zostawie jeden z nich :)

fallow

  • 6457 / 5872
  • Ekspert
15-10-2008, 23:38
OK  - dziekuje za rady Panowie.

Zakonczylem swoje poszukiwania do obecnego systemu.

Bez cienia watpliwosci - zostaje Furukawa.

Pragne serdecznie podziekowac Dong\'owi za kolezenskie wypozyczenie Audio Note Lexusa.
Oba IC sa swietne moim zdaniem, do mojego systemu Furukawa jednak wpasowala sie po prostu jak ulal - uwzgledniajac moje preferencje.