Audiohobby.pl

Wzmacniacz plus mp3

microb1987

  • 131 / 5843
  • Aktywny użytkownik
05-10-2010, 22:29
Tanie i dobre to sennheiser HD438, jak dla mnie grają równiej od CAL!, ale połączenie z nano 1g to bezbasie...
Początkujący - poszukujący ;)

Orfeusz1000

  • 38 / 5143
  • Użytkownik
05-10-2010, 22:31
;) Owszem początkujący:)
Dlatego pytam by nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
BikO

kainknox

  • 8 / 4980
  • Nowy użytkownik
05-10-2010, 22:49
A czemu uważasz że Cowon E2 to dobry wybór? Wiem, że renomowana firma i pochlebne opinie, ale przecież jego moc wyjściowa to 24mW a na samą myśl wertowania przez wszystkie moje pliki w poszukiwaniu konkretnego utworu, naciskając przycisk w nieskończoność, przyprawia mnie o dreszcze. Dla porównania ten pentagram który posiadam ma większą moc wyjściową (wartość 30mW jest podana dla 16 Ohm, nie wiem jak w przypadku Cowon E2, popraw mnie jeśli źle myślę). Nadal jednak jestem skłonny go kupić mimo braku wyświetlacza nie wiem tylko czym różni się od innych. Pomóż bo czuję się zdezorientowany. Dzięki.

Bednaar

  • 556 / 5867
  • Ekspert
05-10-2010, 23:36
>> Radical, 2010-10-05 21:41:44
Jak na przestrzeni Ci zależy to wybierz K530. Oprócz tego będziesz miał lepszą górę i środek, większą rozdzielczość i sporo mniej basu. Problemem z tymi słuchawkami jest to że raczej potrzebują jakiegoś wzmacniacza.<<

Z tymi AKG K530 to dobry pomysł - skoro kolega Orfeusz1000 nrzeka na brak przestrzeni w CAL, to na pewno w K530 będzie jej miał aż nadto. Na codzień używam K530, a kiedyś miałem okazję posłuchać CAL i orzstrzeń niby czuć, ale jet taka dziwna, nienaturalna - bardzo wąska a jednocześnie głeboka, jak w jakiejś studni, czy też w jakimś szybie. K530 grają wręcz dookólnie, z nastawieniem głownie na informacje ze średnicy, ale tez z wyraźną górą. Bas krótki, twardy, oszczędny ale schodzi głeboko. Jest tylko jeden problem - słuchawki mają być pod Ipoda, tzn. używane jako przenośne? Jeśli tak, to zapomnij - będą Tobie przeszkadzać podczas ruchu, to słuchawki typowo stacjonarne - nie trzymają się głowy zbyt mocno.

Radical

  • 721 / 5211
  • Ekspert
06-10-2010, 01:43
kainknox moc wyjściowa nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku. Co do tego czemu dobrze gra to poszukaj recenzji, jest ich pełno na forach internetowych i nie tylko. Co do braku wyświetlacza no to niestety po części dlatego jest ten odtwarzacz stosunkowo tani. Zawsze możesz kupić wyższe modele cowona z wyświetlaczem (d2, s9, j3) ale cena duuużo wyższa. Są na rynku inne nieźle grające odtwarzacze np sony czy niektóre modele ipodów, ale nie mają obsługi FLACa

Radical

  • 721 / 5211
  • Ekspert
06-10-2010, 01:46
Bednaar co racja to racja, K530 typowo stacjonarne słuchawy. Raz że bardzo dużo i nie trzymają się głowy przy ruchu, a dwa że otwarte. Co ciekawe mają dość dziwną właściwość, mianowicie wpuszczają dźwięk z zewnątrz ale stosunkowo mało wycieka w drugą stronę.

kainknox

  • 8 / 4980
  • Nowy użytkownik
06-10-2010, 17:28
>>>Radical

Dzięki przekonałeś mnie. Za dwa tygodnie jak wszystko już skompletuje to dam znać co jak śmiga.

Orfeusz1000

  • 38 / 5143
  • Użytkownik
06-10-2010, 18:19
Dzięki Bednaar.
Co do sprawy mobilności to nowe słuchawki jeśli by taki były to niekoniecznie jako sprzęt przenośny. Po prostu uważam, że Ipod to najlepsze źródło z jakiego w tej chwili mam możliwość korzystać.
Bardziej był bym skłonny w strone wzmacniacz z racji na większe możliwości modyfikacji dźwięku lecz jeśli to wina słuchawek to trudno trzeba zmienić najbliższe plany.
BikO

kainknox

  • 8 / 4980
  • Nowy użytkownik
18-12-2010, 14:46
Po trudach i znoju w końcu się doczekałem Kupiłem Cowona E2 i Sennheisery HD555. Do tej pory korzystałem ze zwykłych tanich słuchawek na zwykłych tanich odtwarzaczach. Byłem mile zaskoczony dwa razy. Raz kiedy usłyszałem jaką głębie dźwięku jest w stanie wycisnąć E2 ze zwykłych słuchawek i drugi raz kiedy podłączyłem do niego HD555. Zdaje sobie sprawę, że te słuchawki stać na wiele więcej jeśli dobierze się odpowiednio dobre źródło, ale z E2 grają naprawdę przyzwoicie (pliki FLAC). Jako, że mam porównanie tylko do słuchawek niskiego lotu, nie wiem jak mają się one do innych high-end, ale ich możliwości na E2 spełniają moje oczekiwania. Naturalne basy, spora szczegółowość i duża scena. Czytałem wiele o tych słuchawkach i wiele razy spotkałem się z określeniem "teatralne brzmienie" teraz wiem, że to określenie rzeczywiście dobrze je określa. Każdy utwór brzmi bardziej wyniośle i przejrzyście. Polecam i dziękuję za wcześniejsze posty.

Robert73

  • 63 / 5541
  • Użytkownik
18-12-2010, 23:49
A czy dla kolegi takie połączenie nie ma za mało basu bo droższy brat 595 kompletnie nie gra z większości przenośnych mp3, basu jest jak na lekarstwo,głównie lekko płaska średnica i wyeksponowana góra.

kainknox

  • 8 / 4980
  • Nowy użytkownik
19-12-2010, 23:18
Według mnie basu jest akurat. Nigdy nie byłem fanem smerającego po mózgu basu, wiec bas w takim połączeniu mi odpowiada.