Audiohobby.pl

Słuchawki Beyerdynamic!!!

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
12-03-2015, 19:23
Po kilku perypetiach wreszcie doszły do mnie T90.
Od razu miłe zaskoczenie, to najwygodniejsze Beyery co miałem , z linii z okrągłymi muszlami.
Pady wygodniejsze od tych z T1.
Od razu czuć klasowe brzmienie, przejrzyście, energicznie, góra wyraźna, bas super.
Na razie nie zauważyłem by grały jasno, są raczej ani jasne ani ciemne.
Góra wyraźna ale nie kroi mi uszu lodowymi kolcami jak było z T1.
Trochę jestem mile zaskoczony, oby to się nie zmieniło.
T90 grają na razie tak jak zawsze chciałem by umiały HD800, i nie udawało się to za bardzo.

Pawel_PS

  • 3 / 3419
  • Nowy użytkownik
12-03-2015, 22:13
Miałem T70, a zachęcony opisami na forach kupiłem dodatkowo DT-150. Przemęczyłem się z nimi tydzień słuchając 4-5 godzin dziennie i w akcie rozpaczy i desperacji kupiłem T90. I od tej pory uśmiech nie schodzi z mojej twarzy, gdy tylko słucham muzyki :) Niesamowicie zgrywają się z moim OTL-em na lampach 6CG7 + 6N30P-DR. Bajka i wielkie zadowolenie ze słuchawek i systemu.

Porównywałem T70 oraz T90 ze sobą i jednak otwarty model zawładnął mną kompletnie. "70-ki" leżą sobie spokojnie w pudełku w szafie...

lpaprocki

  • 29 / 5164
  • Użytkownik
13-03-2015, 10:40
Mógłbym prosić o porównanie LCD2 i T90 ?
Mam w tej chwili NFB-28 i DT880. Myślę o zmianie słuchawek i te dwa modele wydają się ciekawe.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
13-03-2015, 11:45
LCD2 i T90 to jakby przeciwne bieguny,  każde słuchawki skupiają się na innym zakresie.
LCD2 mają wspaniały bas i wyśmienitą średnicę ale trochę mniej eksponowaną górę, choć z dobrym wzmacniaczem jest satysfakcjonująca.
Przekaz Audeze jest ciemny i nasycony, blisko słuchacza ,intymnie. Sprzyja temu mała scena, siedzimy w pierwszym rzędzie na widowni.
T90 odwrotnie są mistrzami góry oraz wyższej średnicy, trzeba mieć wzmacniacz co to okiełzna.
T90 są neutralne  w przekazie, podobne w tym do HD800, ale bardziej emocjonalne jak dla mnie.
Przekaz oddalony bardziej od słuchacza niż w LCD2, ale sporo bardziej rozdzielczy.
Bas w T90 mimo że nie ma potęgi i zejścia jak w LCD2, jest doskonały, zwarty,szybki, sprężysty. Potrafi zejść bardzo nisko. Zupełnie wystarczy nawet do Rocka lub Trance.

Max

  • 2204 / 5397
  • Ekspert
13-03-2015, 13:41
Mógłbym prosić o porównanie LCD2 i T90 ?
Mam w tej chwili NFB-28 i DT880. Myślę o zmianie słuchawek i te dwa modele wydają się ciekawe.

O matko....
A dlaczego w takim razie tylko te dwa ? Słuchawek na rynku audiofilskim jak psów !
Powiedzmy, że chcę zmienić samochód i mam na oku dwa modele; Audi Quatro i Mercedesa klasy G...
Mógłbym prosić o porównanie ? ;-)

T90 to przeciętne słuchawki i daleko im do flagowych, pełnokrwistych hajendów ;-)
« Ostatnia zmiana: 13-03-2015, 13:44 wysłana przez Max »

lpaprocki

  • 29 / 5164
  • Użytkownik
13-03-2015, 14:27
O matko....

A dlaczego w takim razie tylko te dwa ? Słuchawek na rynku audiofilskim jak psów !
Powiedzmy, że chcę zmienić samochód i mam na oku dwa modele; Audi Quatro i Mercedesa klasy G...
Mógłbym prosić o porównanie ? ;-)

T90 to przeciętne słuchawki i daleko im do flagowych, pełnokrwistych hajendów ;-)

Czemu akurat te dwa ?
Generalnie takie przeszły wstępną selekcję. Są w moim zasięgu cenowym i wydają się pasować do moich upodobań.

T90 - bo liczę na to że są rozwinięciem takiego grania jak w DT880, a które całkiem mi się podoba.

LCD-2 - jestem ciekaw magnetoplanarnych słuchawek. Miałem przez kilka dni HE-500 ale mnie nie zachwyciły. Słuchałem LCD-2 w sklepie i podobały mi się ale obawiam się czy przy dłuższym graniu nie zaczynają męczyć "przeciepleniem" dźwięku. Miałem kiedyś DT150 i przy pierwszym odsłuchu byłem pod wrażeniem a po miesiącu sprzedawałem.

Najbardziej podobały mi się Staxy z tego co słuchałem, ale w tej chwili zestaw który mógłby być na dłużej (czyli np. Lambda 407 + SR006t) przekracza mój budżet.

Poza tym z lektury forum wiem że są tu osoby które mają równocześnie oba te modele i mogą coś powiedzieć.

Co do Mercedesów nie znam się ale obrazki ładne ;)

Prrogu

  • 137 / 3759
  • Aktywny użytkownik
13-03-2015, 14:37
@lpaprocki a jak się DT 880 spisują z NFB28?

Masz je reckablowane tak aby korzystać z wyjścia symetrycznego?

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
13-03-2015, 14:50
Był u mnie wczoraj kolega i relacjonował, jak w parę osób robili pomiary akustyczne słuchawek. Testowali np. pliki z sinusoidą. Idealny bas wyszedł tylko na T90, LCD-2 z fazorem według kolegów nie grały czystym sinusem.

Wracając do T90 - polecam zrobić tego moda.

lpaprocki

  • 29 / 5164
  • Użytkownik
13-03-2015, 15:08
@lpaprocki a jak się DT 880 spisują z NFB28?

Masz je reckablowane tak aby korzystać z wyjścia symetrycznego?

Nie mam rekablowanych, używam fabrycznego przewodu z Jackiem na końcu.
DT880 spisują się nad podziw dobrze, obawiałem się że będą za ostre po zmianie DACa na Sabre ale nic takiego nie ma miejsca. Grają detalicznie, z dużą ilością powietrza ale przy tym nie sucho.
Powiedziałbym że neutralnie i szczegółowo.

Prrogu

  • 137 / 3759
  • Aktywny użytkownik
13-03-2015, 15:10
Właśnie tej ostrości obawiam się przy takim połączeniu.

lpaprocki

  • 29 / 5164
  • Użytkownik
13-03-2015, 15:30
Soundman: Dziękuję za porównanie :)

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
13-03-2015, 16:14
Poszedłem za radą Majkela i swoje T90 Jubileuszowe rozebrałem, wyjąłem gąbkę zasłaniającą przetwornik i dałem ją od strony muszli.
Rzeczywiście dźwięk przyciemniał, nabrał jakby gęstości a góra złagodniała lekko.
Trochę efekt jakbym zrobił z T90 pół zamknięte słuchawki niemal.
Nawet bez tego modu fajnie mi się T90 słuchało, ale teraz stały się że tak powiem bardziej jeszcze zjadliwe.
Kabelka nie podejmuję się wymienić ,może do Majkela się uśmiechnę to mi wymieni...he,he.
Bas w T90 imponująco dobry, słuchałem mnóstwo słuchawek i mam jakieś porównanie.
Nie mogę mu nic zarzucić, a ja jestem fanem Trance , a jak wiadomo tam bas to podstawa...
Moje poprzednie AKG812 jakoś mnie męczyły swoim przekazem, mimo że były ciemne w odbiorze...T90 nie męczą wcale.

Prrogu

  • 137 / 3759
  • Aktywny użytkownik
13-03-2015, 17:42
Dla mnie bas w T90 w bezpośrednim porównaniu z dt 880 był sporo twardszy - dla mnie to nie odpowiadające granie. 880 wygrał bardziej wpasowywując się w mój gust, jednocześnie t90, grały czyściej, dokładniej, ze znacznie lepszą precyzją instrumentów i gradacji planów.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
13-03-2015, 17:55
A słuchałeś Prrogu DT990E ?
Są trzy wersje , każda równie atrakcyjna, tam bas nie tak dobitny jak w T90.

Prrogu

  • 137 / 3759
  • Aktywny użytkownik
13-03-2015, 19:28
Słuchałem, dwa razy podchody krótkie robiłem. Pierwszy raz nastawiony opisami że dt 990 to będą "te jedyne", okazało się że dt 880 jednak bardziej mojsze. Ostatnio również podchodziłem i o ile jeszcze prosto z dac'a grały mi całkiem całkiem, zwłaszcza bas był bardzo dokładniutki i trzymany w ryzach, tak już na espressivo dla mnie było totalne przebasowienie. Także nie tędy moja droga. Skądinąd skoro nie T90, nie dt 990 to Beyerdynamic nic więcej nie ma dla mnie do zaoferowania nic więcej. Bo kwota którą sobie życzą za T1 jest dla mnie kwotą już ponad "jeszcze zdrowy rozsądek" za słuchawki dynamiczne.