Audiohobby.pl

grado SR325i konta Sennheiser HD 600

Rafaell

  • 5033 / 5916
  • Ekspert
05-11-2009, 15:16
 Ja preferuję ustawienie 1:1,69 oraz metr od tylniej ściany- średnio tonowiec na wysokosci uszu i tak mam. Za szerokie ustawienie kolumn objawia się dziurą dźwiękową w środku. Faktycznie kąt 90 stopni to moim zdaniem maksimum żeby przed sobą mieć wypełnioną scenę. Najciekawiej jest jak można wyjechać z kolumnami i fotelem na środek pomieszczenia ale nie każdy tak może sobie dogadzać z racji funkcjonalności pokoju. Rozsunięcie kolumn na zewnątrz poszerza scenę poza bazę kolumn ale ma to sens np gdy wysoko i średnio tonowe mają górkę obracając kolumny na zewnątrz uzyskujemy bardziej liniowe brzmienie i dopiero wtedy z takimi "garbatymi" kolumnami jest dobrze. Już nieraz pisałem że w kolumnach które maja obok siebie głośniki w układzie D\'Apolito swet spot ulega znacznemu poszerzeniu i osoby siedzące obok maja bardzo dobre warunki odsłuchu. Wracając jeszcze do realizacji nagrań live np z 2PR na klasyce kapitalnie przestrzeń idzie w głąb (gdyby nie ten szum na łączach to dało by rade cieszyć się dźwiękiem prawie jak w filharmonii) W Tym ustawieniu bardzo mało z różnych rzadkich nagrań płytowych- przeważnie z elektroniką udaje się  usłyszeć nawet muzykę z tyłu za nami; no ale to zasługa realizatora i szkoda męczyć kolumny żeby sobie "usztucznić" dźwięk co do lokalizacji.  Słuchałem w studio kolumn bliskiego pola i z korekcją akustyki (np odbijający stół mikserski) i jest kapitalnie mimo ze jak przejechało się pasmo generatorem dźwięku to nagle w jednym rogu zaczęło dudnić. Moim zdaniem fallow powinien Ci taki sposób prezentacji odpowiadać, naprawdę jest "słuchawkowo"  ;)                          

Rafaell

  • 5033 / 5916
  • Ekspert
05-11-2009, 15:21
To ustawienie na zdjęciu z racji bliskości krzesła od kolumn nie jest za dobre w audio; baza jest za szeroka ale do gierek to daje więcej adrenaliny  :)

Kanii

  • 28 / 4152
  • Użytkownik
23-01-2013, 23:16
>> majkel napisał: Typ prezentacji jest inny, ale dla mnie bardziej realistyczny, bez spowolnień, wyokrągleń bądź uproszczeń barwy. SR325i to takie "Grado RS1 dla ubogich"

Bywa. Kogo nie stać na 911 kupuje Boxtera. Tu i tu wiatr we włosach.
Kanii