Audiohobby.pl

Fanklub Grado

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
03-10-2019, 07:41
Sekator ma 100 % racji :-) Podpisuję się nogami i ręcami :-)

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
03-10-2019, 07:50
Moim zdaniem również obiektywna jakość słuchawek rośnie wraz z ceną. Oczywiście stosunek jakość/cena maleje, ale jakość rośnie.

Opinie są wyłącznie subiektywne ! Cena nie gra ! Ona gra w psychice.... Wężykiem, panie, wężykiem....W ślepym teście wskazywałbyś nieraz tanie słuchawki.......trudno w to uwierzyć, ale tak jest......liczy się głównie przyjemność słuchania, muzykalność, timing, czar, coś co każe Ci słuchać, a nie analizować......nie zdejmowanie kolejnych audiofilskich kocyków.....np. HD800 są pozbawione owych "kocyków", a są sztuczne i wynaturzone, nawet w torze za trylion złotych, bo zawsze jest coś nie tak ! Kwestia wygrzewania kilkaset czy 1000 h to też dla mnie abstrakcja, jak coś nie gra po kilkunastu godzinach to nigdy nie zagra, chyba że słuchacz się ułoży......albo wyrobi sobie w psychice wyobrażenie o dźwięku, który lubi i będzie mu się wydawać, że tak gra.....
« Ostatnia zmiana: 03-10-2019, 08:00 wysłana przez zyzio »

Alucard

  • 2557 / 3609
  • Ekspert
03-10-2019, 13:08
One grają zupełnie inaczej więc jak można porównywać lepsze - gorsze?
Można, słuchasz jednych i drugich a po powrocie z słuchania jak sprzedajesz sprzęt bo jesteś wkurwiony bo w domu nie ma czego słuchać, to wiesz że usłyszałeś właśnie coś znacznie lepszego. Jeden tu taki był co tak zrobił.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3609
  • Ekspert
03-10-2019, 13:09
Ty sekator wiesz kto to jest Vlad Savov. No właśnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
03-10-2019, 13:15
One grają zupełnie inaczej więc jak można porównywać lepsze - gorsze?
Można, słuchasz jednych i drugich a po powrocie z słuchania jak sprzedajesz sprzęt bo jesteś wkurwiony bo w domu nie ma czego słuchać, to wiesz że usłyszałeś właśnie coś znacznie lepszego. Jeden tu taki był co tak zrobił.

Raczej innego, co mi akurat przypasowało....na jakiś czas....bo tak naprawdę to audiofil szuka nieistniejącego ideału.....taka jest brutalna prawda........

Alucard

  • 2557 / 3609
  • Ekspert
03-10-2019, 13:34
taka jest brutalna prawda........
Prawda jest jak dziura w dupie. Każdy ma swoją.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
03-10-2019, 13:47
Dokładnie....na dodatek się sprzedaje to co się podobało by potem za tym tęsknić jak to niby lepsze wcale takie lepsze nie jest po czasie ;)

Alucard

  • 2557 / 3609
  • Ekspert
03-10-2019, 14:06
Jakby SR225e były NAPRAWDĘ lepsze od PS500e lub RS2e to już dawno by były u mnie z powrotem. Uwierz mi, stać mnie. Bez przechwałek oczywiście. Jesteś zbyt wsłuchany w dźwięk własnego głosu dlatego pewne rzeczy Ci umykają.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
03-10-2019, 14:16
Więcej umyka audiofilowi w zaawansowanej chorobie....po czasie nieraz przychodzi na szczęście otrzeźwienie, niestety dopiero po n-tej żonglerce klockami ;)

Alucard

  • 2557 / 3609
  • Ekspert
03-10-2019, 14:48
Pamiętaj Zyzio ON patrzy. Pastwa, Ciebie też to się tyczy ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5839
  • Ekspert
03-10-2019, 14:52
@Sekator @zyzio moim zdaniem coś takiego jak obiektywna jakość słuchawek istnieje (nawet jeśli różnią się formą prezentacji jak Grado vs DT880), jest to np.:
- ogólna klarowność i przejrzystość
- rozdzielczość
- zejście basu
- kontrola i różnorodność basu
- głębia i szerokość sceny dźwiękowej
- poziom ogólnego złudzenia słuchania muzyki "live"

Nie mylić przejrzystości i rozdzielczości (gdzie zawsze im więcej tym lepiej) z analitycznością, czyli wywlekaniem szczegółów na pierwszy plan. Np., na gorszych słuchawkach jakiś dźwięk w tle może się wydawać jakimś bliżej nieokreślonym brzdęknięciem, na lepszych będzie słychać, że to dźwięk konkretnego instrumentu, można usłyszeć trójwymiarowość dźwięku. Przy czym jeśli słuchawki nie są zbyt analityczne (HD800) to nie zmuszają do słuchania tego brzdęknięcia, muzykę słychać jako całość ale jeśli chcemy się przypatrzeć temu dźwiękowi to możemy.

Największa obiektywna różnica to jak dla mnie ogólna przejrzystość, po prostu gorsze słuchawki mają koc na dźwięku. Można kombinować z EQ, podgłaśniać, ale zawsze będziemy oddzieleni od dźwięku bardziej niż w lepszych słuchawkach.

I z moich doświadczeń wynika że właśnie ta klarowność rośnie wraz z ceną. Czyli te technologie jak berylowe przetworniki czy to co pisze Grado Closer driver tolerances helps enlarged the sound stage mają jednak sens.

Na pewno realny jest efekt, że coś lepszego powszednieje i po jakimś czasie najlepsze słuchawki będą grały jak zwykłe słuchawki, ale jeśli wtedy porównamy je z gorszymi to będzie ciągle słychać że są lepsze.

-Pawel-

  • 4724 / 5506
  • Ekspert
03-10-2019, 15:01
Więcej umyka audiofilowi w zaawansowanej chorobie....po czasie nieraz przychodzi na szczęście otrzeźwienie, niestety dopiero po n-tej żonglerce klockami ;)

Następnie kupuje jakieś tanie słuchawki przenośne i stwierdza: "NO! Teraz to jest dopiero do d..y!", po czym wraca do starych kolamotów i słucha już z przyjemnością ;-)

Alucard

  • 2557 / 3609
  • Ekspert
03-10-2019, 15:06
Następnie kupuje jakieś tanie słuchawki przenośne i stwierdza: "NO! Teraz to jest dopiero do d..y!", po czym wraca do starych kolamotów i słucha już z przyjemnością ;-)
Miałem tak z HD330. Zakładam, wow ale fajne. Po 2 godzinach PS500 z powrotem na głowie :D Nawet RS2e ostatecznie nie wytrzymały porównania z PS500e. Ciężko słuchać czegoś innego po nich. Na szczęście mi wyparowało już z głowy jak grają Utopie bo bym się wściekał znowu. Dlatego nie chcę Twoich RS1 na odsłuch bo bym dzwonił już pewnie do Ciebie żebyś mi je sprzedał.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5839
  • Ekspert
03-10-2019, 15:11
Vlad Savov

A on to jaki mem? Jak dla mnie to recenzje The Verge kojarzą się z ocenianiem wszystkiego przez pryzmat ceny i marki. Jak jest Apple to ocena zawsze 9/10, a jak Samsung to 8/10, bez znaczenia czy konkretny produkt jest dobry. Czyli coś przeciwnego do Zyzia, dla którego KSC75 za 75zł kasują Utopie za 16000zł :).

-Pawel-

  • 4724 / 5506
  • Ekspert
03-10-2019, 15:18
Miałem tak z HD330. Zakładam, wow ale fajne. Po 2 godzinach PS500 z powrotem na głowie :D Nawet RS2e ostatecznie nie wytrzymały porównania z PS500e. Ciężko słuchać czegoś innego po nich. Na szczęście mi wyparowało już z głowy jak grają Utopie bo bym się wściekał znowu. Dlatego nie chcę Twoich RS1 na odsłuch bo bym dzwonił już pewnie do Ciebie żebyś mi je sprzedał.
Człowiek przyzwyczaja się szybko do dobrego :-) Mi ciężko było przestawić się na RS1 jako posłuchałem pół dnia na Stelli, po prostu brakowało dynamiki, zejścia, informacji, szybkości, dźwięk stal się taki zwykły, bez blasku. Ale tak jest za każdym razem gdy znajdzie się coś, co podnosi wyraźnie poprzeczkę, a nie tylko gra inaczej. Do grania inaczej idzie przywyknąć, ale ograniczeń technicznych już nie przeskoczysz, korektorem się pewnych rzeczy nie poukłada, inne natomiast można :-) Kiedyś w ramach eksperymentu zrobiłem granie Kossów Porta na Grado SR80, to zbliżone jakościowo modele i łatwo je można wzajemnie symulować samym EQ.