Audiohobby.pl

iPad jako transport?

solpadeinelover

  • 124 / 4135
  • Aktywny użytkownik
26-01-2013, 00:09
>> Gustaw, 2013-01-25 20:19:49
"Nie. Jeżeli masz bibliotekę we FLAC musisz ja przekonwertowac na format obsługiwany przez iTunes."

Wybacz Gustaw, że napiszę wprost....pierdolę dziękuję. :)

Gustaw

  • Gość
26-01-2013, 00:24
iTunes jest potrzebny przy iPhone, ipad lub iPod. Jeżeli chcesz posłuchać FLAC to są na OSX inne programy. Wszystkie swoje pliki mam w formacie Apple Lossless i żadnego problemu nie ma. Jeżeli pojawia się u mnie plik FLAC to przeciągam katalog na konwerter a ten  umieszcza pliki w iTunes.

Innymi słowy " nie ma się co pier...."  :)

Sim1

  • 1829 / 5866
  • Ekspert
26-01-2013, 01:45
Jak komuś strasznie wadzi używanie iTunes i apple lossless (m4a) to sobie zawsze może postawić serwer squeezeboxa ( http://wiki.slimdevices.com/index.php/Logitech_Media_Server ) i używać squeezecasta ( https://itunes.apple.com/us/app/squeezecast/id344982128?mt=8 ) do słuchania flaców przez wifi...

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
26-01-2013, 22:08
Można wgrać do iPada jeden z programów odczytujących FLAC, no problem.

Tylko jak Ku...rde wgrać FLAC w iPad?? ?? ??

patrykvel

  • 282 / 4702
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2013, 22:26
Podlacz Ipada pod komputer, przejdz do okna w ktorym widzisz wszystkie zainstalowane programy na swoim iPadzie. Na dole ekranu bedzie duze puste okno, a obok niego nazwa programu "flac player". Do tego duzego okna bedziesz musial wrzucic cala swoja muzyke.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4697
  • Ekspert
26-01-2013, 23:13
asmagus -->
dokonaj konwersji plików we flac do formatu AIFF (bezstratny, nieskompresowany format, odpowiednik WAV ... tyle, że łatwo się taguje).
Olej apple lossless ... ja każdą płytę rip-uję do formatu AIFF :)
Możesz to zrobić programem Max a jeszcze lepiej XLD :)
powodzenia :)

zdezintegrowany

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
26-01-2013, 23:17
Konwersja, konwersją. Mnie o FLAC chodzi.

patrykvel--> Zrobiłem, działa. Tylko nie da się tu katalogów zakładać, jak mam wgrać 100 albumów by się nie pomieszały?

patrykvel

  • 282 / 4702
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2013, 23:45
asmagus--> Jak po wrzuceniu muzyki odpalisz flac playera, to sam porobi za Ciebie foldery ktore pozniej bedziesz widziec w itunes :)

zenek

  • 23 / 4227
  • Użytkownik
30-01-2013, 10:51
>> asmagus

Jako użytkownik systemu opartego o iPada przekaże Ci parę moich spostrzeżeń.

1. Flac.
IMHO konwersja do Apple Lossless jest w przypadku dłuższego używania iPada nieunikniona. Kombinowanie z flakami to trochę jak lewą ręką za prawe ucho. Konwersja jest bezstratna a wygoda dużo większa.

2. Dock.
Jest kilka na rynku. Ja mam Pure I-20 podłączonego przedłużaczem do iPada zamocowanego w pozycji poziomej do ściany.
Gdybym teraz kupował docka  z wyjściem cyfrowym to zwróciłbym uwagę na możliwość podłączenia go do komputera w celu synchronizacji. Pure nie ma takiej opcji. Pozostaje więc (bez przepinania kabli) synchronizacja po Wi-Fi a ta nie jest ani szybka ani bezproblemowa. Od strony funkcjonalnej to idealne urządzenie robi Cambridge Audio id100. Synchronizacja, XLR, odłączane ładowanie, brak DAC  itp. Można jednak znaleźć opinie w sieci o problemach praktycznych z tym czymś.

Zamiast docka czasami korzystam z AirPort Express też podłączonego do zewnętrznego DAC. Jeśli nie przeszkadza Ci stale włączone Wi-Fi to jest to dobra opcja zwłaszcza, że używany z pierwszej serii kupisz spokojnie za około 200zł.  

3.Nas.
Tu nie jest dobrze. W filozofii Apple nie leży odtwarzanie muzyki z czegoś innego niż iTunes:-( Próbowałem korzystać z programów zewnętrznych (np. oPlayerHD) ale ergonomia jest pod psem. Dodatkowo z muzyki udostępnianej przez iTunes możesz korzystać właściwe tylko za pomocą standardowego odtwarzacza. Ja wole inny program - więc wgrywam wszystko na iPada. Właśnie pojawiły się 128GB więc może kiedyś:-)

4.Funkcjonalność.
W zasadzie to jest OK. Czego mi brakuje to możliwość sterowania iPadem z komputera lub innego rządzenia przenośnego.
Bez JB nie ma takiej opcji a ten na iOS 6.x jakoś ciągle "w produkcji".
Apple zablokowało też możliwość korzystania z iPada jako z klienta AirPlay więc chcąc słać do niego dźwięk bezprzewodowo trzeba korzystać z rozwiązań alternatywnych (np. AirFoil).  
No i może minimalna jasność wyświetlacza jest na tyle duża, że w nocy świeci zbyt mocno.

Pozdrawiam,
Tomek



asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
02-02-2013, 21:41
Ostatnio nie mam w ogóle czasu by tu coś popisać w portalu ale tak na szybko:
mam w ręce ipada 2 i ipoda 5.5g ....

ipod 5.5g jest dla mnie od lat wzorcem, przewinęło mi się kilka urządzeń ale, uwielbiam tego playera, jedyne co bym zmienił to mniejsze szumy z bardzo nisko omowymi słuchawkami (np używam teraz często 16 ohm IE8), ale muzykalność, barwa itd zgrywa się i z moimi słuchawkami i gustami i muzyką, której słucham. No i jaki inny player napędza słuchawki do 300 ohm bez problemu?

Teraz gdy iPad wpadł mi w łapki to najpierw leżał i leżał. Ipod grał muzykę, a do przenośnej pracy mam Lenovo serii T na dysku SSD i mimo, że to swoje waży podróżuje ze mną, włącza się w mgnieniu oka i generalnie nadaje się do pracy, a ipad to tak w sumie zabawka do przeglądania internetu, oglądania youtuba i słuchania muzyki, no i może do poczty jak ktoś nie pisze długich maili ;)

Niemniej jednak postanowiłem zainwestować troszkę czasu w iPada i pobawiłem się iTunes, programy nabyłem takie jak Golden Ear i Flac Player (drogi ten sklep apple), załadowałem parę płyt przez i tunes, trochę flaców do obu programów (dzięki za instrukcje patrykvel). Obecnie cała muzykę w iPadzie mam w Flac Playerze, który bardziej przypadł mi do gustu niż Golden Ear, z tym, że ten drugi ma wspaniałą możliwość ustawienia takich barw, że obsługa w nocy jest bajeczna bo ekran nie razi.

Co mogę już napisać, z przyjemnością słucham na tym muzyki. Jako, że kompa mam załadowanego Flacami, zgranie muzyki zajmuje mi ... moment, zatem nie widzę tu przewagi iTunsa, dla mnie jest nawet odwrotnie, szczególnie, że od dawna każda płytę jaka kupuję zgrywam do flac i wybrane CD trafiają do auta a reszta kurzyć się na półkę. Gdy coś wrzucałem do ipoda konwertowałem flac na m4a w foobarze. Teraz ten problem mi odpada. Czyli Flac jako standard.

Załadowałem sobie kilka płyt normalnej jakości, kilka 24/44 i jakieś 24/96.

Sprawdza się to rozwiązanie, szumów brak w iPadzie 2 z niskoomowymi słuchawkami co mnie ciesze. Rozdzielczość dźwięku z wbudowanej dziurki jest większa niż w ipodzie 5.5 (co dla mnie jest szokiem) ale ipod 5.5 chyba jest bardziej muzykalny i ja odbieram go jako "cieplejszego". Generalnie dźwięk z dziurki iPada 2 załadowanego flacami odtwarzanymi Flac Playerem jest tak dobry (według mnie), że nie widzę potrzeby nabywania do niego wzmacniaczy zewnętrznych (a dac to już w ogóle) o ile uciągnie słuchawki, które do niego podepniemy. Wydaje mi się, ze zaprojektowano tam układ do wysoko efektywnych niskoomowych słuchawek i z tymi się sprawdza.

Odnośnie dokowania, mam dok cyfrowy Onkyo do ipodów, zamienię go na dok który przyjmuje ipady i ipody np. właśnie wspomniane id100 (w sumie na ipadzie i ipodach mam miejsce na prawie 300 GB muzyki), więc uniezależnię się zupełnie od kompa, który będzie robił za archiwum.

szwagiero

  • 2239 / 5904
  • Ekspert
02-02-2013, 22:01
asmagus to Ty na 5.5g nie zainstalowałeś rockboxa? Chłopie... nie wiesz, co tracisz!

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
02-02-2013, 22:02
Jakoś nie mogłem się przełamać.... zawsze miałem tam ponad 20 GB muzyki (odkąd o tym się dowiedziałem, ze jest RockBox) i nigdy mi się nie chciało od nowa wszystkiego ładować, szczególnie, że różne zdania słyszałem o spadku wydajności itp.

Lord_Rayden

  • 118 / 4968
  • Aktywny użytkownik
03-02-2013, 11:00
Bardzo dziwne rzeczy tu czytam. Ipad2 jako player lepszy od 5.5g ? No chyba,że faktycznie nie masz RockBoxa na 5.5g. Z RB dźwięk z flaców polepsza się, co nausznie stwierdzili słuchacze na MP3store (sekcja Breslau).

Przy okazji - @asmagus - używasz wersji iPoda 5.5g 30 GB czy 80 GB ?
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
03-02-2013, 14:00
30gb. Czy lepszy to kwestia gustu. Napisałem ze rozdzielczość jest większa.

szwagiero

  • 2239 / 5904
  • Ekspert
03-02-2013, 23:21
asmagus ale nie musisz nic ładować od nowa, rockbox nie formatuje dysku podczas instalacji ani nie robi tym podobnych rzeczy... funkcjonalność za to zmienia się o lata świetlne do przodu, ustawić możesz wszystko pod siebie łącznie z każdym aspektem dźwięku, wyglądu itd. No i czyta wszystko jak leci! Zresztą rockbox instaluje się jakby "obok" oryginalnego softu.