Audiohobby.pl

Magnetofon

pan_winyl

  • 12 / 1606
  • Nowy użytkownik
30-12-2019, 08:59
Cytuj
KX-880SR czyli BASIC X1 to podstawowa wersja, ostatnia była 880HX

No i nadal nie wiem jaki mam :D na obudowie pisze tylko 880. Wrzucę wam zdjęcia - ocenicie sami. Na peewno nie jest to SR ani HX. HX był chyba tylko czarny, jeśli dobrze widzę.

Co do 500. Ten schemat - mam, ale deck w środku wygląda inaczej- np. Na schemacie  isostat nagrywania jest za mechanizmem kasety - prostopadle do niego - u nie równolegle i z tego co widze jest to fabryczne. Szukam schematu do niego bo tak widzę więcej różnic.

Obawiam się że - albo jest to kwestia pasków (za ciasne), albo smarowania. Dodatkowo mam problem z jednym elektromagnesem. Mam wrażenie że nie działa, z drugiej strony nie mam pojecia za co odpowiada. Porobię zdjęcia na szybko, może coś zobaczycie. Muszę tez jednak kupić paski do niego. Szukam rozmiarów odpowiednich - niestety te z e-bay przekraczają cenę decka samego, więc trochę zabawa się nie kalkuluje. 

Radmar

  • 1138 / 5916
  • Ekspert
30-12-2019, 12:15
No i nadal nie wiem jaki mam :D na obudowie pisze tylko 880.

No i sam sobie chyba odpowiedziałeś na to pytanie. :) Posiadasz pierwszą "wariację" Kenwooda KX-880, bowiem tych "wariacji" było dość sporo, zaczynając od właśnie KX-880 i KX-880B (1982-83), przez KX-880SR (1983-84), KX-880SRII (1984-85), KX-880D i KX-880G (1986), KX-880GR (1987), a na KX-880HX (1987-1988) kończąc.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
31-12-2019, 19:00
Co do 500. Ten schemat - mam, ale deck w środku wygląda inaczej- np. Na schemacie  isostat nagrywania jest za mechanizmem kasety - prostopadle do niego - u nie równolegle i z tego co widze jest to fabryczne. Szukam schematu do niego bo tak widzę więcej różnic.

Jak pisałem wcześniej przydały by się zdjęcia środka... może w czymś nam pomogą (na pewno nie zaszkodzą) :)
Dodatkowo martwią mnie te "niby różnice"... czyli potrzebujemy zdjęć : tabliczka znamionowa z tyłu, lub nadruki z opisem serii lub "V.x" (wersji) na laminacie także mogą pomóc w rozszyfrowaniu wersji tego modelu. To na początek, bo jak na razie to kręcimy się tylko w koło. A efektów brak. :)

Marek (Radmar) powyżej opisał dokładnie rocznikowo każdą wersję serii KX-880 teraz masz już jasny obraz.

U mnie zaś dalej choróbsko sobie postępuje, przeleżałem w łóżku już tydzień. Po 40 stopni gorączki codziennie prawie. Aż krew człowieka zalewa, ale tylko mnie pociesza że już niedługo koniec tej męczarni.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2625
  • Ekspert
01-01-2020, 07:15
To z tym chorubskiem ładnie Ciebie wzięło Wojtku. Wracaj do zdrowia.

Najlepszego w nowym roku dla Ciebie i Kolegów z forum
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

royal

  • 369 / 1733
  • Zaawansowany użytkownik
01-01-2020, 11:47
Cytuj
KX-880SR czyli BASIC X1 to podstawowa wersja, ostatnia była 880HX

No i nadal nie wiem jaki mam :D na obudowie pisze tylko 880. Wrzucę wam zdjęcia - ocenicie sami. Na peewno nie jest to SR ani HX. HX był chyba tylko czarny, jeśli dobrze widzę.

Co do 500. Ten schemat - mam, ale deck w środku wygląda inaczej- np. Na schemacie  isostat nagrywania jest za mechanizmem kasety - prostopadle do niego - u nie równolegle i z tego co widze jest to fabryczne. Szukam schematu do niego bo tak widzę więcej różnic.

Obawiam się że - albo jest to kwestia pasków (za ciasne), albo smarowania. Dodatkowo mam problem z jednym elektromagnesem. Mam wrażenie że nie działa, z drugiej strony nie mam pojecia za co odpowiada. Porobię zdjęcia na szybko, może coś zobaczycie. Muszę tez jednak kupić paski do niego. Szukam rozmiarów odpowiednich - niestety te z e-bay przekraczają cenę decka samego, więc trochę zabawa się nie kalkuluje.

Mam trochę dziwne pytanie - czy nie lutowałeś transformatorową lutownica gdzieś blisko tego niedziałającego teraz elektromagnesu? Albo inne silne pole magnetyczne się tam pojawiło? Bo ten objaw że musisz rozbierac magnetofon żeby wyjść z zablokowania daje mi trochę do myslenia. To może być tak że taki "subtelny" elektromagnes   się "skleja" i nie odbija przy zaniku napięcia na cewce. Wtedy wszystko jest odłączone a elektromagnes i mechanizm trzyma. Miałem w praktyce taki przypadek z siłowniczkiem w "Uwerturze" i to była właśnie moja wina - do tego trzeba używać zwykłą grzejnikoweą lutownice. .. 

pan_winyl

  • 12 / 1606
  • Nowy użytkownik
02-01-2020, 11:55
Cytuj
Mam trochę dziwne pytanie - czy nie lutowałeś transformatorową lutownica gdzieś blisko tego niedziałającego teraz elektromagnesu? Albo inne silne pole magnetyczne się tam pojawiło? Bo ten objaw że musisz rozbierac magnetofon żeby wyjść z zablokowania daje mi trochę do myslenia. To może być tak że taki "subtelny" elektromagnes   się "skleja" i nie odbija przy zaniku napięcia na cewce. Wtedy wszystko jest odłączone a elektromagnes i mechanizm trzyma. Miałem w praktyce taki przypadek z siłowniczkiem w "Uwerturze" i to była właśnie moja wina - do tego trzeba używać zwykłą grzejnikoweą lutownice. ..

Spięcie się liczy? Miałem małe zwarcie w jego okolicy, ale sama cewka jest sprawna - ba rozebrałem to - wyciągnąłem trzpień i upewniłem się że sam w sobie nie jest sklejony.

Mam poważne podejrzenia, że mechanizm wymaga poważnego smarowania. Zdjęcia postaram się zrobić i rzucić, choć to sporo wyciągania aktualnie :D

Jan61

  • 206 / 3773
  • Aktywny użytkownik
02-01-2020, 15:28
U mnie zaś dalej choróbsko sobie postępuje
Przechodziłem przez to, to wiem. Jak najszybszego powrotu do zdrowia życzę i pomyślności w nowym roku.
Wszystkiego najlepszego Kolegom z forum!
Janusz

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
02-01-2020, 15:32
U mnie zaś dalej choróbsko sobie postępuje
Przechodziłem przez to, to wiem. Jak najszybszego powrotu do zdrowia życzę i pomyślności w nowym roku.
Wszystkiego najlepszego Kolegom z forum!

Dziękuje Ci bardzo. Dziś już jest lepiej dużo lepiej. Wysoka temperatura już spadła do wartości zdatnych do poruszania się poza łóżkiem. Ale i tak na rychły powrót do pracy muszę jeszcze poczekać. Ale za to już tutaj trochę zaczynam pisać. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Marek-41

  • 391 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
02-01-2020, 17:30
Też dołączam się do życzeń szybkiego powrotu do pełni zdrowia .
Marek-41

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
02-01-2020, 21:23
ja to krece  swieta i po swietach sylwester po sylwestrze.... grudzien i po grudniu
jestesma w 2020


witam wszystkich


i od razu


co tu sie porobilo 
super ale na poczatek




nie wiem  gdzie mam co czytac  ale sie naucze to potrwa
« Ostatnia zmiana: 02-01-2020, 21:28 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
02-01-2020, 21:30
na poczatek
w grudniu  posluchalem kupe muzy  leniuchowalem 
i zezarlem wsio co szlo




PS  audiotone   oj  zdrowiej chlopie  zdrowiej
« Ostatnia zmiana: 02-01-2020, 22:41 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
02-01-2020, 21:57
clear
« Ostatnia zmiana: 02-01-2020, 22:41 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
02-01-2020, 21:58
clear
« Ostatnia zmiana: 02-01-2020, 22:40 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
02-01-2020, 22:00
clear
« Ostatnia zmiana: 02-01-2020, 22:40 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
02-01-2020, 22:25
Szanowni koledzy, temat ogłoszenia jest czasami drażniącym tematem. Więc co następuje:

Co do ogłoszeń to owszem rozumiem każdy ma do tego prawo, ale dział jest osobny do tego i tam reklamujemy nasze sprzęty co chcemy sprzedać itp. Nie róbmy tutaj z tematu ogólnego swojego własnego komisu audio. Wystarczy tylko tutaj link do działu z ogłoszeniem a tam można opisywać i wrzucać więcej potrzebnych zdjęć i stosownych opisów.

Proszę za odebranie tego wpisu nie jako atak personalny ale jako prośba do wszystkich kolegów piszących w tym temacie "magnetofonowym".
Za zrozumienie bardzo dziękuję.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.