Audiohobby.pl

Wątki dla ludzi o mocnych nerwach

lancaster

  • Gość
10-02-2014, 12:33
Witajcie

Wątek zainspirowany dynamizmem życia forumowego :-) W Pogaduchach mozna poczytac opinie osob ktore zmienily zdanie na temat istnienia zakladki audiovoodoosceptycyzm.
Na dzien dzisiejszy pojawiaja sie glosy ze brakuje teraz na forumtego typu wypowiedzi, wszystko jest grzeczne, wrecz nudne. Z mojego pkt widzenia no problem, a nawet lepiej jest niz poprzednio bo nie mam zawracania glowy jako moderator - za co dziekuje kolegom ktorzy obecnie zajmuja sie tym uwazam niewdziecznym zadaniem.

W kazdym razie apropos powyzszego chciałbym zadac pytanie :

Czy/jak Waszym zdaniem mozna wrocic do wiekszej dozy adrenaliny ? Czy tez odczuwacie takie potrzeby na forum ?
Mile widziane jakiekolwiek inne pomysly, ktrych nie wzialem pod uwage. Temat typowo do pogadania, bez żadnej tezy z mojej strony.  Prywatnie jak pisałem wole sytuacje obecna niz wczesniejsza. Pisze jak zwykle i to co zwykle, nie czuje zadnych upierdliwosci czy przynudzania.

sorki za stworzenie watku w stereo, jesli moderator przeniesie w Pogaduchy nie mam najmniejszych pretensji, prośba tylko z mojej strony aby dyskusjka miała okazje powisiec w stereo ze 3 dni tak by mogly ja przeczytac i ew.  wypowiedzic sie osoby ktore sa stalymi bywalcami na forum.


Pozdrowienia

asmagus

  • 4439 / 5458
  • Ekspert
10-02-2014, 12:52
Mnie podoba się jak jest, bardziej merytorycznie z oftopami w granicach rozsądku i niemal bez wycieczek personalnych. Same tematy, voodu czy nie, nie mają takiego znaczenia albowiem z kulturą można pogadać o wszystkim.

Ged

  • 1716 / 5911
  • Ekspert
10-02-2014, 13:00
Podpisuję się pod zdaniem asmagusa. Do tego jeszcze dodam, że dla mnie nie jest nudno tylko bardzo ciekawie. Czytam wszystko, w szczególności słuchawki.

asmagus

  • 4439 / 5458
  • Ekspert
10-02-2014, 13:08
Dodam, że dalej brakuje wskazywanych już funkcjonalności jak np. wstawianie zdjęć w tekście.

Max

  • 2204 / 5406
  • Ekspert
10-02-2014, 13:39
 >> w.luczynski, 2014-02-10 13:00:45
Podpisuję się pod zdaniem asmagusa. Do tego jeszcze dodam, że dla mnie nie jest nudno tylko bardzo ciekawie."

:-))

Od razu podnoszę ręce do góry tłumacząc, iż mój wpis popełniony w chwili słabości/szczerości (w pogaduchach nawiasem mówiąc) można było zbyć zwykłym wzruszeniem ramion. Przecież widać gołym okiem, iż sytuację w której forum zmienia się w miejsce czystej, stuprocentowej wymiany audiofilskich doświadczeń i poglądów akceptuje zdecydowana większość obecnie piszących.
No, ostatecznie o to chodziło !
Chłopaki mogą spokojnie porównywać LCD 7 do LCD 8, dyskutować o sensowności wymiany nausznikowego kabla i spierać się o to, które z słuchawek Wiktora to niedościgniony top.  

O take forum walczyliśmy ! :-)

Ja osobiście dziękuję za Fallowa (zwłaszcza w sytuacjach kiedy jest bardziej sceptykiem niż audiofilem), Hitlera vel Stalina, i całą resztę elementu antyaudiofilskiego - nawróconego i jak ja zblazowanego. :-)
---------------------

A tak w ogóle wszystko jest perfect i ten wątek to inicjatywa odadministratorska.
Pardon, co złego to nie ja ;-)

P.S.
Wątek "audiovoodoosceptycyzm" mógłby zagwarantować pewną równowagę, świeże powietrze i koloryt potrzebny do tego by wchodząc na audiohobby ostatecznie z nudów nie zdechnąć.
Ale - decydują potrzeby i odczucia większości ! To oczywista oczywistość :-)

brodacz

  • 1780 / 3844
  • Ekspert
10-02-2014, 14:12
Dla osób które chca pisać i czytać o audio napewno nie jest nudno.
Moim zdaniem teraz jest super i wogóle mi nie brakuje tej super rozrywki która tak niektórych podniecał i sprawiała że na forum nie było "nudno".

Gustaw

  • Gość
10-02-2014, 14:12
Jestem za cywilizowanymi sposobami sekowania adwersarzy, rozpruwaniem im wnętrzności oraz publicznego wystawiania obciętych audiofilskich głów, wbitych na forumowych dzidach.

magus

  • 20990 / 5912
  • Ekspert
10-02-2014, 14:22
>> lancaster, 2014-02-10 12:20:59
> moze i sa "flaki z olejem" ale wynika to z tego ze od dluzszego czasu nikt nikomu do paszczy nie skacze za odmienne opinie


być może po części dlatego, że zniknęło sporo osób z "odmiennymi opiniami"

ein forum, ein .......


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
10-02-2014, 14:36
Ja to "spłętujem" w ten sposób:

MAG

  • 2393 / 5896
  • Ekspert
10-02-2014, 14:45

Są tematy merytoryczne i nie widzę problemu aby i w nich od czasu do czasu podniosło się ciśnienie byle bez ad personalnych nawalanek
Poza tym pogaduchy są wiec można szaleć jeśli ktoś ma tam ochotę .

Wszystko czytelne jest ok.






asmagus

  • 4439 / 5458
  • Ekspert
10-02-2014, 15:36
>> magus, 2014-02-10 14:22:08
(...)
być może po części dlatego, że zniknęło sporo osób z "odmiennymi opiniami" (...)


To akurat niepowetowana strata, chciałbym by na forum znów pisał Piotr Ryka czy np. z innego obozu, Roland. Ich pokojowe współistnienie na jednym forum nie jest wcale wykluczone.

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
10-02-2014, 15:41
Nie rozumiem. Jaka strata? Jak sobie chcesz poczytać wymienione i niewymienione osoby, a nawet z nimi porozmawiać,  to nic Ci nie pozostaje poza wpisaniem w przeglądarkę odpowiedniego, URLa.

Ja na Audiohobby wchodzę w celach widocznych dla "współwchodzących" i z tego pewnie powodu nie zauważyłem, że mi czegoś brakuje, bo dla mnie brakiem by było zniknięcie (z Internetu), ale nie przeprowadzka lub brak odwiedzin w jednym miejscu przez kogoś. Ogólnie temat bez sensu, do Pogaduch jeśli ktoś już musi plotkować lub wspominać tych, którzy nie odeszli.

aulait

  • 1391 / 5569
  • Ekspert
10-02-2014, 16:30
Szkoda, że trochę osób się obraziło/znikło z forum... na serio szkoda, ale tak jak jest w wątkach tematycznych o wiele bardziej mi odpowiada. Bardzo szybko znikają posty, w których atakuje się personalnie innych forumowiczów. Ucinane są bardzo szybko jatki w stylu audiostereo... super!

Dla mnie podniósł się zdecydowanie poziom Audiohobby.
 

walkman6

  • 333 / 5790
  • Zaawansowany użytkownik
10-02-2014, 16:31
Również preferuję obecny trend/porządek na forum. Od pewnego czasu jest bardziej merytorycznie i "na temat" co mi osobiście bardzo odpowiada. Jedynie czego brakuje trochę "rozluźniania" atmosfery ze strony Gustawa ;)

Cypis

  • 2479 / 5048
  • Ekspert
12-02-2014, 08:28
Taaak. Obecny kształt forum IMO zmierza w stronę "kącika wzajemnej adoracji". Taki styl służy jedynie temu by utwierdzić się we własnych przekonaniach, poklepać się po plecach a nie temu by otworzyć się na nową wiedzę czy poglądy. Forum przestaje być miejscem dyskusji a zaczyna być blogiem jedynie słusznych poglądów audiofilskich.

Mnie to średnio pasuje. Zaczyna być po prostu nieciekawie. Zamiast dyskusji będzie się przytaczać marketingowy bełkot producenta, ku jego nieopisanej radości.

Forum audiohobby.pl A.D. 2030

Wątek: "Co sądzicie o AKG K8812?"
User1: Super
User2: Wybitne
User3: Są lepsze od ideału!
User4: deklasują wszystko inne. Nie da się zrobić lepszych.
User5: Graja świetnie z byle czego. Pełen realizm odsłuchu.
User6: Te dwa pierdyliony złotych to śmieszna cena! Są warte 10 razy tyle!
(...)
UserN: Zajebiste. Brawo, brawo, brawo... I jaka wygoda!

itd.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b