Audiohobby.pl

HORN

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 14:34
Ms, zdecydowanie to nie uzywasz mozgu, ew. do bezproduktywnej trollerki :-)
tu ci nic nie poleca na gotowo od tego sa twoje ulubione serwisy doradczo-randkowe :-)
tutaj najwyzej sie dowiesz rzeczy niesamowitej - sam powinienes zdecydowac co sie Towbie podoba a jak Ci wszystko jedno to kup sobie miniwieze w markecie przez analogie do milosnika fotografii ktory czai sie na lustro za 10Kzł podczas gdy jedyne foty robi na wakacjach i u cioci na imieninach.



A skad Ci sie wzielo ze ktos muzyki tu nie lubi to juz Ty sam jedne wiesz i moze zostaw to dla siebie, ew. na kozetke.

magus

  • 20990 / 5919
  • Ekspert
15-06-2016, 14:36
Niezupelnie tak samo, a juz z pewnoscia nie dokladnie tak samo.


ależ zupełnie tak samo

chodzisz po wystawie jedną godzinę, drugą ... jeden dzień, drugi ...
a potem przez pół roku zastanawiasz, się, dlaczego te tuby i szerokopasmówki mają takiego farta, że zawsze trafiają do najlepszego pomieszczenia :D


Odszedł 13.10.2016r.

meloV8

  • 1552 / 5885
  • Ekspert
15-06-2016, 14:37
Lan, juz sie troche poznalem na Twoich subtelnych i mniej subtelnych docinach i musze przyznac, ze nawet je lubie :) Natomiast BB5, to jest jeden z najlepszych monitorow studyjnych na swiecie. Kupuja je ludzie, ktorych stac na tak drogi zakup i dokladnie wiedza czego oczekuja od dzwieku. Insynuujac, ze BB5 maja slaba srednice i pare stron wczesniej lichy bas, "lekko" zatracasz wiarygodnosc swoich postow. Te paczki siedza w najlepszych studiach nagraniowych i masteringowych  na calym swiecie. Pewnie nie raz slyszales nagrania do ktorych cmokales, a one byly realizowane i/lub masteringowane na BB5, tylko o tym po prostu nie wiesz.

Ja sie nie zgrywam na tubowego specjaliste, nie mam w tym temacie duzego doswiadczenia, opisuje jedynie to co sam slyszalem i co mozna zaobserwowac z pewnych sytuacji. Rozmawiamy sobie w sumie na poziomie i wymieniamy spostrzeżenia, chyba ze temat Horn ma byc wybitnie techniczny, to moze od tej pory trzeba bedzie pokazywac wlasne twory, zamiast polemizowac.

meloV8

  • 1552 / 5885
  • Ekspert
15-06-2016, 14:39
Niezupelnie tak samo, a juz z pewnoscia nie dokladnie tak samo.


ależ zupełnie tak samo

chodzisz po wystawie jedną godzinę, drugą ... jeden dzień, drugi ...
a potem przez pół roku zastanawiasz, się, dlaczego te tuby i szerokopasmówki mają takiego farta, że zawsze trafiają do najlepszego pomieszczenia :D

Cholera, to chyba bylismy na zupelnie innych wystawach. To najsensowniejsze wytlumaczenie.

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 14:42
melo na szolkach jest troche jak magus pisze, w Polsce akurat nagrania te same bo 90% wioski puszcza stokfisze, ale pomieszczenia rozne, elektronika towarzyszaca rozna....i nigdy nie wiadomo czy system optymalnie ustawiony/skonfigurowany. A mimo to jedne rzeczy sie towbie podobaja a inne mniej.


A teraz zadaj sobie pytanie : co sie Tobie podoba w dxwieku zestawów które doceniasz i jak to sie ma do muzyki granej na żywo.
No bo chyba wzorcem jest jeszcze muzyka na żywo a nie "system referencyjny" albo i caly wianuszek systemow referencyjnych z ktorych kazdy brzmi inaczej i najczesciej mniej lub bardziej "obok" :-)

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 14:44
bez dociny :

"Insynuujac, ze BB5 maja slaba srednice i pare stron wczesniej lichy bas, "

gdzie insynuuje słab srednice i lichy bas tych kolumn ?

melo to zaczyna wygladac jak rozmowa w psychiatryku, mam przytakiwac a na koniec chcesz recepte ?
wklej prosze te insynuacje (cytaty)

meloV8

  • 1552 / 5885
  • Ekspert
15-06-2016, 14:49
Nie pisales wczesniej o usypiajacym basie z linii transmisyjnych?

magus

  • 20990 / 5919
  • Ekspert
15-06-2016, 14:50
Niezupelnie tak samo, a juz z pewnoscia nie dokladnie tak samo.


ależ zupełnie tak samo

chodzisz po wystawie jedną godzinę, drugą ... jeden dzień, drugi ...
a potem przez pół roku zastanawiasz, się, dlaczego te tuby i szerokopasmówki mają takiego farta, że zawsze trafiają do najlepszego pomieszczenia :D

Cholera, to chyba bylismy na zupelnie innych wystawach. To najsensowniejsze wytlumaczenie.



a już na pewno w różnych pokojach Cube Audio, chociaż był tylko jeden ;-)

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 14:52
"chyba ze temat Horn ma byc wybitnie techniczny, to moze od tej pory trzeba bedzie pokazywac wlasne twory, zamiast polemizowac."

moge Cie pocieszyc melo ze w znacznym stopniu zgadzam sie z Toba, moje twory tubowe to seria raczej eksperymentów niz gotowych projektow, mam teraz zamysl o ktorym pisalem ale jak to bedzie wygladac na final cholera wie. Jesli mnie nie usatysfakcjonuje podzieli los wczesniejszych konceptow.
Pisze to zebys wiedzial jak krytyczne podejscie mam do tematu a dodam ze sluchalem wielu gotowych projektow tubowych przy ktorych moim wypocinom nie mialbym nic do zarzucenia, wiec moznaby csnac komerche ;-)

Tak jak pisalem temat jest niełatwy, to jak jazda na 30m fali, ale jak chce sie byc dobrym surferem to trzeba pare desek zgubic i gleb zaliczyc. Wiekszosc plywa po plyciznach bez wiekszego stresu z ksiazka i mikrofonem w rece. Nie kreci mnie to, ole !

Mysle ze cs tam sie rozumiemy mimo wszystko.

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 14:58
Nie pisales wczesniej o usypiajacym basie z linii transmisyjnych?

nie sluchalem akurat tej konstrukcji Melo jak mi zarzuciles to albo cytat albo przeprosiny poprosze.
Bas ze sluchanych do tej pory przeze mnie LT demonem szybkosci i rewerbu oraz kickbasu nie był. Jak dane mi bedzie zmienic zdanie to zmienie.
Ze sluchanych przeze mnie dluzej PMC byly 3 drozne monitory z plaska membrana 10cali (u znajomego) bas tam fajnie masuje i slucha sie calosci przyjemnie ale nawet MArek moj imiennik mowi ze wie ze ma bdb auiofilski system ale brakuje mu teo co slyszy na żywo. A to z kolei bez problemu mial u vectora na coaxialnym BMS w Tractrix400 + 15 cali B&C.
Po wyjsciu z odsluchu facet byl sklonny w ciemno dac mi kase na budowe zestawow, ostudzilem go ze wzgledow o ktorych pisalem wyzej. Nie bede bral sobie na glowe za zadne pieniadze zobowiazania o ktrym wiem ze na ta chwile nie mam gotowego rozwiazania a nie mam. Gdybym mial albo byl na 100% zadowolony z BMS&B&C temat by wszedl od ręki.
Moze niejeden, moze nie mam zmyslu handlowego, ale wiem czego chce.

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 15:07
Niezupelnie tak samo, a juz z pewnoscia nie dokladnie tak samo.


ależ zupełnie tak samo

chodzisz po wystawie jedną godzinę, drugą ... jeden dzień, drugi ...
a potem przez pół roku zastanawiasz, się, dlaczego te tuby i szerokopasmówki mają takiego farta, że zawsze trafiają do najlepszego pomieszczenia :D

Cholera, to chyba bylismy na zupelnie innych wystawach. To najsensowniejsze wytlumaczenie.



a już na pewno w różnych pokojach Cube Audio, chociaż był tylko jeden ;-)

magus, czas nie stoi w miejscu i tym razem nie wystarczy przetrzec styki w Cornwallach :-)) U Gustawa nowe fulle robia pasztecik z Heresy. Pod kazdym wzgledem z dynamika wlacznie. I do tego jak to Grzesiek stwierdzil mamy problem bo o ile do zeszlorocznych trzeba bylo wybrać muzyke zeby sie pokazac jak najlepiej (moznaby lepiej uwazam, ale spoko) to tym razem ciezko wybrac muzyke bo wszystko ładnie idzie :-D

O, wiedzisz melo z glosnika szerokopasmowego naszego projektu jestem tym razem bardzo zadowolony i wchodzi do sprzedazy, bedziesz mial okazje posluchac tym razem ciekaw jestem wrazen, choc gust mamy rozny. Poprosze Grzeska żeby przygotowal dla Ciebie grzeczniejsze realizacje powinno byc OK, potrafia zagrac i dalekim planem bez utraty rozdzielczosci czy czytelnosci. Tylko nie uznaj tego za dowalanie, po prostu z opisu wnioskuje ze preferujesz taki sposob prezentacji a mi on tez nie wadzi jesli plyta tak zrealizowana. A jak petarda to ma byc petarda z mocnym pierwszym planem. O wiedzisz to tez swiadczy o mozliwosciach zestawu. Duza rozpietosc w sposobie budowania sceny. roznicowanie ogolnie nie przeszkadza, zwlasza przy dluzszym kontakcie.

tetejro

  • 2745 / 3008
  • Ekspert
15-06-2016, 15:08
Czyli ... wyszło na to że hi-endowych tybowców mozna słuchac przez komputerowe pierdziawki z filmików na yutubie :-)

I w taki oto sposób kazdy może miec w domu zestawy tubowe. Prawdziwe zestawy tubowe "dla kowalskiego".

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 15:18
tetejro, mozna zeby miec rozeznanie jaka jest roznica miedzy tym co odtwarzaja a "otoczeniem".
Kazdych kolumn mozna tak "sluchac", muzyki tak slyuchac bym nie polecal ;-)

wklej lepiej jakis film ze zniewalajacym wokalem altusa, musi gdzies taki być :-)

magus

  • 20990 / 5919
  • Ekspert
15-06-2016, 15:23
magus, czas nie stoi w miejscu i tym razem nie wystarczy przetrzec styki w Cornwallach :-))


:D

jak tym razem oddają pełną skalę fortepianu (nie chodzi o najniższe kilka herzów, rzecz jasna) , to ustawiam się w kolejce ;-)

ale muszę usłyszeć najsamprzód ...


Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5919
  • Ekspert
15-06-2016, 15:27
Czyli ... wyszło na to że hi-endowych tybowców mozna słuchac przez komputerowe pierdziawki z filmików na yutubie :-)



od biedy można, za to hi-endowych burczybasów nijak się nie da - dokładnie na tym polega różnica ;-)

Odszedł 13.10.2016r.