Audiohobby.pl

Salon audio w Poznaniu z polskim sprzętem

lancaster

  • Gość
14-10-2008, 15:54
Frank, strona z tego co widze jest o charakterze informacyjnym. Nie masz mozliwosci zakupow itp.
Nie ma sensu pisac ze ich nie bronię, bo nie wiem o co Ci chodzi wogóle ?
Sporo producentow czy nawet dystrybutorow najwyraźniej nie chce handlowac i tylko "zawraca dupę"

Otwarl sobie ktos strone, pokazuje na niej produty a czy chce hanlowac i jak to jego sprawa.
Strona sama z siebie zrobiona OK, produkty(stolarka)uważam zdecydowanie powyżej przeciętnej....moze problem bo to krajowy producent.

frank

  • 527 / 5902
  • Ekspert
14-10-2008, 16:13
Pewnie ,że stronka jest fajna,ale byłem przekonany,że to nowa firma i tym bardziej mnie zainteresowała ze względu na ciekawe projekty.
Tylko ,po co odnosnik "oferta" ?
Nic nie mam do krajowych producentów,o ile są w porządku do klienta,a z tym bywa różnie / dot.głównie firm od zasilania/.

Dystrybucja jest natomiast jak kameleon,od firm bardzo dobrych po firmy traktujące nas jak małpy /choć "przodkowi" należy się pełny szacunek również/.
Być może myślą,że jak się sprzedaje hihi-end, nie jest konieczne informowanie o cenie.

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
14-10-2008, 16:20
http://www.wilsonaudio.com/product

Ja też nie lubię jak się mnie tak traktuje. Nie ma cen na stronie ?!!!!? Skandal !!!!!

A chciałem sobie kupić zestaw 7.1 Wilsona do mojego kina domowego.
Echhh....zawracają d...ę jakimiś Wilsonami

;-)

lancaster

  • Gość
14-10-2008, 16:25
Widocznie nie chca sprzedawać i mają klienta w "dupie"

frank

  • 527 / 5902
  • Ekspert
14-10-2008, 16:27

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
14-10-2008, 16:33
>> frank, 2008-10-14 16:27:37
Tu som ceny Wilsona,zero problema:
http://www.audiofast.pl/main.asp?idm=18&r=0&wersja=0

E..... to takie nieeleganckie.
Ktoś musiał wyręczyć tych bezmyślnych amerykanów ;-)

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
14-10-2008, 16:35
A tak serio to uważam, że podanie ceny na stronie przyda się, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny.

frank

  • 527 / 5902
  • Ekspert
14-10-2008, 16:41
Gustaw
W USA często producenci nie podają ceny na swojej stronie,ale ,no właśnie ,zawsze jest link do lokalnego dystrybutora,u którego bezproblemowo dowiesz się o ew.kosztach .
Zresztą nie ma najmniejszego sensu porównywać tych rynków,jesteśmy jeszcze na etapie wczesno - neandertalskim.

lancaster

  • Gość
14-10-2008, 16:50
Frank, a jak krajowy dystrybutor nie podaje cen to też do d.... i nie chce handlowac ?

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
14-10-2008, 16:54
Frank,
To nie jest specyfika rynku tylko w USA. Dla przykładu Sonus Faber cen nie podaje. Po linkowaniu do strony czeskiego dystrybutora też cen się nie uświadczy.
Myślę, że raczej chodzi o podejście, że jak klient jest na serio zainteresowany to i tak zadzwoni i zapyta o cenę. Przy okazji można nawiązać kontakt z klientem a jak wystraszy się ceny na stronie to .......wiadomo :-)
Tak czy inaczej, zgoda co do tego, że podanie ceny jest lepszym rozwiązaniem.

frank

  • 527 / 5902
  • Ekspert
14-10-2008, 16:57
W moim przekonaniu  taki dystrybutor jest idiotą i w żadnym przypadku nie powinien zajmować się handlem.
Zresztą,szkodzi w pierwszej kolejności "sam sobie".
Nie mogę tego pojąć, ale na całe szczęście zdecydowana większość informacje cenowe zamieszcza /choć z drugiej strony gorzej z dostępnością oferowanego sprzętu/.

Salonpoznan

  • 47 / 5839
  • Użytkownik
31-10-2008, 11:32
Witam, może kilka słow na początek do najbardziej gorących głów. Ja akurat z bliska widziałem wykończenie kolumn Deep-MK i to co moge powiedzieć to że jest bardzo staranne z dbałością co do szczegółów któą nie wszędzie można zobaczyć. Może komuś wygląd sie nie podoba, ale to rzecz gustu. Co do cen to jak kilka osób napisało wcześniej nie wszyscy dystrybutorzy podaja ceny. Oczywiście cenynie są tajemnicą ale nie jest to sprzęt który kupuje się na Allegro. Nastawieni jesteśmy jednak na inny rodzaj klienta który nie kupuje kota w worku (nastawiony na łatwiznę i kupno po maksymalnie niskich cenach i najchętniej bez żadnego wysiłku - patrz wspomniane wyżej Allegro) tylko po docenieniu klasy sprzętu. Doczepienie się do takiego szczegółu jak brak ceny na stronie w taki sposób może nasuwać podejrzenie że to konkurencja robi krecią robotę albo ktoś kto ma uprzedzenia lub chce iść na łatwiznę.
  W Salonie w Poznaniu na razie dostępne sa tylko Akumaszyny ale na przykład Skorupiaki (swoją drogą wygląd myślę że ciekawy i niebanalny): dla mnie osobiście słuchanie ich było przeżyciem które mnie poruszyło. Doskonale zestrojone, z potęgą brzmienia i perlistością w górze którą tak lubię. Proszę więc nie wydawać opinii bez odsłuchu. Proszę także zwrócić uwagę na profesjonalizm w tworzeniu strony. Profesjonalne nastawienie i dążenie do doskonałości przejawia się we wszystkim co robi firma Deep-MK. Zarówno w wyglądzie kolumn jak i w jakości dźwięku.
  Jeśli chodzi o wspomniane Akumaszyny to koncepcja która towarzyszyła tworzeniu akurat tego modelu to próba (jak widać po reakcjach niektórych - nie do końca zrozumiana) polegała na wyjściu w kierunku klienta. Możliwość regulacji stopnia otwarcia (bądź zamknięcia) powoduje że można dobrać kolumny pod klienta, zarówno pod jego preferencje jak i pomieszczenie. W każdej chwili możemy zapakować Akumaszyny do samochodu i na miejscu u klienta dobrać ustawienie takie jak mu najbardziej odpowiada. Po odsłuchu notujemy położenie przegród i kolumny są produkowane w takiej wersji (już bez możliwości zmiany) Oczywiście jeśli ktoś chce także eksperymentować cały czas może za dopłatą kupić pełną wersję Akumaszyny.
  Zapraszam do odsłuchu w Salonie ale dopiero od przyszłego tygodnia gdyż mam mały remont i chwilowo nie ma warunków. Postaram sie go skończyć jak najszybciej - kwestia kilku dni. Dam znać na Forum kiedy będę gotowy.
  Takż otwarty jestem na dyskusję na Forum. Mam nadzieję jednak że będzie merytoryczna.

Pozrawiam,
Staszek

Salon Poznań
Łąkowa 18
tel. 0 504 165 676
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5839
  • Użytkownik
31-10-2008, 11:57
Oczywiście chodzi o stopień otwarcia Linii Transmisyjnej bądź Bass refleksu. Swoją doga to było ciekawe doświadczenie co jak gra.Linia transmisyjna jest bardziej chirurgiczna, jest porządek ale jest bardziej "zimna"  BR jest z kolei bardziej barwny, natomiast zaczyna wkradac się lekki chaos jeśli chodzi o scenę. Stopien kompromisu zależy od indywidualnego gustu.

Pozdrawiam,

Staszek

Salon Poznań,
Łąkowa 18
tel. 0504 165 676
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15