Audiohobby.pl

OTL Marka Bożka wzmacniacz słuchawkowy-opinie

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2009, 01:00
>> matman                                                                                                                                                                  
Miałem na myśli ogólnie niedrogie wzmacniacze ,powiedzmy do 1000zł(zależy od lamp itd.).Ja zapłaciłem za OTL M .Bożka 300zł. Pisałeś wyżej że zamówiłeś nowy u p.Marka pewnie ok, 550zł ? Wersja nowsza-twoja (dodane gniazda wejściowe +selektor),różni się dżwiękiem od starszej (mojej),może coś słyszałeś bo nic nie mogę znależc na ten temat?Z jakimi lampami będzie twój ?                    

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
20-07-2009, 23:47
>> matman                                                                                                                                                                          
Wzmacniacz dotarł ?  Jakie pierwsze wrażenie ?                                                                                                                      Pozdrawiam Robert

matman

  • 22 / 5445
  • Użytkownik
21-07-2009, 00:46
Ja dałem 800 zł z przesyłką, lampy Philipsa SQ. Myślę że wzmacniacz będzie u mnie we wtorek lub środę i wtedy go przetestuję.

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
21-07-2009, 00:56
Ja mam die lampy philipsa SQ a dwie jakieś Czechosłowackie (reszta nie do odczytania ).                                                      Pozdrawiam Robert

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2009, 20:18
>> matman                                                                                                                                                                                    
Wzmacniacz dotarł?Moja wersja jednak starsza i podobno gorsza.Może dam do ulepszenia .Rozmawiałem z panem M.Brożekiem na pw w tej sprawie.                                                                                                                                                                                  Pozdrawiam Robert

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
28-07-2009, 23:51
>> matman
Hej napisz coś .                                                                                                                                                                                   Pozdrawiam Robert

matman

  • 22 / 5445
  • Użytkownik
29-07-2009, 23:12
Wzmacniacz udało mi się nabyć za kaucją. Tak na wszelki wypadek chciałem mieć możliwość zwrotu. No i dobrze bo okazało się że nie koniecznie od razu ten wzmacniacz musi dobrze grać. U mnie miał za dużo basu który był dość męczący i to na słuchawkach które tego basu nie mają za wiele - Sennheiser HD600. Pan Marek powiedział mi że gdybym mieszkał bliżej i do niego podszedł to załatwiłby ten problem zmianą kondensatora i nie pamiętam już czy czegoś jeszcze. Wolałem jednak nie ryzykować bo kto wie czy byłbym zadowolony z poprawek.

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
29-07-2009, 23:27
Jeśli masz dużo basu to znaczy, że wzmacniacz ma wysoką impedancję wyjściową. Lepiej nie wymieniaj kondensatorów na mniejsze, bo sięgniesz po słuchawki niskoomowe i basu nie będzie prawie w ogóle, a to jest takie zmiatanie śmieci pod dywan. Sennheisery wszystkie mają skok impedancji około 100Hz i jak wzmacniacz też ma dużą, to bas ulega w tym regionie podbiciu. Obetniesz ten wyższy kondensatorem, to niższego nie będzie w ogóle.

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
30-07-2009, 00:47
>> matman,
U mnie basu mogło by byc więcej (też  HD 600),ale reszta bardo dobra zwłaszcza rodzielczośc i barwa.Może zmiana lamp by pomogła.                                                                                                                                                                                       Pozdrawiam Robert

palton

  • 422 / 5413
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2009, 00:51
  >> matman                                                                                                                                                                                    
Oddałeś wzmacniacz p. Markowi ?                                                                                                                                                                                         Pozdrawiam Robert
Ps. Z każdym dniem jestem bardziej zadowolony z tego wzmacniacza.

kuty

  • 1 / 5390
  • Nowy użytkownik
10-01-2013, 18:46
Witam,mam złożyłem ten wzmacniacz i mam kilka pytań w związku z nim min:

1.jakie napięcie anodowe powinno być na lampach po obciążeniu wszystkimi 4ma lampami?
2.mam potencjometr 50k i po podłączeniu go odx strony wejścia sygnału prawie nie ma regulacjii wystarczy że lekko dotknę a wzmocnienie jest ogromne,co jest nie tak czy musi być zastosowany jakiś większy potencjometr?