Audiohobby.pl

Pioneer SE-A1000 - czym napędzić?

Vinyloid

  • 2470 / 5116
  • Ekspert
10-04-2011, 03:34
>> cocor2007, 2011-04-10 01:42:09
>> Gustaw, 2011-04-09 23:53:41
Dla mnie trochę przykry jest fakt, że z fajnej idei społecznościowego forum audio robi się powoli, aczkolwiek systematycznie, handlowe gówno na wzór audiostero.pl.

Mnie to w ogóle nie drażni, że forumorośli twórcy polecają WŁASNE rozwiązania. Gdzie poszukujący mają o nich usłyszeć? Na head-fi-dyi-on-fidelity-com-etc? Jeśli ktoś wkleji link z produktami np. majkela to będzie ok?



Po pierwsze to rozwiązanie o którym mowa nie jest WŁASNYM rozwiązaniem (wy)twórcy, po drugie wyobraź sobie, że w każdym wątku o sprzęcie takie firmy jak RMS, Q21, White Bird czy nawet majkel (czyli stali bywalcy Audiosalonu) zasypują nowicjuszy produktami ze swojej oferty. Na miłość Boską, czy na tym ma polegać bezinteresowna pomoc w wyborze optymalnej opcji zakupu ? Jeśli tak, to może od razu zaprośmy do współpracy
pracowników marketingu największych producentów sprzętu audio aby śledzili wpisy początkujących użytkowników. Kto pierwszy wyśle PW, ten lepszy i najlepiej niech jeszcze ogłosi wszem i wobec, że wygrał wyścig. Żeby nie było niedomówień, doskonale rozumiem, że kolega MicSzu chce sobie dorobić parę groszy ale nie ma takiej kasy jak rekiny branży, więc ratuje się domowym marketingiem "własnej roboty".  Od tego czy coś sprzeda ani mi nie przybędzie ani nie ubędzie, więc teoretycznie to nie moja sprawa ale z czystej przyzwoitości wypadałoby zaproponować przynajmniej kilka innych rozwiązań. Jeżeli już nie możemy się powstrzymać przed tym, aby w każdym użytkowniku, który prosi o poradę widzieć potencjalnego klienta, to zachowujmy chociaż jakieś pozory obiektywności i stosujmy się do reguł regulaminu forum.

MicSzu

  • 73 / 4922
  • Użytkownik
10-04-2011, 08:10
...ależ ja Tobie przeszkadzam, co bym nie napisał zawsze Ci jest zle... a szkoda, i wiesz dla mnie napisanie posta, że wysłałem komuś wiadomość na PW to ŻADEN grzech ani tymbardziej opisane przez Ciebie \'\'chwalenie się\'\'... --> rozwijał tego nie będę bo chyba bym musiał coś nie miłego napisać. ( na wielu innych forach, nie tylko audio takie praktyki NIKOMU nie przeszkadzają bo to NORMALKA .


I dalej, gdy bym napisał tutaj, że polecam wzmacniacz mojego WYKONANIA to też byś się zalił całemu światu i płakał, że to, że tamto.. dlatego wolę wysłać PW + info że taka wiadomość została wysłana ( bo często ludzie logujac się jako \'\'nowi\'\' nie wiedzą o istnieniu PW i często przez długiii czas nie odczytują swojej skrzynki:) ).

Więc żebyś wiecej płakać nie musiał to poprostu będę to od teraz robił inaczej..

Pozdrawiam i przepraszam autora wątku za zaśmiecanie;MicSzu.

WaldeK

  • 188 / 5404
  • Aktywny użytkownik
10-04-2011, 12:19


Od prezentacji , propozycji , handelku itp jest zakładka AudioSalon
Żeby było łatwiej - jest zdaje sie BEZPŁATNA


Za mało ?


 
 
WaldeK

Haka

  • 2996 / 5189
  • Ekspert
10-04-2011, 13:01
Jeżeli informacja dla początkującego brzmi: "kup mój produkt, będziesz zadowolony, bo to najlepszy wybór" to coś jest jednak nie w porządku.

Jeżeli brzmi : "prześlę Ci do odsłuchu , jak się nie spodoba to odeślesz"- to już inna bajka.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
10-04-2011, 13:07
>> Haka, 2011-04-10 13:01:22
Jeżeli informacja dla początkującego brzmi: "kup mój produkt, będziesz zadowolony, bo to najlepszy wybór" to coś jest jednak nie w porządku.

-> Tzn. co, to będzie nieprawda? Co jest nie w porządku?

Jeżeli brzmi : "prześlę Ci do odsłuchu , jak się nie spodoba to odeślesz"- to już inna bajka.

Ale to jest wiadome jeśli tylko zakup następuje drogą wysyłkową. To tylko na portalach aukcyjnych możesz napisać, że albo łykasz moje warunki, albo się wal i nie kupuj.

szwagiero

  • 2239 / 5903
  • Ekspert
10-04-2011, 13:16
Prześlę Ci kolego PW ale że jesteś nowy to jeszcze napiszę w wątku, że to zrobiłem, żebyś przypadkiem nie przeoczył mojej oferty, żebym był pierwszy i żebyś szybciutko łyknął mój wzmacniaczyk - jest oczywiście najlepszy - na resztę nie masz co patrzeć!

;)

Vinyloid

  • 2470 / 5116
  • Ekspert
10-04-2011, 13:17
@MicSzu

Ok, dla przypomnienia wkleję oba nasze posty:


>> MicSzu, 2011-04-08 16:45:59
Wysłałem do ciebie małe info na PW.

>> Vinyloid, 2011-04-08 19:54:41
No, MicSzu - chyba się nawet domyślam jakiej treści ;-)



Czy z mojego komentarza na pierwszy rzut oka wynika coś konkretnego ? Otóz tak samo jak z Twojego posta dokładnie NIC. A jednak w jakiś sposób poczułeś się dotknięty. Jeśli tak jest, to przepraszam. Dotychczas w głębi duszy nawet Tobie kibicowałem ale to się właśnie zmieniło, bo uważam, że metody jakie zacząłeś stosować są co najmniej wątpliwe. Co do normalki - alkoholizm, łapówkarstwo i dziurawe drogi, to też normalka w naszym kraju ale jakoś dumny z tego powodu specjalnie nie jestem. Jeśli chodzi o kwestię wykonania, to nie była to moja inicjatywa - odnosiłem się tylko do słów kolegi cocora o polecaniu "WŁASNYCH rozwiązań".
Nigdy nad Twoim postępowaniem nie płakałem i w przyszłosci również nie zamierzam a wieść o zmianie strategii przyjmuję z niekłamanym zadowoleniem. Pozostaje mi tylko wierzyć, że będzie zgodna z przyjętymi tu zasadami.

P.S.
Co do czepiania się - słowa kryrtyki względem Twojego sprzętu, opisu na Allegro czy zdjęcia wzmaka nie były podyktowane chęcią dokuczenia Tobie, tylko zwrócenia uwagi na pewne szczegóły, na które moim zdaniem warto by było zwrócić uwagę i ewentualnie to i owo poprawić. Jak myślisz, czy tak się zachowuje ktoś nieżyczliwy ?

Haka

  • 2996 / 5189
  • Ekspert
10-04-2011, 13:20
>Tzn. co, to będzie nieprawda? Co jest nie w porządku?

A to majkelu, że początkujący dostając taką informację na PW musi Ci uwierzyć na słowo - bo początkujący.

Może też być mu głupio spytać na forum, czy napisałeś prawdę, więc jest w niezbyt komfortowej sytuacji.

Będąc nowy, już jest stawiany w trudnej i niezręcznej sytuacji wskazania najlepszego forumowego fachowca.

grisza_1982

  • 389 / 5179
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2011, 13:51
Kolega Hoobee zawitał na forum aby zaczerpnąć wiedzy i doświadczeń innych, opisał swoją sytuację, a po jednym wpisie MicSza w mgnieniu oka skaczemy sobie do gardeł.
Ciekawe co sobie nowy kolega  o nas pomyśli :|

Niestety ja nie miałem okazji gościć na swoich uszach Pioneer SE-A1000, wiec ciężko mi coś doradzać. Proponuję aby głos zabrały osoby, które zetknęły się z tym sprzętem lub też mają widzę lub przypuszczenie z czym mogą zagrać tak aby całość spełniła oczekiwania kolegi Hoobee.

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
11-04-2011, 09:39
Moim zdaniem demonizujecie koledzy.

Przykładowo gdy około rok temu szukałem wzmaka dla siebie (nabyłem Meier Audio Corda Concerto) kolega majkel zaproponował mi swoją konstrukcję, odmówiłem gdyż szukałem czegoś m.in. z oficjalną gwarancją i dostępnego od ręki; majkel (i kilka innych osób) pomógł mi wybrać z dostępnej oferty innych producentów, podpowiadał jakie mogą być wpływy danych rozwiązań na ogólne brzmienie, op-ampy, buf\'y itd. itp. Oczywiście zdecydowałem sam lecz bogatszy w wiedzę. Na to wszystko jest dowód na forum. Nie bardzo widzę gdzie jest problem w takim zachowaniu?

Wiadomo, że każdy twórca hołubi swoje dzieci i nic w tym złego. To, że majkel nie poleca innych produktów? Co w tym złego skoro pytany o konkretne rozwiązania u innych pomaga nam swoją wiedzą? Gdy nabyłem Meier Audio Corda Concerto zamiast poprzednika Czarnej Perły jakoś nie dostałem od majkela listu z pogróżkami.

Proponuję koledzy zajmijcie się tematem wątku a nie polowaniem na czarownice.


Hoobee, jeśli wybierasz opcję "zdalną" spójrz na te modele:
http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/swing.htm
http://schiit.com/products/asgard/
http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/C-2new/C2.1EN.htm
z wysp, znany producent sprzedający via ebay - NVA - AP10H Headphone Amplifier:
http://cgi.ebay.pl/NVA-AP10H-Headphone-Amplifier-/270458507882?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3ef895526a

Jeśli chciałbyś spróbować lampek to możesz zerknąć np tu:
http://www.white-bird.pl/index.php?action=produkt&id=20

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
12-04-2011, 08:30
Chyba skutecznie odstraszyliście nowego kolegę  :(

Hoobee

  • 5 / 4779
  • Nowy użytkownik
12-04-2011, 23:04
Spokojnie, czekam aż się sytuacja trochę uspokoi. Pomimo mojej prośby o rzeczowe podejście do tematu koledzy postanowili dać upust własnym frustracjom, trudno, nie jest to pierwsze forum, którego jestem aktywnym i pasywnym userem i wszędzie jest podobnie, choć tam gdzie szanuje się współużytkowników, tematy o treści quasi komercyjnej przenoszone są do adekwatnego działu, a wszelkie offtopy nie wnoszące nic do tematu - usuwane przez Administrację, i  chodzi tu nie tylko o brak szacunku do kolegów z forum, a o porządek, teraz wyobraźcie sobie co przeczyta ktoś poszukujący takiej informacji jak ja, ucieszy go , że istnieje temat go interesujący, a w temacie co? Osobiste wycieczki podrażnionych ego konkurujących ze sobą adwersarzy i głos wołającego na puszczy- Asmagus - wielkie dzięki, jesteś jedyną osobą rzeczowo odpowiadającą w temacie. A ja mam czas, poczekam, może się doczekam...
Pozdrawiam
Hubert

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
13-04-2011, 23:16
Miałem parę tygodni te Pioneery w domu. Naonczas grały one najlepiej z autorskiej hybrydy jednego z już nieżyjących forumowiczów audiostereo, a było to prawie cztery lata temu. Charakterystyka tych słuchawek utkwiła mi w pamięci wystarczająco dobrze. Na pewno nie zagrają przyjemnie z urządzeń o tranzystorowym brzmieniu w stereotypowym rozumieniu tego pojęcia. Trzeba barwy, płynności i wypełnienia, bo reszta w tych słuchawkach można powiedzieć, że jest.

Hoobee

  • 5 / 4779
  • Nowy użytkownik
30-04-2011, 00:14
OK! Czyli lampa.. miałem kiedyś na stanie jakieś chińskie badziewie za ok 200 zeta na jednej lampie 6922 a nawet dokupiłem nowe lampy philipsa , ale zanim zdążyłem sprawdzić różnicę,szukam to się ustrojstwo usmażyło i zostały mi lampy....
Szukam, szukam i znalazłem takie coś:
http://cgi.ebay.co.uk/Audioromy-6v6-ClassA-Tube-Headphone-Integrate-Amplifier-/390296395292?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item5adf7a5e1c#ht_2304wt_1139
czy może ktoś miał to w łapkach?

Pozdrawiam
Hubert

ozzman82

  • 37 / 4380
  • Użytkownik
05-09-2012, 12:41
A ja pozwolę sobie odświeżyć nie swój temat. Podobnie jak kolega który założył jestem nowy na forum, młody stażem w audio i również posiadam Pionki se a-1000.

Hobee, dobrałeś już coś do tych słuchawek ? jak tak to co i jak to gra :)

Może w międzyczasie inny forumowicz zaopatrzył się w te słuchawy i przetestował je z jakimś wzmacniaczem .....
pozdrawiam Radek