Audiohobby.pl

3SM - Seas STX Studio Monitor

  • Gość
07-12-2009, 12:45
Zdjęcia są mało informatywne. Projekt został upubliczniony, nie ma więc potrzeby tworzenia aury tajemniczości wzbudzającej pożądanie.
Może Autor projektu poprosiłby kogoś o zrobienie dobrej sesji zdjęciowej i zamieścił by to np. w zakładce Galerie (same foty).

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Krs47

  • 1037 / 5900
  • Ekspert
07-12-2009, 13:00
Mam wiecej zdjęć, czekam na pomoc moderacji w ich wklejeniu do istniejących postów. Dodatkowo w dziale opisującym proces budowy będzie obszerna relacja fotograficzna.

  • Gość
07-12-2009, 14:54
Żeby rysunki były zawodowe, potrzebny jest przerój boczny.

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

  • Gość
07-12-2009, 14:56
Aha ... w ramach opcji aż się prosi "full STX version", czyli opcja z wysokotonowym STX\'a.

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Krs47

  • 1037 / 5900
  • Ekspert
07-12-2009, 15:02
Przykro mi Jarek, opcja innego przetwornika jest opcją, ktorej właściwie nigdy się nie robi w ramach konkretnego projektu. Zmiana wysokotonówki wiąże się z kompletnym przeprojektowaniem zwrotnicy i nieraz potrafi narobić więcej problemów niż pierwotne zestawienie.

Selekcji przetworników dokonałem świadomie, chętni do wrsji "full STX" mogą działać na wlasną rękę, z tym że wtedy to już nie będzie 3SM, za które w pewnym sensie odpowiadam, a własne opracowanie.

  • Gość
07-12-2009, 15:25
W PMS T. Gravesena możesz zastosować tweeter Seasa, SS\'a, Vify i ciągle jest to PMS. A że więcej pracy ...
Projekt mógłby nasywać się 2SM (bez słowa "Studio") ale byłby cały nasz, polski.
Kuszę jak umiem ...

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

  • Gość
07-12-2009, 15:28
STX Super Monitor

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Krs47

  • 1037 / 5900
  • Ekspert
07-12-2009, 16:24
Więcej fotek

WaldeK

  • 188 / 5403
  • Aktywny użytkownik
07-12-2009, 17:58
>> Krs47



Gratuluje !
Zarówno projektu, wykonania a przede wszystkim wspaniałego podejścia non- profit.
Rzadkość w polskim światku DIY.

Pozdrawiam



WaldeK

konrad

  • 850 / 5537
  • Ekspert
07-12-2009, 20:39
>> Krs47, szkoda że nie wybrałeś 27tbc/g? Z tego co ludzie mówią jest jeszcze bardziej rozdzielcza, chociaż trzeba byłoby ją ciąć na 2,2kHz.

a_men

  • 746 / 5897
  • Ekspert
07-12-2009, 21:14
Krs47>

Gratulacje!
Bardzo fajny projekt. Jak gra w porównaniu do Bandorów, które stoją w tle?;)

Moim zdaniem rzeczywiście wersja full STX byłaby niezłą opcją. Można by się pokusić z czasem o takie rozwiązanie.
W sąsiednim wątku meloV8 pisał, że zrobił coś podobnego, a zwrotka to tylko kondensator 2.2 uF do tweetera:)

lancaster

  • Gość
07-12-2009, 21:40
full stx mozna zrobic jak tylko pojawi sie odpowiedni tweeter do tej 18-ki. Czekam na ceramiczny glosnik, ktory ma byc gotowy do końca roku(trzymam kciuki)
W kazdym razie tak jak melo pisał z obecnym "testowym" tweeterm mozna zrobic dxwiek ciekawy ale tez nieco specyficzny, Odpusciłem sobie - na dłuższą metę wolę to co wolę ;)
...18ka stx jest wyraźnie wyzszej klasy od tweetera stety/niestety. Czekam/y:)

lancaster

  • Gość
07-12-2009, 21:53
zeby nie opowiadać kocopałow w wątku Krzyśka napisze ze konstrukcja dźwiękowo jako całosć z naprawdę kosmetycznymi uwagami(w skali bezwzglednej) jest b.udana. Dźwięk określilbym jako uniwersalny i ....nie lubie tego słowa bo czesto kojarzy sie ze zmuleniem - muzykalny...tyle że tutaj to okreslenie oznacza odpowiednia gradację dynamiki, organizację/zmiennosć sceny itp. Dźwięk jest po prostu ciekawy, zmienny i myślę ze te wrażenia będą z czasem tylko bardziej doceniane.
Być moze nawet wszystko jest tip top...w końcu sluchaliśmy tylko w 1 systemie....a zresztą kto pierwszy znajzie zestaw do ktorego nie mozna się o coś dowalic ???:))...troche weszlo m w krew....mam nadzieję ze przeskalowywujecie moje recki....po prostu zamiast jak to zwykle bywa zamiast od poziomu: "fantastycznie, 5 orgazmów" idac w kierunku "dźwięk, ktory natchnał pisarzy biblijnych i szefa Ikei" zaczynam od skromnego "syf" i posuwam się wyżej az do poziomu"fajnie, są jednak pewne uwagi"

meloV8

  • 1552 / 5869
  • Ekspert
07-12-2009, 22:00
Panowie, pamietajmy, ze to odsluch jest koncowym testem kolumny oraz to, ze nasze preferencje bywaja bardzo rozne. Chcialbym jedynie zaznaczyc ze zestaw Full STX AWX gra poprawnie na bardzo prostych zwrotnicach jak i na zwrotnicach bardziej zlozonych. Mamy tutaj mozliwosc wyboru niskiego podzialu jak i bardzo wysokiego. Malo glosnikow oferuje taka mozliwosc.  Jesli bedziemy pamietac o tym, ze glosniki STX sa w atrakcyjnej cenie to mysle, ze kazdy ( srednio wymagajacy ) sluchacz-konstruktor znajdzie swoje, dobre brzmienie w STX.

A co do 3SM to nic tylko brawo bic, swietna konstrukcja profesjonalnie wykonana :) Gratulacje.

  • Gość
07-12-2009, 22:15
>> meloV8, 2009-12-07 22:00:12
Jesli bedziemy pamietac o tym, ze glosniki STX sa w atrakcyjnej cenie ...

W konstrukcji 3SM tweeter jest droższy od woofera, ale są to nadal ceny akceptowalne. Jednak wesja full AWX byłaby naprawdę bardzo dostępna konstrukcją.


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.