Audiohobby.pl

Magnetowid VHS Stereo Hi Fi

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
10-01-2020, 20:15
Wow kombajn niesamowity, Jakubie gratuluję :)
Do tego z miniDV, a jak  wygląda tylna ścianka?
Są jakieś wskaźniki wysterowania OSD (tak się to chyba nazywało) by można było regulować i nagrywać sygnał audio czy tylko "automat"?

Na tylnej ściance nie ma nic ciekawego, tylko wyjścia S-Video i 2 x Euro.
Wskaźników OSD nie ma, niestety tylko automat :( Chyba, że coś mi umknęło, bo całe Menu jest w znienawidzonym przeze mnie niemieckim, a nie doszukałem się możliwości zmiany języka...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
10-01-2020, 22:16
To szkoda, że nie dali opcji regulacji. Ale niema co narzekać, jak się dobrze sprawuje to tylko się cieszyć.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2020, 08:56 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4994
  • Ekspert
10-01-2020, 23:07
ladne fotki dzieki za wypowiedz
az mnie kusi wyciagnoc mojego dual vhs magnetowid 


prawidlowa nazwa powinna btzmiec
magnetofonowid


he he

artekk

  • 1694 / 5888
  • Ekspert
10-01-2020, 23:58
magnetofonowid

dobre :)

Jakub, gratki mega maszyny w świetnym stanie !
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Radmar

  • 1138 / 5905
  • Ekspert
11-01-2020, 13:39
Zawsze ceniłem sobie markę JVC z tych dobrych lat. Tutaj potwierdza się jeszcze cały czas ta reguła. Gratuluję Jakubie udanego trafienia. Super kombajn.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
29-02-2020, 19:40
Zbiór reklam z magnetowidami z lat 1977-1993:

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
01-03-2020, 14:26
Ehh... Gdyby dziś takie reklamy pokazywali w TV, to oglądałoby się z przyjemnością... ;) Super znalezisko, Wojtku :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Stanis

  • 94 / 5660
  • Użytkownik
01-03-2020, 22:25
Z pełnym szacunkiem dla entuzjastów tego formatu.
 Sam byłem nim przez kilka lat i miałem tego poniżej,aż pewien "egzemplarz" z innego formatu najzwyczajniej pobił go zdecydowanie. Mimo wszystko polecam za dużo,dużo mniejszą kasę.  Sprzedałem go z pięknym kompletem nowych i używanych taśm. Jedyną jego wadą były t.zw. dziury magnetyczne( jeśli fachowo się wyrażam) które występowały na taśmach używanych.W ERZ-e JVC były trzaski,natomiast w tym Panasoniku występowały krótkie przerwy. Ale tylko na taśmach używanych, na nowych rozfoliowanych tego zjawiska nie było.
Stach

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
01-03-2020, 22:29
Ja nie używam magnetowidów do samego audio, ale głównie do filmów :) A jeśli chodzi o muzykę, to teledyski i koncerty jak najbardziej. Wtedy mam obraz i dźwięk bdb jakości :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Marek-41

  • 391 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2020, 14:15
Mam JVC-ERA dwie sztuki. Dzwięk nagrywają obłędnie , lecz z obrazem mogło by być lepiej.Ciekawi mnie , czy taki siedmiogłowicowy może wydobyć jeszcze coś z kaset nagranych na dwugłowicowym?
Marek-41

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
03-03-2020, 20:55
Ciekawi mnie , czy taki siedmiogłowicowy może wydobyć jeszcze coś z kaset nagranych na dwugłowicowym?

Myślę, że w tym przypadku to raczej kwestia całego toru video, niż samej ilości głowic. Są magnetowidy 2 i 4-głowicowe, które ładniej odtwarzają obraz, niż niektóre 6-głowicówki.
Świetnym przykładem jest np. prosty Panasonic NV-J35. Niski, 4-głowicowy model mono z nagrywaniem w LP, a obraz taki, że niektóre 4 i 6-głowicowe z dźwiękiem stereo, mogłyby się powstydzić.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

siwy

  • 658 / 2614
  • Ekspert
03-03-2020, 21:22
A u mnie jest od nowości sprawny i używany od czasu do czasu taki JVC, fakt, że już bardzo dawno nie nagrywałem na nim, ale odtwarza bardzo dobrze. Fajnie pooglądać filmy rodzinne nagrane x lat temu, ostatnio cała rodzinka brała w tym udział.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
03-03-2020, 21:52
A ja nagrywam filmy ;) Nawet nowe produkcje, premiery na HBO i C+ ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

tomek05

  • 176 / 1656
  • Aktywny użytkownik
05-03-2020, 01:52
Ciekawi mnie , czy taki siedmiogłowicowy może wydobyć jeszcze coś z kaset nagranych na dwugłowicowym?

Myślę, że w tym przypadku to raczej kwestia całego toru video, niż samej ilości głowic. Są magnetowidy 2 i 4-głowicowe, które ładniej odtwarzają obraz, niż niektóre 6-głowicówki.
Świetnym przykładem jest np. prosty Panasonic NV-J35. Niski, 4-głowicowy model mono z nagrywaniem w LP, a obraz taki, że niektóre 4 i 6-głowicowe z dźwiękiem stereo, mogłyby się powstydzić.

Ilość głowic nie ma nic do jakości ani tego że lepszy.  Dwu głowicowy to po prostu magnetowid pracujący tylko w standardzie SP, cztero głowicowy to SP+LP a sześcio to SP+LP+ Hi Fi. Scieżka mono jest nagrywana z osobnej głowicy tak jak w magnetofonie na krawędzi taśmy wzdłuż. Wizja i Hi Fi jest nagrywana i odtwarzana helikalnie (ukośnie) przez parę głowic umieszczonych co 180 stopni na bębnie. Każda para służy do czego innego tak jak na początku napisałem. Siódma głowica była używana w magnetowidach montażowych, takich np. z JOGiem w celu uzyskania lepszej stabilności obrazu podczas pauzy, lub odtwarzania poklatkowego.
Spotykało się również rozwiązane z trzema lub pięcioma głowicami. Nie było to już zazwyczaj opisane na panelu.
Ta dodatkowa głowica również służyła do uzyskania stabilnej stopklatki. Te głowice nazywa się Trick.
Ciekawostka że w magnetowidzie siemio głowicowym oglądając bęben nie doliczy się nikt tych siedmiu tylko sześć, a to dla tego że jedna z głowiczek jest podwójna.

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
05-03-2020, 02:12
Siódma głowica była używana w magnetowidach montażowych, takich np. z JOGiem w celu uzyskania lepszej stabilności obrazu podczas pauzy, lub odtwarzania poklatkowego.

Siódma głowica to nie służy do uzyskania lepszej stabilizacji obrazu podczas pauzy lub odtwarzania poklatkowego, tylko jest to dodatkowa głowica kasująca, tzw. "Flying Erase Head". Dzięki niej, nie mamy tych "przebłysków", które pojawiają się przez pierwsze parę sekund, kiedy zaczynamy nagrywać na już nagranej taśmie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub