Audiohobby.pl

Wzmacniacz do słuchawek.

Vinyloid

  • 2470 / 5125
  • Ekspert
26-10-2010, 13:02
@ majkel

>>Poza tym, czemu nikt nie dostarczy sprzętu do porównania np. do Piotra Ryki? Albo mu to niepotrzebne, albo z góry zna wynik konfrontacji.

Hmm, ciekawe kogo masz na myśli ?

>>Mam kontakt do człowieka, który robi piękne obudowy z elementami z różnych materiałów typu metal, szkło, tworzywa, ale koszt jej to bliżej 500zł, a nie 100zł.

Obudowę niekoniecznie trzeba robić na zamówienie. Podejrzewam, ze twojej też chyba nie dostałeś za darmo, więc wystarczy dołożyć stówę, co łącznie da ok 150 zł i będzie lepiej niż jest, bo obecnie nie jest za dobrze. Jeżeli chcesz to wrzucę 2-3 linki na PW, być może znajdziesz takie które Ci się spodobają i z którymi się dotychczas nie spotkałeś.  Sam miałem z tym problem więc chętnie pomogę, o ile będziesz zainteresowany. Nie traktuj wszystkich jak wrogów, niektórzy z nas mają szczere intencje.



jaizm

  • 42 / 5773
  • Użytkownik
26-10-2010, 13:15
Hammond wypuścił całkiem przyjemnie wyglądające obudowy:

http://www.hammondmfg.com/HWCHAS.htm

http://www.hammondmfg.com/dwg21CWW.htm

Vinyloid

  • 2470 / 5125
  • Ekspert
26-10-2010, 13:22
Pierwsza wygląda jak trumienka dla dziecka, druga lepiej ale grubość aluminium na poziomie puszki do piwa nie wróży nic dobrego.

jaizm

  • 42 / 5773
  • Użytkownik
26-10-2010, 13:27
Vinyloid mógłbyś podać jakieś linki do fajnych obudów za 150zł?

jaizm

  • 42 / 5773
  • Użytkownik
26-10-2010, 13:29
Bo ja do tej pory korzystam ze standardowych aluminiowych obudów hammonda i alternatywy jeszcze nie znalazłem.

Vinyloid

  • 2470 / 5125
  • Ekspert
26-10-2010, 13:42
>> jaizm, 2010-10-26 13:27:49
Vinyloid mógłbyś podać jakieś linki do fajnych obudów za 150zł?

To tylko jeden z przykładów włoskiego wytwórcy ale wymaga wiercenia/frezowania otworów. Chińczycy robią fajne, powiercone obudowy z aluminium i stali za 20 USD (z nadrukami + logo producenta na panelu frontowym).
Z kosztami przesyłki bedzie koło 40-50 USD bo są dość lekkie.

http://www.audiokit.it/ITAENG/Cabinet/HI-FI2000/HI-FI2000-Galaxy.htm#galaxy%20alu10mm

Vinyloid

  • 2470 / 5125
  • Ekspert
26-10-2010, 13:46
Update:
Należy dodać jakieś 5 USD na aluminiowe pokrętło potencjometru.

Dudeck

  • 5101 / 5878
  • Ekspert
27-10-2010, 00:40
" ... Czemu akurat 1350 czy 1450 ? Jak to zostalo obliczone, z tak dokladna koncowka - 50 PLN ... "

Cenę ustala sobie wytwórca , kupujący akceptuje ją lub nie . Nie ma sensu prowadzenie dywagacji na ten temat , czy robienie własnych kalkulacji - nie ważne co wziął , ważne jak to potem ze sobą połączył :)  

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
27-10-2010, 00:58
>> Vinyloid, 2010-10-26 13:02:50
@ majkel

>>Poza tym, czemu nikt nie dostarczy sprzętu do porównania np. do Piotra Ryki? Albo mu to niepotrzebne, albo z góry zna wynik konfrontacji.

>Hmm, ciekawe kogo masz na myśli ?

Wszystkich, którzy niczego nie dostarczyli. Chodzi oczywiście o twórców, bo właściciele-nabywcy nie są do niczego zobowiązani.

>Obudowę niekoniecznie trzeba robić na zamówienie. Podejrzewam, ze twojej też chyba nie dostałeś za darmo, więc wystarczy dołożyć stówę, co łącznie da ok 150 zł i będzie lepiej niż jest, bo obecnie nie jest za dobrze. Jeżeli chcesz to wrzucę 2-3 linki na PW, być może znajdziesz takie które Ci się spodobają i z którymi się dotychczas nie spotkałeś.

Możesz wrzucić. Być może niektóre linki już znam, ale chodzi o te, których nie znam. :)

>Nie traktuj wszystkich jak wrogów, niektórzy z nas mają szczere intencje.

Nikogo nie traktuję jak wroga. Jest po prostu tak jak napisałeś - nie wszyscy mają szczere intencje, a raczej intencje nie są wprost artykułowane. Trzeba dużo czytać między wierszami, ale to nie jest temat do kontynuowania tu i teraz.

lancaster

  • Gość
27-10-2010, 08:05
majkel, sorry ale wpadasz w lekka paranoje uważam. "czytac miedzy wierszami" itp. Dla mnei osobiście wyglada to tak : pisze ze mam najlepszy wzmacniacz do 50Kzł jaki słuchałem :-) Ktoś mi pisze nawet nei między wierszami tylko wprost ze chyba mi sie coś pozającowało. No to sie umawiamy na odsłuch przynajmniej. Podoba sie/nie podoba, porównujemy z innymi ampami w różnych cenach.
Tak jak napisał Fallow, z róznica ze mnie nie interesuje nawet recka w 6moons :-) tylko jak co gra faktycznie w danym zestawieniu.
Wczoraj byłem u znajomego z kablami za total prawie 30kółek. Zagrały coś tam lepiej od jego kabelków średnobudżetowych(z czego głośnikowy chyba nawet słabiej).
Sam mu powiedziałem, ze musialby być nie halo zeby wymieniać kable. A wypasy rzecz jasna opisane tak jakby miała być przepaść jak rów mariański. Jestem bardzo ostrozny jeśli chodzi o recki. I tak jest lepiej niż jescze kilak lat temu kiedy opisy traktowałem wyłacznei jako beletrystykę.
Ostystnio np. słuchaliśmy urzadzenia z powiedzmy sredniej półki cenowej, które zagrało świetnie  w danym systemie w zgodnej opinii wszystkich słuchajacych (proszono nas, zeby na razie o tym nie wspominac :-) ), wiec jak sprzęt jest OK to jest OK i bez problemu sie o tym napisze. Jak wypadnie słabiej od innego jako cąłosc lub pod jakimiś wzgledami/konfiguracji to tez chyab nikomu korona z głowy ...itp.

Vinyloid

  • 2470 / 5125
  • Ekspert
28-10-2010, 18:06
>> lancaster, 2010-10-27 08:05:13
(...)Ktoś mi pisze nawet nei między wierszami tylko wprost ze chyba mi sie coś pozającowało.


Marek, na spotkaniu musisz nam koniecznie przybliżyć termin "pozającowało" :)))

Mystique31

  • 115 / 4995
  • Aktywny użytkownik
28-10-2010, 22:24
Całkowicie się z wami zgadzamBritney FAN

lancaster

  • Gość
07-01-2011, 10:37
Czy oprócz Toppinga TP21 słyszeliscie o jakimś nowym interesyjącym i niedrogim wzmacniaczu tego typu ?
Chętnei kupiec soś podobnego tylko grającego nieco cięższym/gęstszym dźwiękiem.
Topping świetnie zgrywał sie z D7000 - ładna triodowa barwa i super kontrola w całym pasmie połaczona z ponadprzecietną klarownoscią....ale do nieco lżej grających słuchawek przydałoby sie dla odmiany coś brzmiacego analogowo(w sensie gęsto), aczkolwiek nie zmulenie.

selphy

  • 235 / 5496
  • Aktywny użytkownik
07-01-2011, 10:55
Tube Magic D1, już trochę czasu jest na ebay\'u, zbiera dobre opinie.

http://www.mav-audio.com

lancaster

  • Gość
07-01-2011, 10:57
Orientujesz sie jak jest zbudowany ?
Użytkuje ktoś w Polsce ?