Audiohobby.pl

Wzmacniacz do słuchawek.

ogorek

  • 855 / 5249
  • Ekspert
25-10-2010, 21:32
@fallow - a dlaczego nie załączyłeś zdjecia V90. V100 ma "lepszą" obudowę i "oczoj....ne" złocone nóżki.
V90 - to purysta. Ja mam ame takie "toporkiem" ciosane klocki (np. wzmacniacz stereo Heed SI z dopalaczem, który wygląda jak pudełkopo butach). Dla mnie (osobiscie) wzmacniacz słuchawkowy powinien byc minimalistyczny. Jestem również zwolennikiem wyciągania zasilania poza komponent (lub chociaz zasilania końcówki mocy - jak w przypadku Heed-a).

@majkel, czy te 24V to ostateczna wartosc ? Mam teraz dwa zasilacze CIAudio 9V. Totalna wyprzedaz jednego znajomego niemca. Jeden znajdzie zastosowanie do hiFace ale drugi niet ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

violett

  • 786 / 5900
  • Ekspert
25-10-2010, 21:54
Odpowiadasz na wpis
>> Dudeck, 2010-10-12 01:33:43
Prawie wszyscy słuchający głównie (wyłącznie ) na słuchawkach korzystają ze wzmacniaczy słuchawkowych ;
a dlaczego takim osobom nie wystarczy "normalny" wzmacniacz ? Zwłaszcza , że nie brak udanych , wysokiej klasy urządzeń . Dlaczego są więc tacy "uprzedzeni" ?

1. Dodatek odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego "czyni cuda" :) Użytkuję słuchawki wyłącznie w ten sposób.
2. Proszę o przesunięcie tego tematu do zakładki "słuchawki".

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
25-10-2010, 22:09
@ogorek, 9V to za mało. Minimum 12V mile widziane, przy wysokoomowych słuchawkach więcej.

ogorek

  • 855 / 5249
  • Ekspert
25-10-2010, 22:25
Rozkręcę jeden z nich ... Podejrzewam, ze napiecie wyjsciowe (w jakims zakresie) ustala się rezystorem ... A nóz/widelec jest tam jakiś potencjonometr ?
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 5879
  • Ekspert
25-10-2010, 22:50
Majkel, mysle ze nie jest zbyt duzym wyznacznikiem to, ze Ty jako konstruktor napiszez ze do pulapu 12K nie znalazles godnego zamiennika :) To Twoj wzmacniacz - robisz go na swoj sluch - chyba to oczywiste ze sie Tobie podoba i spelnia Twoje oczekiwania. Rudi Stor albo Jack Woo czy nie wiem Samuels albo Meier napisaliby dokladnie to samo.  Kazdy ma swoja wizje. Tez nie zaczynali od razu od etapu na jakim sa obecnie tylko trzaskali sztuki jednostkowo i sami. Rozwineli sie z czasem.

Chcesz w pelni obiektywnej recenzji niezaleznej od naszego forum i ludzi ktorzy Cie tutaj znaja - wyslij wzmak do powiedzmy 6moon. Jezeli wzmacniacz jest rzeczywiscie tak dobry, ze kasuje urzadzenia do 12K PLN to sam sie obroni i jaka to bedzie rekomendacja :D

Dla mnie osobiscie wyglad ma znaczenie, nie ukrywalem nigdy tego ze podobaja mi sie ladne klocki - dlatego wybieram produkty innych firm - samo brzmienie nie jest dla mnie jedynym wyznacznikiem. Zdaje sobie sprawe z tego, ze przeciez nie kazdy musi miec tak samo.

Co do businessu (nie wiem kto wspomnial jako pierwszy, po prostu kontynuuje watek) - wszystko co jest sprzedawane z zyskiem to komercyjny business (w moim odczuciu), wiec wydaje mi sie, ze oczekiwania klienta sa tutaj raczej wazne - sprawe zweryfikuje czas kiedy zamowienia z forum sie skoncza. Moge sie _CALKOWICIE_ mylic i ludzie moga miec totalnie gdzies czy wzmak bedzie ladny czy nie. Dobrze, ze wypadku BP sprawe ulatwia forum, gdyz tworzony tutaj hype (To raczje Rafael :)) ) wywindowal wzmaka juz na tyle, ze ustawila sie kolejka a ludzie takze znaja Cie z bardzo dobrego przeciez Moonlighta - ktorego sam mialem w kilku wersjach okazje sluchac i uwazam ze jest b.dobry. Wydaje mi sie, ze mozesz dzieki temu w latwy sposob rozkrecic fajnie business, na pewno masz teraz lepsza pozycje startu niz inni kontruktorzy ktorzy siedza w cieniu ale tez robia wzmaki na zamowienie (albo maja o wiele mniej strawny temperament niz Ty - na forum jest przynajmniej takich kilku).

Skoro kazdy wie ze moze od Ciebie kupic ten wzmak w ustalonej cenie a Rafaell (bez urazy) pisze o tym na prawo i lewo to jest to juz jakas komercja i jakos tak dziwnie dla mnie brzmi doplacanie do lepszej obudowy. Samo ubranie tego w takie slowa. Wycena ile bierzesz dla siebie z koncowej ceny - czesci i koszty produkcji jest czysto umowna. Rownie dobrze moglbys zapragnac za wzmak kwote wieksza lub mniejsza. Jak to ma byc taka super oferta ze nie placimy kompletnie za nic wiecej niz dzwiek, to czemu nie kosztuje powiedzmy 999 PLN ? Czemu akurat 1350 czy 1450 ? Jak to zostalo obliczone, z tak dokladna koncowka - 50 PLN.

Tandetnie - obudowa kojarzy mi sie z mateiralem z jakiego robi sie budki na placu budowy. Ma dla mnie bardzo podobne wciecia. Te takie blaszaki do szybkiego montazu. Obudowa Darkvoice to dla mnie przy tym hi-end. Najtanszy wzmak DV kosztuje 249 USD - czyli wyraznie mniej niz BP.

@Ogorek: No wiec jestes takim wlasnie przykladem osoby ktora lubi surowosc :) Ja nie za bardzo, mialem nawet pewien grymas ze Yamamoto HA-02 od dolu jest zbyt metalowy :))

Vinyloid

  • 2470 / 5124
  • Ekspert
26-10-2010, 00:34
Jestem w stanie uwierzyć, ze produkt BP bije wzmaki komercyjne, nawet te w okolicach 12.000 oraz w to, że nie wszyscy przywiązują wagę do wyglądu ale po co wykluczać z grona potencjalnych klientów tych, którzy przywiązują ?

reactor

  • 1649 / 5350
  • Ekspert
26-10-2010, 00:47
Majkel jeśli kiedyś będziesz planował wysyłkę swojego wzmacniacza do Poznania to ja z przyjemnością posłucham tego wynalazku (inni pewnie też) :)

dflt

  • 1 / 5388
  • Nowy użytkownik
26-10-2010, 01:16
Ajtam poznań. Do warszafki lepiej ;-)

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
26-10-2010, 01:18
@fallow, Ty i niektórzy inni chcecie, żebym ja uprzedzał fakty. Nie będę tworzył nowej świeckiej tradycji tłumaczenia się z cen i jak zostały wyliczone. Podałem zasady i dane ogólne, liczbowych nie podam. Cena zawiera roboczogodziny i koszt materiałów. Roboczogodzina jest na realnym poziomie usługowym.

Co do promocji - jak już pisałem, jest jeszcze parę dróg, którymi nie poszedłem, a w razie potrzeby mogę to zrobić. Chodzi o balans między możliwościami produkcyjnymi, a wywołanym popytem. Druga sprawa to kwestia uporządkowania pewnych spraw zanim się pójdzie do portalu lub pisma komercyjnego. Kolejności nie przeskoczę.

Moja obecność na forum wynika przede wszystkim z zainteresowania tematami na nim omawianymi. Wiadomo, że pozytywne pisanie o swojej konstrukcji to jest kryptoreklama, a negatywne o innych produktach to czarny PR. Tyle, że ja startuję z pozycji równouprawnionego dyskutanta, bo za takiego się uważam. Jeśli jacyś konstruktorzy nie włączają się w życie forum, to znaczy, że ich to nie interesuje, mają inne pasje, albo po prostu nie lubią tej formy wirtualnych spotkań z ludźmi. Mnie internet jako medium bardzo odpowiada. Poza tym, czemu nikt nie dostarczy sprzętu do porównania np. do Piotra Ryki? Albo mu to niepotrzebne, albo z góry zna wynik konfrontacji.

I jeszcze jedna sprawa - Moonlight i Black Pearl w obecnej formie są tym, czym mają być w moim zamyśle, czyli dowodem na to, że dobrze grający wzmacniacz słuchawkowy to nie musi być wielki piec pochłaniający kilowaty energii. Kilka lat temu jeden z nabywców Moonlighta napisał do mnie jak poszedł z plastikowym Moonlightem v.4 do znajomego audiofila, i jak jego mina uległa przeobrażeniu gdy zaczęła płynąć muzyka z tego plastikowego pudełka. Ja lubię czytać tego typu kawałki. :) To urządzenie obala jeszcze parę innych mitów, ale o tym będzie kiedy indziej. Notkę techniczną na ten temat napisałem na razie do szuflady. Wysyłałem ją do Piotra Ryki, ale jej treść nieco się zmieni, bo też i wzmacniacz się nieco zaktualizował, i doszło nieco nowych wniosków.

lancaster

  • Gość
26-10-2010, 07:42
majkel, nie tłumacz niczego. Serio - sprawdzone :-) Im więcej tłumaczysz tym bardziej sie ludzie dowalają :-)
Niebawem w Poznaniu będzie myślę dobry wzmacniacz słuchawkowy. Na ile dobry ? Chętnie porównam z Twoim majkel.

Cena urzadzenia jest OK Panowie. Zobacie sobie co zawiera wnętrze konkurencji w cenie 1300zł a zresztą pal sześć, nawet gdyby majkelowy wzmacniacz zawierał tylko  potencjometr i przez to grał lepiej "tylko" od ampów za np. 2-3Kzł to dlaczego niby nie miałby kosztowac 1300 ? Trzeba by być dziwnym, żeby kupic droższy gorzej grający wzmacniacz :-)
Wizualnie fakt, mógłby być ładniejszy. Coś za coś. Extra(w sensie wizualnym) obudowa na pewno nie obniży kosztu urzadzenia.


lancaster

  • Gość
26-10-2010, 07:45
Sorry 1450 czy nawet 1500zł.

kopaczmopa

  • 786 / 5849
  • Ekspert
26-10-2010, 10:50
szczerze to rozumiem Majkela ze nie chce produkowac seryjnie, jego prawo.

Co do obudowy - rzecz wzgledna, brzydka nie jest aczkolwiek wydajac 1000zl na wzmacniacz oczekiwalbym chyba innego wykonania, przyciagajacego spojrzenie, co prawda dla mnie dzwiek na 1 miejscu ale do ladnych rzeczy tez inaczej sie podchodzi. Tu troche nie rozumiem uporu zeby zostac z tym co jest, a tym bardziej mowienia Rafaella o tym ze niektorzy ludzie beda niegodni posiadania tego wzmacniacza. Nie bardzo rozumiem sens takich wypowiedzi. Owszem Majkel zbudowal sobie pozycje Moonlightem ale poki co trzeba raczej walczyc o klientele a nie sie na nia wypinac (czego majkel na szczescie nie robi).

Inna sprawa ze jedyna rzecza do ktorej bym sie doczepil jest kwestia "wersji" wzmacniaczy. Moim zdaniem jest ich za duzo jak na taki garazowy produkt. Nie chce tu przywolywac Holdegrona ale ma on zdaje sie ze 3 modele i tyle by wystarczylo. A tu 8 wersji Moonlighta, jakies inne wzmacniacze. Na takie cos moim zdaniem moze sobie pozwolic Rotel, NAD, Denon. Z 2 strony na tych roznych wersjach przeciez Michal sie uczy, udoskonala sprzet.

Dlatego moim zdaniem Majkel powinien posiedziec nad Black Pearlem , udoskonalic go i jak stwierdzi ze ejst juz ok to slac do recenzji i wysylac klientom a nie ciagle grzebac poprawiac go bo tak klient moze czuc sie nabity w butelke ze kupil cos a za 2 tygodnie jest juz wersja ulepszona.

Owszem i inne firmy maja Special Editions ale zanim je wydadza to produkt jest 2-3 lata na rynku.

Mam jednak nadzieje ze jak juz powstanie taki Black Pearl w wersji ostatecznej to wykosi konkurencje, bo widac ze to majkelowa pasja i chyba to jest w tym najwazniejsze ze dostajemy jakis projekt z dusza.
ciekawosc brzmienia

fallow

  • 6457 / 5879
  • Ekspert
26-10-2010, 11:22
> majkel, 2010-10-26 01:18:04
@fallow, Ty i niektórzy inni chcecie, żebym ja uprzedzał fakty. Nie będę tworzył nowej świeckiej tradycji tłumaczenia się z cen i jak zostały wyliczone. Podałem zasady i dane ogólne, liczbowych nie podam. Cena zawiera roboczogodziny i koszt materiałów. Roboczogodzina jest na realnym poziomie usługowym.

Majkel - wcale tego od Ciebie nie oczekuje. Pytanie o to zadalem poniewaz (nie wiem z pamieci kto) kiedy ktos pisze, ze cena jest juz minimalna by nie wysuplac wiecej od klienta -  to prowokuje do nastepnego logicznego pytania - skoro jest tak precyzyjnie ustalona - to jak zostala wyliczona ? Dyskuja na ten temat jest bezsensu, nie prowadzi do niczego bo jak sam powiedziales sa to sprawy umowne. Najelpsze wyjscie jak napisal Lancaster to po prostu podac kilka faktow i tyle, wzmak niech sie zaprezentuje sam a ludzie sami ocenia czy jest wart wydania kwoty X czy nie i do jakiej polki (kwoty) urzadzenia dla nich kasuje. Piszac, ze nie znalazles zamiennika do kwoty 12K PLN - odbieram to jaka mala prowokacje. Robisz tego wzmaka, to Twoja pasja - po co w ogole mialbys szukac jakiegos zamiennika, ewentualnie fakytcznie moglbys kupic jakis wzmak ktory okazalby sie lepszy by go "pobic". Wzamkow sluchawkowych do 12K wybor jest juz powazny.

Osobiscie wcale tez nie uwazam, ze cos musi byc ogromne i pozerac pradu dla nowego jorku by dobrze gralo. Przeciez chyba im mniej urzadzenia w "urzadzeniu" tym lepiej ?

Co do obudowy i brzmienia - sam kupilem LP G100 - bardzo szkaradny, orkopnie wygladajacy wzmak. Fujjj. Nie moglem na to pudlo patrzec i po prostu sie go pozbylem z faktu iz mi sie wizualnie nie podobal.

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
26-10-2010, 11:32
Panowie, no po prostu jesteście przyzwyczajeni do innych proporcji wrażeń wizualnych względem słuchowych. Nigdzie nie pisałem, że obudowa pozostanie. Mam kontakt do człowieka, który robi piękne obudowy z elementami z różnych materiałów typu metal, szkło, tworzywa, ale koszt jej to bliżej 500zł, a nie 100zł.

Co do wersji Moonlighta - aktualna zawsze była jedna. Ja się po prostu w takim tempie rozwijam. Wolę sprzedać coś lepszego zamiast gorszego. Moje idealistyczne podejście dawałoby mi niepokój sumienia, że robię coś gorszego niż bym mógł. Działam na korzyść swoją i nabywcy, myślę. Black Pearl wymagał dopracowania, zresztą pisałem, że do Piotra idzie na beta-testy, pomijając oszacowanie zdolności brzmieniowych. Black Pearl stwierdziłem, że lepiej, żeby była jedna wersja. Oczywiście, klient ma ostatnie słowo. Jeśli priorytetem jest równy start potencjometru od samego początku ponad przeźroczystość dla dźwięku, to niech sobie wybierze potencjometr Alpsa zamiast Vishaya, a jak chce dźwięku o konkretnych cechach, to mi to pisze, a ja robię. Z Moonlightem tak samo było i jest.

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
26-10-2010, 11:36
W poprzednim poście nie ma być szkło, tylko drewno.