Audiohobby.pl

HORN

Haka

  • 2996 / 5187
  • Ekspert
18-09-2016, 15:04
Sprowadzając to do jednego zdania - nie warto Cię słuchać/czytać, a przynajmniej przyjmować to co piszesz z duuuużą rezerwą.



Bardzo trafne spostrzeżenie. Tez o tym pisałem na forum :)

lancaster

  • Gość
18-09-2016, 15:38
No to teraz dajecie to wszystkie fajne rzezy o hornach ktore chcieliscie napisac ale rozmowa zeszła na jakies dziwne tory ;-)

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 18:26
raczej końcówki lat '80
Karington kuchenny :-)

Trudno mi stwierdzić na ile znasz się na sprzęcie i muzyce, ale po tym wpisie jestem pewien że nie znasz się na trendach w sztuce i wnętrzarstwie. Akurat prądy w sztuce i designie to moje hobby i trochę tego liznąłem.

Widac ze trochę. Dlatego porównujesz psychodelie z lat 70-tych do tandetnego przepychu karingtonów w stylu nowych ruskich.

Jednak 70-tych ? :)
Już nie końcówka 80-tych?


Masz trudności z czytaniem?
Porównujesz psychodelię i pop art do karingtona.  Nie maja ze sobą nic wspólnego. Pokaz mi na tych zdjęciach które wkleiłes, srebrzone lub złocone obwoluty na dermie, tkaninie szkle w jednolitym kolorze?
W pop arcie miałes tylko dobór form o łagodnych krzywiznach i połaczenie oczojebne kolorów. Nic z tego co mogliśmy zobaczyć w "karingtonach" z końca lat 80-tych. Jedyna wspólna cecha tych stylów ni ejest nawet kicz, bo w poparcie był esenscja stylu a w "karingtonach" wychodził tylko przy okazji jako nieudolne naśladowanie luksusu. Dobrze zrobiony "karington" mógł miec nawet cechy pewnej elegancji, o czym ni ema mowy w tych psychodelicznych meblach.

W Polsce tez było cos podobnego do meblowego popartu. Instytut wzornictwa przemysłaowego na przełomie lat 50/60 juz wprowadzał takie formy. Było nawet krzesło w tym stylu.
Na szczęście przeszkodą do jego rozpowszechnienia w Polsce było tworzywo. Przemysł meblowy uzywał wyłącznie drewna, sklejki, mdf-u. Ze sklejki także robiono pod koniec lat 60-tych bardzo ładne meble o giętych formach. Tylko w normalnych kolorach i o wygładzie drewna. Te meble mozna postawic nawet dzisiaj w salonie i będa wygładały dobrze. W przeciwieństwie do kolorowego kiczu pop artu.

Natomiast absolutnie się zgadzam z tym że mocno zniekształcony PopArt pojawiał się w Polsce (ale żeby nie było niedomówień w Polsce) w latach 80-tych w straszliwie obleśnej formie, którą trudno było polubić. Być może stąd Twoja ogólna niechęć do tego typu form/kształtów/kolorów , które źle Ci się kojarzą.
Ja mam z Pop Artem wyłącznie dobre wspomnienia :) np. okładka Warhola na płycie The Velvet Underground & Nico ( 1967)

Na prawdę masz problemy z czytaniem.
Pop art z lat 60-70 nie miał nic wspólnego z karingtonami z lat 80 tych. I obudowa tego horna w niczym nie przyppomina popartu.

pop art to kicz i wynaturzenie stylu. Meble z tego okresu to psychodeliczne potworki kolorystyczne. W Polsce tez robiono takie formy ale głównie z giętej sklejki a nie z tworzywa, na szczęście (jest jedno krzesło  w IWZ z tamtych lat - giety laminat na cienkich nogach stalowych które na szczęście nie było produkowane masowo, tylko zaistniało jaka tka forma artystyczna).

A "karingtony" miały tyle wspólnego z pop artem co szyba z szybowcem.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2016, 18:48 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 18:29
No to teraz dajecie to wszystkie fajne rzezy o hornach ktore chcieliscie napisac ale rozmowa zeszła na jakies dziwne tory ;-)

Fajna jest ta tuba na górze. Powinna być postawion ana szklanej podstawie. A cały dół w ciemnym kolorze bez zbednychozdóbek i odsłonięty. Jeżeli tam jest jakaś tuba odcinkowa, to powinna być widoczna.

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 19:35
nie "identyfikuję", tylko solidaryzuję
i nie z meblem, tylko z jego właścicielem
z człowiekiem, a nie z takim czy innym gustem


wiesz, są tacy faceci, którzy potrafią rzucić kobiecie: "Coś ty za łacha na siebie założyła?!"

a potem strasznie się dziwią, że się rozbeczała
bo przecież oni skrytykowali ubiór, a nie właścicielkę ...

baba jest że się rozbeczy?

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 19:38
ja tez probowalem i nic. mysle ze "toche" przesadziles z takim porownaniem
najbliżej temu stylowi są takie łóżka
http://www.sypialniezpomyslem.pl/lozka-tapicerowane

Wyobraź sobie to
http://www.sypialniezpomyslem.pl/pl/p/Lozko-tapicerowane-Lorenzo-New-New-Design/140
http://sprzedajemy.pl/lozko-z-niskim-zaglowiem-capri-beata-meble-janki-kolo-warsz-nr15492817
tylko na przykład czarne i na przeszyciach lamowane złotymi lub srebrnymi paskaami, a w zagłówku wbudowane tapicerowane szafki nocne oświetlenie, lustra i radio kuchenne.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2016, 19:41 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
18-09-2016, 21:07
No to teraz dajecie to wszystkie fajne rzezy o hornach ktore chcieliscie napisac ale rozmowa zeszła na jakies dziwne tory ;-)

Fajna jest ta tuba na górze. Powinna być postawion ana szklanej podstawie. A cały dół w ciemnym kolorze bez zbednychozdóbek i odsłonięty. Jeżeli tam jest jakaś tuba odcinkowa, to powinna być widoczna.

Jawohl, już sie robi ! Co tylko każesz, Molordzie :-)

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 21:18
i bez dyskusji!

lancaster

  • Gość
18-09-2016, 21:21
tetejro, pewnie jestem bez gustu ale coś bym z  tych łóżek wybrał.
Rozumiem ze taki designer jak Ty czyta to z obrzydzeniem, na codzien sie staram, wkladam skarpety pod sandały jak Tomek Jacyków zaleca a tu przy wyborze łóżka taka kompromitacja, jak ja sie ludziom jutro na oczy pokaże

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 21:24
bo to nie sa karingtony. Tamte to było coś takiego co miało symulować taki luksus. Tylko z jeszcze większym przepychem.

Ja bym akurat z tych tapicerowanych nic nie wybrał. Chyba zebym meblował burdel dla niepoznaki zwany nocnym klubem dla dorosłych, ale to już co kto lubi :-)

ps. nie wiem co zmanierowani stylisci zakładają pod sandały. Jezli chodzi o mnie to skarpetki noszę tylko jak jest zimno, więc raczej nie do sandałów.
Wstydź się.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2016, 21:27 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
18-09-2016, 21:38
jest mi wstyd i jestem z Ciebie dumy.
dobrze ze jest to forum, czlowiek przynajmniej wie jaki jest maly i jak ma spierniczony gust :-)))

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 22:07
no ja myślę. Łózko tapicerowane w skaju, skarpetki do sandałów - to może jeszcze bawarskie szorty na szelkach?

A jeśli chodzi o stylistykę zestawów tubowych, wzorem dobrego stylu są Avantgarde. Pomijając rózną ich kolorystykę i wielkości najładniejsze są te z czarnym cokołem i białą tubą.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2016, 22:14 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
18-09-2016, 22:12
raczej bryczesy i owczarek niemiecki, mam ugruntowane poglądy

tetejro

  • 2745 / 2991
  • Ekspert
18-09-2016, 22:14
a wystarczyło kupic owczarka alzackiego żeby bryczesy przestały pasować do tego wizerunku.

lancaster

  • Gość
18-09-2016, 22:16
nie ma głupich


w kazdym razie tetejro to naprawde nie jest tak ze jak coś Ci sie kojarzy to tak jest :-)