Audiohobby.pl

Zgrywanie płyt CD na kasety, bez użycia odtwarzacza CD ;)

MinTax

  • 179 / 652
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 09:10
...Czasami wyjście z kompa, takie zwykłe z płyty głównej może zgarać fajniej niż tani DAC. Próbowałeś takim kabelkiem z mini jack na cinch wypuścić sygnał do wzmacniacza...
Problem w tym, że wzmacniacza też w tej chwili nie posiadam ;) Dopiero się rozglądam za czymś przyjemnie brzmiącym (w tej chwili zapoznaję się z tematem NAD vs TANDBERG, jeszcze chwilę potrwa, nim się zdecyduję ;) ).
Ze sprzętu audio aktualnie posiadam jedynie RS-TR555 oraz słuchawki Philips 8000.
Do niedawna miałem ASUS'a z dość dobrą kartą dźwiękową i wtedy na tych słuchawkach słuchało się całkiem przyjemnie.
Niestety tamten padł... Obecnie mam jedynie DELL'a, nastawionego na dość dobrą jakość obrazu ale za 'karę' ze zintegrowaną dźwiękówką, z której to co słyszę w słuchawkach, brzmi dość podle. Laptop jest już z tych cienkich, bez wbudowanego napędu, a czytnik CD mam tylko zewnętrzny (jakiś zwykły LITE'On, pewnie sprzed co najmniej 10lat), nie wiem czy on się nadaje jako napęd.

MinTax

  • 179 / 652
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 09:26
P.S. Mogę Ci pożyczyć DAC-a
Gustawie, dzięki za propozycję, rozważę to jak zaplanuję resztę wydatków związanych z audio.

RetroTape

  • 466 / 825
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2023, 18:49
Do nagrywania na kasety i słuchania na słuchawkach nada się DAC USB AudioQuest DragonFly Black i nie wydasz majątku (jakieś 300zł). Sam nagrałem na nim wiele kaset, wyszło świetnie i mogę polecić ten sprzęt. Zaletą też jest wielkość/mobilność urządzenia, jak większy pendrive.

MinTax

  • 179 / 652
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 19:11
... AudioQuest DragonFly Black i nie wydasz majątku (jakieś 300zł)...
O widzisz, na śmierć zapomniałem o ważce, a z rok temu przeglądałem je gdzieś w necie. Tylko, że wtedy nie było mi to potrzebne ;)

Wojciech7

  • 1514 / 1116
  • Ekspert
10-11-2023, 19:46
Do nagrywania na kasety i słuchania na słuchawkach nada się DAC USB AudioQuest DragonFly Black i nie wydasz majątku (jakieś 300zł). Sam nagrałem na nim wiele kaset, wyszło świetnie i mogę polecić ten sprzęt. Zaletą też jest wielkość/mobilność urządzenia, jak większy pendrive.

Takie małe i tyle może-:))) Teraz mam temat do przemyślenia ,czasami słucham radia internetowego z komputera stacjonarnego kiedy robię coś innego w komputerze.