Audiohobby.pl

Modelowy audiofil ?

Gustaw

  • Gość
15-09-2011, 13:00
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EN0fkNp4WLs#!

Portret właściciela na ścianie jest ? Jest
Kapiący złotem sprzęt audio, za pierdylniąt euro, jest ? Jest.
Niebieskie diody są ? Są (bardzo wiele).
Czcionka na sprzęcie w stylu rokoko jest ? Jest.
Wielkie jak stodoła logo producenta jest ? Jest.
Nieistotne drobiazgi nie pozwalające cieszyć się muzyką są ? Są.
Wino i świece podczas odsłuchów są ? Są.
Mityczna, audiofilska żona ("nawet ona słyszała różnicę klasy") jest ? Jest.
Brak płyt ? Oczywiście ! Przecież jeden lub dwa samplery wystarczą.

No to mamy już komplet. To modelowy audiofil !

:-)

stogdan

  • 305 / 5875
  • Zaawansowany użytkownik
15-09-2011, 20:18
Gustawie ! zapomniałeś dodać że powinien posiadać słuchawki Grado ( minimum RS-2) :-) oraz cegłę shatkiego, płytki holifi i chłodzoną ciekłym azotem instalacje elektryczną napędzaną własnym generatorem prądu.


-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

vinylfreak

  • 27 / 5369
  • Użytkownik
15-09-2011, 20:42
Co tu daleko szukać, na konkurencyjnym forum jest wątek ze zdjęciami systemów właścicieli. Wszędzie pełno CDr, tu i ówdzie kilka płyt.  Raptem kilka fotek gdzie można zobaczyć kolekcje płyt. W jednym z magazynów audio były zdjęcia systemu Tomasza Zeliszwskiego z Budki Suflera. Sprzęt za mnóstwo kasy a płyt nie za wiele jak na rockmana...

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
15-09-2011, 20:59
Ja mam stosy oryginalnych płyt 5 metrów od systemu, więc to, ze ktoś czegoś nie ma na zdjęciu nic nie znaczy.

Są koledzy, którzy cd trzymają w takich szafkach "bieliźniarkach", gdzie są szuflady, w każdej szufladzie wchodzi ok 100 płyt. Na zdjęciu ni jak tego nie widać.

Gustaw

  • Gość
15-09-2011, 23:13
U mnie płyt CD nie widać bo są poupychane w szufladach (wszystko mam w plikach) ale kilkaset winyli jednak się po pułkach plącze.

Kiedy oglądałem ten clip to macki mi opadły. MBL robi chyba jedne z bardziej odpustowych obudów.
Ja nie twierdzę, że to nie gra. Twierdzę tylko, że mają bardzo "rolniczo-rosyjsko-nowobogacki" target market....
chociaż, jak znam życie, to ktoś obok postawi jakiś wzmacniacz DIY, zmontowany na desce, a ten MBL-a pozamiata.

Nie mam nic przeciwko drogim klockom ale taka obudowa wręcz woła "Popatrz, szmaciarzu, jaki jestem zaje,,cie super !"

Co się tyczy bohatera clipu to nie dziwi Was sytuacja kiedy facet nie może w spokoju posłuchać muzyki bo coś mu trzeszczy na płycie (niby) ? Przejaskrawienie ? O nie ! Tak właśnie zachowuje się typowy audiofil. Jest na tyle porąbany, że każdy drobiazg może mu zakłócić odbiór muzyki. Czy to nie chore ?

W życiu każdego audiofila przychodzi taka chwila....,że zaczyna dostrzegać, że 90% tego hobby to zwykłe pieprzenie, nadymanie sie i prężenie muskułów. Na szczęście jest jeszcze te 10 % dla którego warto zajmować się tym hobby :-)

Tak na marginesie, w ostatnich dwóch tygodniach, z racji prac remontowych w domu, słucham muzyki najwięcej z taniego radiomagnetofonu. Myślicie, że sprawia mi to mniejszą przyjemność niż słuchanie z audiofilskiego zestawu ? Wcale nie, a wręcz przeciwnie. Mózg koncentruje się na muzyce a nie na wyłapywaniu audiofilskich "niuansów".

Howgh ! Powiedziałem. :)

Chaos

  • 844 / 4992
  • Ekspert
16-09-2011, 01:08
> Gustaw, 2011-09-15 23:13:57

ja tez od miesiaca z powodu remontu mam spakowany sprzet. jedyne co mi pozostalo to walkman na minidyski plus jakies kiepskie, douszne sluchawki. musze jednak przyznac ze nie moge sie przestawic. przez miesiac czasu sluchalem tylko raz na nim muzyki. no nie daje rady...

klip MBLa faktycznie jest mega kiczowaty. przypomina to programy Liberace z amerykanskiej tv:-)

JacekPlacek

  • 4 / 5114
  • Nowy użytkownik
26-09-2011, 08:21
Witam.

No wypraszam sobie ten sarkazm na temat niebieskich ledów ;)
Ja mam tylko takie a sprzęt sobie sam kleciłem i to sporo czasu temu.

Pozdr.
JacekPlacek

krz

  • 88 / 5311
  • Użytkownik
26-09-2011, 09:23
Ktoś kojarzy, co to za wykonanie Totentanz Liszta?
Bardzo fajnie to brzmi, a niestety nie znalazłem.
Czyżby to było wykonanie pod MBL?

Pozdrawiam,
krz

Cypis

  • 2479 / 5039
  • Ekspert
20-12-2012, 12:56
Chyba tu to będzie pasowało. Jeśli już było to wybaczcie.

http://audiolifestyle.blogspot.com/p/audiofilskie-prawdy.html

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
20-12-2012, 13:16
Było było, nawet sam autor serwisu gościł się przez kilka dni na naszym forum :)