Audiohobby.pl

Spółdzielnia słuchawkowa czyli...

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
25-05-2009, 11:36
Switch, jak wypadło porównanie do Moonlighta SL2?

Switch

  • 191 / 5861
  • Aktywny użytkownik
25-05-2009, 17:13
Majkel, napiszę kilka zdań jutro wieczorem. Dzisiaj i jutro będę jeszcze słuchał, bo na razie zrobiłem to bardzo pobieżnie.

Switch

  • 191 / 5861
  • Aktywny użytkownik
25-05-2009, 17:14
A tak swoją drogą, to mam pożyczonego modyfikowanego foruma608 i z tych dwóch (Moonlight, Forum) wolę Moonlighta.

Paszeko

  • 1277 / 5472
  • Ekspert
25-05-2009, 17:17
Czy gdzieś w Polsce mozna kupić chip na jakim zbudowany jest Grado czyli JR4556?

Gabriel

  • 1229 / 5700
  • Ekspert
25-05-2009, 18:15
>>Paszekohttp://sklep.avt.pl/p/pl/45192/uklad+scalony+njm4556jrc4556.html

Paszeko

  • 1277 / 5472
  • Ekspert
25-05-2009, 19:21
Dzięki! Dlaczego google nic mi nie wynalazły to nie mam pojęcia...

MIKADO

  • 82 / 5548
  • Użytkownik
25-05-2009, 19:58
Witam wszystkich. Bardzo dziękuję Koledze Jjurkowi za umożliwienie przesłuchania klona. W założeniu miałem go porównać  do Forum608II  ze słuchawkami Denona Ahd2000 z Markls mod ale ze standartowym kablem. Zaznaczam że jestem dopiero początkującym " słuchawkowcem"  a foruma nabyłem jakiś miesiąc temu z drugiej ręki po prostu na początek aby sprawdzić jak to smakuje  więc proszę tak odbierać moją opinię. Opiszę krótko tylko wrażenia z przesłuchania grado , jeśli wejdę w posiadanie jakiegoś trzeciego wzmacniacza może zweryfikuję swoje wrażenia ale na razie muszę uznać iż mój egzemplarz Foruma może być uszkodzony albo wyrażnie nie zgrał się ze słuchawkami/ mam problemy z niskimi częstotliwościami/
 Wracając do klona to pierwsze słowo jakie znajduję to to, że słucha się bardzo przyjemnie i miło może bez porywów ale biorąc pod uwagę cenę złożenia egzemplarza diy/ jak to gdzieś wyczytałem na poziomie 10 złotych/ to nie ma się co zastanawiać  bo chyba warto. Ciekawi mnie tylko porównanie do orginalnego Grado jakie są różnice.  
 Pierwsza na talerz powędrowała Diana Krall z ostatniej płyty i było w sumie nijako , miałem zakończyć więc na Eileen Farrell śpiewającej Aleca,a Wildera /Reference Recordings 1990/  i tu wyrażna różnica w jakości nagrania i tłoczenia!!  ładnie słychać oddech studia/ Forum jakby odcinał to pasmo/. To samo w New York Reunion -McCoy Tynera /Chesky Records 92/ i Misty- Tsuyoshi Yamamoto Trio jakbym słyszał wyrażnie oddzielone instrumenty zebrane przez rózne mikrofony na tle szumów taśmy. Bardzo ładnie słychać instrument prowadzący na tle akompaniamentu rozłożonego w tle w  Mood in Japan / Victor Co of Japan 66/  Może bez zbytniego wnikania w szczegóły ale bardzo muzykalnie / jednak różnice w podpięciu silnika gramofonu bezpośrednio do gniazdka i przez neela słychać/  Brak sieci w tle słychać ale można stracić kasę na baterie /-mój preamp też zasilany 9v  /tu uwaga zmiana na świeże baterie  owocuje jakby lepszym pogłosem a może to tylko sugestia?
 Bardzo jestem ciekaw co można usłyszeć przez sprzęt wysokich lotów.
Proszę o ewentualne wybaczenie i wzięcie pod uwagę iż jestem początkujący ale fajnie mi się słuchało. Pozdrawiam
 
MIKADO

Gabriel

  • 1229 / 5700
  • Ekspert
25-05-2009, 20:02
>>Paszekobo google "nie googlają" tak głęboko ;)

Switch

  • 191 / 5861
  • Aktywny użytkownik
01-06-2009, 14:49
Nie miałem okazji dłużej posłuchać klona Grado RA-1, ale parę zdań na ten temat napiszę.
Na początek jeszcze, dziękuję uprzejmie jjurek za możliwość odsłuchania tego amplifiera.
Wzmacniacz charakteryzuje się zaskakującym dźwiękiem, jak na jego wnętrze. Nie nastawiałem się na jakieś szczególne doznania, a jak się okazało nastawienie było złe. Dźwięk jest  przyjemny, nie ma jakiś wielkich wad, które dyskwalifikowały by ten wzmacniacz czy też poniewierały muzykę.
W porównaniu do Moonlighta największymi grzechami klona Grado były niezbyt dobra kontrola dołu. Lubiał sobie tu i ówdzie czasem zabuczeć. Ponadto nie grał tak swobodnie, otwarcie. Dźwięk był jakby trochę ściśnięty sznurkiem. Jednak jeśli skupiałem się na muzyce, a nie dźwiękach to nie wadziło to na tyle, żeby słuchać bez przyjemności.

Chciałem jeszcze o jednym aspekcie napisać, ale mi z głowy wyleciało. Jak sobie przypomnę to dopiszę.

Sprzęt to CAL i Zhaolu D2.5C (lekko przerobiny)

Tomek

  • 42 / 5900
  • Użytkownik
02-06-2009, 12:22
Witam,
Wczoraj dotarł do mnie klonik no i troszke go pomęczyłem różnymi fajnymi dźwiekami.
Starałem się posłuchać na nim bardzo różnorodnej muzyki, zarówno dawnej jaki i współczesnej, wydawnictw starych i nowych, przez Jordi Sawalla, Jarreta, the beatles, rolling stones, vadra, prodigy i jeszcze trochę.
Sprzęt towarzyszący to Meridian 506.20, Grado RS-1 i SR60, Sennheiser hd600, wzmaki słuchawkowe: klon SOHA II, creek obh-11 + obh-2 oraz wzmacniacz na kościach BB z zasilaniem akumulatorowym, kabelki Kimber KCAG i Albedo Flat 1.
Po tym dośłwiadczeniu mogę napisać, że klon Grado RA-1 to bardzo uniwersalny wzmacniacz i bardzo bezpieczny ewentualny zakup lub konstrukcja DIY.
Tzn. wzmacniacz gra przyjemnie, dźwięk ma ładne nasycone barwy, nic nie razi, nic nie drażni, jest wystarczająco głośno i czysto, ale w bezpośredniej konfrontacji z konstrukcją na scalakach BB od pierwszych dżwięków da się wychwycić słabszą kontrolę basu, bardziej "dwuwymiarowy" ściśnięty dźwięk, mniejsze tempo, mniej powietrza (a w zasadzie jego brak) wokół instrumentów. Za to barwa dźwięku jest bardziej nasycona i klon więcej wybacza słabszym realizacjom nagrań.  BB potrafi czasem zmęczyć ucho swoim "krzykiem" na gorzej nagranych płytach.
Porównania Klona RA-1 i Klona SohaII nie napiszę bo mija się to z celem, wzmacniacze dzieli przepaść jakościowa. Jest to bardzo wyraźne na RS-1. Nigdy nie zestawiłbym RA-1 z RS-1.
Bardzo ciekawie jest za to z SR60.
Moje zdanie jest takie, że gdybym miał zbydować sobie tani systemik słuchawkowy, oparty np o sr60 to pewnie wybrałbym jako wzmacniacz tego klona, ale tylko klona. Cena oryginału to nieporozumienie.
Gdybym musiał kupić wyrób oryginalny w sklepie i miałby to być np RA-1 lub OBH-11 wybrałbym RA-1.

JJurek, wielkie dzięki za możliwość zapoznania się ze wzmacniaczem.

Proszę następnego w kolejce o przesłanie danych do wysyłki.
Tomek

audio_house

  • 149 / 5472
  • Aktywny użytkownik
13-06-2009, 01:14
JJurek, wielkie dzięki za udostępnienie wzmacniacza :)) Idea naprawdę super...
SPRZĘT TOWARZYSZĄCY: Pioneer pds-06, Forum608, interkonekt burmester audiosysteme i Sennheizer HD600, akg K414P, Kondycjoner sieciowy DIY
MUZYKA: po prostu dobra :)) Deutsche grammophon - Messiash, Telarc - the moddy waters tribute with special guests, harmonia mundi - la folia de al spagna-gregorio paniagua, reference recordings - trittico- frederick fennell,
wea-Phil Collins- but seriously, universal -rammstein -rosenrot, emi-iron maiden-fear of the dark.
WYKONANIE- nie istotne bowiem jest to model testowy :))
Jeżeli chodzi o jakość dzwieku to można z całą stanowczością powiedzieć ze dzwięk klon r1 jest dużo lepszy ok każdej znanej mi dziurki we wzmacniaczu czy cd. Jak zwykle cała zabawa dotyczy zarówno charakteru brzmenia jak ilości tak lubianych przed wszystkich smaczków. Brzmienie można określic w kilku słowach jako lekkie, zwiewne, bez mięssa w niskich partiach ale z zaznaczonym basem bez przesady. Czasami w bardziej skomplikowanych partiach basowych... gitara bębny , kontarabas było go stanowczo za mało co przekłada sie lekkie brzmienie, Wzmacniacz oddaje akustykę sali niestety nie tak głęboką jak można byłoby się spodziewać. Przestrzenność raczej bym określił jako 2D niestety tego trzeciego wymiaru gdzieś brakuje. W muzyce poważnej miałem wrazenie że siedzę za daleko jakby mi jakieś szczegóły uciekały.Co ciekawe kolega Tomek napisał że  nigdy by nie podłączył do klona grado z rs-1. Słuchałem w warszawie w salonie orginalnego produktu grado r-1 i cd vincent i podłaczałem słuchawki grado rs-1 i gs1000 i powiem szczerze że przestrzeń w tym ostatnim połączeniu (gs1000) rzuciła mnie na kolana, woklistka z samplera  reference rekocording była tak rzeczywista i obecna jakby stała przede mną :)) w tej konfiguracji... słuchać było małość niskich czestotliwości... bas był dobrze zaznaczony w przestrzeni ale miał za mały wymiar ilościowy. Wysokich jak to w grado nie brakowało... brzmienie bardzo sterylne ale z pewnymi niedostatkami wybrzmiewania talerzy czy innych przeszkadzajek. W muzyce rockowej czy metalowej był rytm ale ognia nie było. Natomiast wszystkie spokojne nagrania akustyczne, muzyka filmowa czy elektroniczna miały swój czar i miło sie tego słuchało. Ważne jest również to że słucha sie muzyki z tego wzmacniacza w sposób relaksacyjny.... można go słuchac godzinami ale nadmiernych ekscytacji nie znajdziemy.  Podsumowując rewelacyjna jakość za małe pieniądze. Gdybym miał zakupic orginalny produkt grado R1 to napewno nigdy bym go nie kupił ale diy do 100pln  z ładną obudową jest propozycją bezkonkurencyjną. Napewno sobie zrobię ten wzmacniacz i podłaczę go laptopa czy innego przenośnego odtwarzacza audio. W parze z tanimi słuchawkami np. typu grado sr60 czy sr 80 byłby to duet nie do pobicia. Podłączałem również tanie akg 414 i było naprawde fajnie. Jeżeli ktoś dopiero wchodzi w świat  słuchawek to propozycja dla niego..

PYTANIE: czy ktoś chce jeszcze posłuchać klona (jeżeli tak to prosze namiary do wysyłki) czy mam odesłać do właściciela??

jjurek

  • 2064 / 5834
  • Ekspert
16-06-2009, 08:08
Spółdzielnia słuchawkowa została rozwiązana :).

Ged

  • 1716 / 5905
  • Ekspert
16-06-2009, 10:03
jjurek
Dziękujemy bardzo za udostępnienie wzmaka.
Czy możesz napisać jakie wznioski wyciągnąłeś z działania spółdzielni ?
Włodek

kopaczmopa

  • 786 / 5843
  • Ekspert
16-06-2009, 10:56
a szkoda jjurek bo chertnie bym posluchal klonika :(
ciekawosc brzmienia

matman

  • 22 / 5443
  • Użytkownik
16-06-2009, 11:49
Powiem więcej, chętnie bym posłuchał, a nawet zamówił jakiś wzmacniacz do moich HD600.
Jestem początkującym słuchawkowiczem i myślę o rozbudowie mojego systemu o wzmacniacz. Na razie słucham ze zwykłych dziurek: CD Marantz CD6002 i wzmacniacza Rotel RA-04 (w tym drugim dziurka jest chyba lepszej jakości). Założyłem nowy wątek na audiostereo w którym prosiłem o poradę http://www.audiostereo.pl/Budzetowy_Marantz_CD6002_jako_transport_56834.html
Może coś doradzicie co niedrogim kosztem polepszy mi dźwięk w tych słuchawkach?