Audiohobby.pl

Znaleziska na Allegro, Ebay-u etc.

Tede

  • 75 / 414
  • Użytkownik
10-11-2023, 19:11
Nie ma konkurencji więc ktoś może nie wiedzieć ile to kosztuje szukając np w archiwum olx i innych portalach. Kiedyś był wystawiony ładny odtwarzacz MD za 7k. akurat miałem taki sam którego chciałem odsprzedać więc dałem cenę 3k do negocjacji i się sprzedał , a sprzedawca tego drogiego musiał obniżyć bo głupio wyglądało ogłoszenie z taką ceną.Jeszcze polowałem od 2ch lat na jeden sprzęt ale cena zaporowa 4.6k i tylko jedna sztuka przez rok czasu odświeżana regularnie.Nagle zbiegiem okoliczności w jednym miesiącu pojawiły się 4 identycznych plus 2 na innym portalu , i każdy kolejny był w cenie niższej by mieć taniej aby ktoś kupił.Zrobiła się rozbieżność cen od 2.5k gdzie ja jak i inni którzy szukali to sobie kupili.A ten co był za 4.600 został nie sprzedany i dalej wisi w ogłoszeniu obniżony do 4.1k.

ckloss

  • 47 / 5465
  • Użytkownik
10-11-2023, 21:37
Co to było? pytam z ciekawości

Tede

  • 75 / 414
  • Użytkownik
11-11-2023, 00:13
JA-33ES a to drugie na co długo czekałem to sprzęt radiokomunikacyjny (z innego mojego hobby)

Wojciech7

  • 1503 / 1102
  • Ekspert
11-11-2023, 07:16
JA-33ES a to drugie na co długo czekałem to sprzęt radiokomunikacyjny (z innego mojego hobby)

To drugie- czyżby jakiś Transceiver,-?

Tede

  • 75 / 414
  • Użytkownik
11-11-2023, 12:06
Tak to Transceiver. Osobiście często kupuje coś z portalów ogłoszeniowych  i 2 razy w roku zdarzy się że kupie totalnego złoma mimo że sprzedający deklaruje inaczej.Przykład z tamtego roku: Walkman przed wysyłką sprawdzany że działa a jak przyszedł to pasek napędowy jak plastelina (sprzedająca przyznała się że latami nie był włączany i zwróciła część pieniędzy).I nieszczęsny magnetofon DAT który był wystawiony jako sprawny a sprzedający zgonił winę że kurier rzucił paczką i go uszkodził.Gdy otworzyłem pokrywę widać że nie miał prawa działać jak widać na foto.Pozostałe rzeczy które zamówiłem były OK nawet te kupione w ciemno.Ostatnio był w niskiej cenie wystawiony odtwarzacz CD ,  napisane że nie wie czy sprawny bo nie ma na czym sprawdzić.W innych ogłoszeniach tej osoby znalazłem płyty CD więc jak napisałem że może sprawdzić na tych płytach co ma wystawione na innych ogłoszeniach to odpowiedzi nie otrzymałem .

Wojciech7

  • 1503 / 1102
  • Ekspert
11-11-2023, 13:22
Hobby z transciervierem nie jest tanie-hehe.... Kiedyś przymierzałem się do kupienia magnetofonu DATA ale zrezygnowałem bo ma skomplikowaną mechanikę. Zresztą czy muszę mieć wszystko (audio)-?  Z cyfrowego zapisu/odtwarzania mam nagrywarkę MiniDisc /nagrywarkę CD-Audio .

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
11-11-2023, 13:29
no i wiem co się porobiło w główkach

a ja się tam szczypie na rzodkiewke.....

Jaaa p...iernicze.   Wiadomo że kultowe i niespotykane bo prawie nie produkowane heheheheeh
   Ale jak by powiedział Czerwony Kapturek



Cmoknąć mnie mogą co najwyżej w koszyczek

Tede

  • 75 / 414
  • Użytkownik
11-11-2023, 13:44
Hobby z transciervierem nie jest tanie-hehe.... Kiedyś przymierzałem się do kupienia magnetofonu DATA ale zrezygnowałem bo ma skomplikowaną mechanikę. Zresztą czy muszę mieć wszystko (audio)-?  Z cyfrowego zapisu/odtwarzania mam nagrywarkę MiniDisc /nagrywarkę CD-Audio .

Na upartego jakiś prosty sprzęt z ali... plus licencja,pozwolenie i od 1000zł można zacząć zabawę,górnej granicy nie ma tak jak z audio  można posłuchać na sprzęcie za 100zł  innym nie wystarczy za 10k. Z tym DAT to wiedziałam że na 50% będzie coś nie tak bo cenowo był coś za tani.

Wojciech7

  • 1503 / 1102
  • Ekspert
11-11-2023, 14:27
Teraz to już łatwiej zdać egzamin radioperatora-:))) Oczywiście można mieć tani sprzęt. Wiem że trochę nie na temat
bo tutaj audiohobby jednak.
Czas posłuchać jakiejś kasety magnetofonowej-hehehe.....
73!Tede CUL DE Wojciech7 SK CL-:)))

judasz94

  • 389 / 1112
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2023, 11:10
73!Tede CUL DE Wojciech7 SK CL-:)))

73 od nasłuchowca ;) może kiedyś egzamin będzie ;)

Tede, ta głowica jest jak najbardziej do polerki
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Tede

  • 75 / 414
  • Użytkownik
12-11-2023, 11:30
Jak widać na foto ,  ze starości się rozpadła gąbka która obkleiła talerz , niestety rolka gumowa dociskowa też popękana i sparciała dalej nie sprawdzałem i nie ryzykowałem naprawy bo tylko wyświetlacz świecił a nie wiem czy elektronika sprawna więc odsprzedałem go jako uszkodzony na części.Jedno co było sprawne to ładowanie kasety.
Później znalazłem ładny DAT na alledrogo tylko że wysyłka z Czech , zaryzykowałem ale tym razem było warto.

Hammer

  • 4686 / 2300
  • Ekspert

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
29-11-2023, 19:25
a paciemu tak tanio ......

Bo to nie jest koszerne :)    Wzmak w kupie z radiem?   Strasznie  to nie po audiofilskiemu jest.   Jak wymienić kable np.   pomiędzy jednym a drugim?    Gdzie miejsce na konektory itd....

Wojciech7

  • 1503 / 1102
  • Ekspert
29-11-2023, 19:33
a paciemu tak tanio ......

Bo to nie jest koszerne :)    Wzmak w kupie z radiem?   Strasznie  to nie po audiofilskiemu jest.   Jak wymienić kable np.   pomiędzy jednym a drugim?    Gdzie miejsce na konektory itd....
Nie wiadomo czy nie jest koszerne jednak. Też posiadam Wzmak z radiem nawet internetowym cd odtwarzaczem , korektorem i chyba nie jest audiofilski- hehehe....

Destroyer

  • 335 / 1319
  • Zaawansowany użytkownik