Audiohobby.pl

Znaleziska na Allegro, Ebay-u etc.

ArturP

  • 1307 / 2797
  • Ekspert
24-03-2022, 20:09
Ten  w komputerze zamula jak jest kiepska karta dźwiękowa-:)))
Skąd Ty bierzesz takie fajne diwajsy? Też bym takich posłuchał :).

chorazy3

  • 1488 / 1603
  • Ekspert
25-03-2022, 14:02
Kasety coś drożeją.

Paweł

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
25-03-2022, 15:06
Kasety coś drożeją.
Akurat ten Basf zawsze był bardzo drogi  ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2613
  • Ekspert
25-03-2022, 21:44
A jest coś co nie drożeje, chyba musimy się przyzwyczajać.
Ale BASF fajny, lubię chromówki tej firmy.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

Hammer

  • 4686 / 2300
  • Ekspert
25-03-2022, 21:48
Za tyle kasy to wole se kupić piwo i kiełbase na grila  i tanc ereczki.

chorazy3

  • 1488 / 1603
  • Ekspert
02-04-2022, 09:35
Moje doświadczenia z japońskimi sprzedawcami (na eBay).


Taki temat przyszedł mi do głowy po ostatnich doświadczeniach.
Chcąc kupić jakiś typowo japoński deck, czy inny sprzęt, często u nas niedostępny bo JDM, chcąc nie chcąc najpierw szukasz na eBay. Od razu zauważasz jakie kiepskie opinie mają ci sprzedający, sporo negatywów i jeszcze więcej neutralnych. Zazwyczaj skargi są na to, że przedmiot nie został wogóle wysłany (już sprzedany?) albo ktoś dostał coś innego i w gorszym stanie niż było na zdjęciach (pomijam milczeniem jakość tych zdjęć i wylewność opisów - zazwyczaj wystarczy im napisać że przedmiot jest używany i może mieć rysy czy plamy).
Niekiedy jeden sprzedający oferuje kilka sztuk tego samego modelu, zdjęcia pokazują tylko jeden z nich.
Często wysyłka następuje po wielu dniach od kupna.
Tylko jeden, z tych co widziałem z nich napisał uczciwie że zdjęcia są jedynie przykładowe, bo dużo sprzętu leży w magazynach.

Ja dwa razy coś stamtąd kupiłem. Raz deck otrzymałem, był średnio zapakowany, na szczęście nie uległ uszkodzeniu ale nie dołączyli pilota który miał być.
Drugim razy po ponad tygodniu czekania dostałem odpowiedź, że decka już nie mają. Zwrot kasy był ale opłaty bankowe to już moja strata.
Poza tym, właśnie ostatnio, pisałem do kilku sprzedających z pytaniami, prośbami o dodatkowe zdjęcia. Tylko jeden (!) wogóle odpisał - że nie może mi dodatkowych zdjęć wysłać.

Jednym słowem loteria i kupowanie kota w worku. Zastanawiam się czy to wogóle sprzedają Japończycy, czy jednak nie jacyś emigranci (jak np. Turcy w Niemczech), co by wiele wyjaśniało. Jednak Japonię zawsze kojarzyłem raczej z solidnością.

A jakie są wasze doświadczenia? Może jakaś inna platforma sprzedaży jest lepsza?
« Ostatnia zmiana: 02-04-2022, 12:25 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

Radmar

  • 1138 / 5903
  • Ekspert
02-04-2022, 18:38
Paweł, ja co prawda kupować bezpośrednio z eBaya od Japończyków nie kupowałem i szczerze powiedziawszy nigdy nie myślałem o zakupach japońskich przez eBay. Ja szukam różnych ciekawostek bezpośrednio na aukcjach japońskich przez serwis Yahoo. Nie kupiłem w zasadzie niczego jeszcze bezpośrednio, jednak kilkukrotnie pytałem sprzedających o różne rzeczy i kontakt zawsze był dobry i zawsze dostawałem odpowiedź na pytanie, mimo bariery językowej (translator JP > EN).
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
02-04-2022, 19:57
Kasety coś drożeją.
Akurat ten Basf zawsze był bardzo drogi  ;)

O w morde-  nie wiedziałem że bogaty jestem :)
  A z jakiego powodu akurat ta taśma BASF jest lepsza od takiej samej w zasadzie w czerwonym papierku?
(właście to nie lepsza tylko droższa)

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
02-04-2022, 20:02
Kasety coś drożeją.
Akurat ten Basf zawsze był bardzo drogi  ;)

O w morde-  nie wiedziałem że bogaty jestem :)
  A z jakiego powodu akurat ta taśma BASF jest lepsza od takiej samej w zasadzie w czerwonym papierku?
(właście to nie lepsza tylko droższa)

Basf-ów Ferro Super I było bardzo mało, czemu? Nie wiem, już bez problemu można było zakupić BASF Ferro Maxima I. link : http://vintagecassettes.com/basf/basf_files/ebasf88.htm
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
02-04-2022, 20:39
Aaaa, teraz zajarzyłem :)  Nie zauważyłem wcześniej że na czerwonych to jest napis Super   a na niebieskich Extra :)
   No fakt- jak się ma super to trzeba extra zabulić-  żeby było Extra :)
  A tak z tych żelaziaków drogich Basf-a   to mam trochę takich:



 Mogę kumplom się pochwalić żem bogaty?

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
02-04-2022, 20:48
Nie zauważyłem wcześniej że na czerwonych to jest napis Super   a na niebieskich Extra :)
tzn. odwrotnie... :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
02-04-2022, 20:59
Czy tam odwrotnie :)
  Znaczy nie mogę kumplom chwalić się skoro mi się Super z Extra pierniczy
hahahaha
  (ale zapamiętam że niebieskie to drogie)

RetroTape

  • 454 / 810
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2022, 21:14
Cytat: AUDIOTONE
Basf-ów Ferro Super I było bardzo mało, czemu? Nie wiem, już bez problemu można było zakupić BASF Ferro Maxima I. link : http://vintagecassettes.com/basf/basf_files/ebasf88.htm
Powód jest dość prosty, jeśli kaseta typu I zbliżała się cenowo nawet do najtańszej typu II to nikt jej nie kupował. Sprawiało to, że było ich na rynku adekwatnie do zapotrzebowania, czyli niewiele.

Temat ładnie wyjaśnia ten artykuł, link: https://tapetardis.wordpress.com/2012/07/31/basf-ferro-super-i-audio-cassette-1989/

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
02-04-2022, 21:30
 No to ja jestem chyba lekko przesunięty albo niektórzy poza mną stuknięci.   Może ja coś źle słyszę ale mam trochę taśm żelazowych i wiele z nich uważam za lepsze od type II.   I to wcale nie od tych najtańszych