Audiohobby.pl

Czarny lakier fortepianowy

mordensiur

  • 934 / 5829
  • Ekspert
30-11-2008, 18:19
A jakiej parafiny używasz?

konto_usuniete

  • 0 / 5430
  • Nowy użytkownik
30-11-2008, 18:39
No jest to specjalna parafina do gelcoat\'ow( dokladna nazwe zapodam jutro- spisze z opakowania w pracy)
 W ofercie handlowej widzialem w baniakach 20, 5 i 1 litr.


WaldeK

bego

  • 3 / 5744
  • Nowy użytkownik
30-11-2008, 21:27
ale kombinujecie Panowie. gelcoat z korektorem parafinowym to topcoat. mozna kupic gotowe.
ewentualnie mozna dac zywice z filtrem UV jesli jest plaska powierzchnia. mozna dac grubo i potem ladnie przeszlifowac i wypolerowac.

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
01-12-2008, 13:50
A może panowie polakierować twardym lakierem po prostu? Jeśli chcesz czarny wysoki połysk, kup dobrą czarną bazę, sikkensa i dobry bezbarwny sikkensa http://www.sikkenscr.pl/sikkens/poland/ , daj to do jakiegoś lakiernika samochodowego i Ci pomaluje za flaszkę, z tym ze lakier będzie kosztował z 200zł Nierówności szpachluj szpachlą w włóknem szklanym, bo zwykła będzie pękać i odpryskiwać, ale najlepiej wyjdziesz jak pomalujesz pędzlem grubo nierówności podkładem akrylowym- tylko ten się nadaje:  http://www.tarmex.pl/?mod=oferta&pid=24

bonaventura

  • 34 / 5786
  • Użytkownik
01-12-2008, 21:09
Gelcoat nie zawiera parafiny! Topcoat ją zawiera i radzę po położeniu pierwszej warstwy odtłuścić powierzchnię. Po każdym następnym szlifowaniu też należy odtłuszczać. To powszechnie znana technologia w żeglarstwie. Topcoat jest trudny i niewdzięczny w obróbce. Żle trzyma sie drewna. Nie radzę go stosować. Zastosowanie szpachlówki z włóknami szklanymi ma miejsce tylko we wstępnej fazie łatania dziur ( tego nie da się wyszlifować na gładko !).Trzeba potem zastosować szpachlówkę wykończeniową. Wszystkie poliestry żle trzymają się drewna. Można spróbować szpachlówek akrylowych,podkładów i lakierów np.poliuretanowych( o wysokim połysku) i polerwać je mechanicznie z użyciem środków firmy Farecla- oczywiście najpierw cierpliwie szlifować coraz drobniejszym papierem(również na mokro dochodząc do papieru 2000).Najwyższej jakości są  lakiery renomowanych firm żeglarskich-drogo!!!, oraz polski lakier domalux do podłog.

bonaventura

  • 34 / 5786
  • Użytkownik
01-12-2008, 21:18
Zapomniałem dodać, że każdą wyszlifowaną warstwę należy leciutko spryskać jakimś łatwo zmywalnym lakierem w sprayu kontrastującym z barwą podłoża, uzyskamy w ten sposób obraz miejsc do wyszpachlowania.Szpachlówka bowiem tak jak klej, najlepiej trzyma ,gdy jej ni ma.

konto_usuniete

  • 0 / 5430
  • Nowy użytkownik
01-12-2008, 21:25

Z topcoatami mam nie najlepsze doświadczenia , natomiast gelcoatem zrobiłem już kilka rzeczy ( metoda tak jak opisałem) i na razie wszystko OK ( a niektóre maja już ponad rok)  .


WaldeK

thomas

  • 19 / 5646
  • Nowy użytkownik
02-12-2008, 21:41
Znalazłem taki żelkot, pierwszy z brzegu,   http://www.zywica.eu/sklep/index.php?products=product&prod_id=58
Waldemark, co sądzisz o tym, będzie dobry czy powinien być lepszy (droższy)

konto_usuniete

  • 0 / 5430
  • Nowy użytkownik
03-12-2008, 19:33
Zupelnie nie znam tej firmy wiec ciezko mi tu cos powiedziec .
Ja na codzien mam stycznosc z produktami Reichhold.


WaldeK

bonaventura

  • 34 / 5786
  • Użytkownik
10-12-2008, 22:11
Panowie ! Sarzyna to monopolista na polskim rynku. Nie budujecie jachtu na ekstremalną żeglugę,więc jakość tych wyrobów jest b. dobra. Żelkot i owszem jest powłoką zewnętrzną laminatów lecz stosowany jest w formach negatywowych. Oznacza to ,że pierwsza warstwa-gładka przylega do formy pokrytej np .woskiem lub inną substancją rozdzielająca. Na tę warstwę nakłada sie laminat i żywice.Gładż nie ma dostępu do powietrza. A topkot nakłada sie na końcu i z dostępem powietrza. Najlepszej jakości szpachlówkę otrzymuje sie z żywicy epoksydowej zmieszanej z arosilem lub talkiem, może być nawet kosmetyczny.To jest trudne do szlifowania i częsty błąd polega na przegrzaniu powierzchni na skutek zwiększonego tarcia. Gotowe szpachlówki epoksydowe są drogie i trudnodostępne.