Audiohobby.pl

Wybór projektu pomieszczenia do odsluchu.

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2009, 09:05
A co z adaptacja poddasza nad garazem. Czy to dobry pomysl.

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2009, 09:10
Dobrze powiedzcie ile srednio czasu zajmuje stworzenie takiego projektu. Ile srednio kosztuje taki projekt.

tomant

  • 71 / 5859
  • Użytkownik
17-11-2009, 09:48
Czy czas jest taki ważny? W końcu będziesz tam mieszkał przez najbliższych kilkadziesiąt lat. Warto poczekać miesiąc czy dwa i dopracować wszystko optymalnie. Cena projektu to ok 5% wartości inwestycji - mniej więcej :).

L3VY

  • 224 / 5653
  • Aktywny użytkownik
17-11-2009, 13:14
W pokoju na piętrze jedyne rozsądne ustawienie kolumn to przy ścianie bez skosów i rozpraszacze na skosach aby opóźnić odbicia od skosów po bokach i za plecami słuchacza. Jednak ja wolał bym większe pomieszczenie np:  
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2009, 14:53
L3VY

Dzieki za rysunek o takim wlasnie powiekszeniu pisalem. Teraz to wyglada duzo lepiej.

Molibden

  • 1906 / 5915
  • Ekspert
17-11-2009, 22:07
Przydałoby się osobne pomieszczenie szczelnie zamknięte by po 22 uniknąć hałasów przenikających na zewnątrz, do domu jak i do pokoju. Pozwala to uzyskać lepszy SNR i mikrodynamikę.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2009, 22:16
Molibden ale po 22 ja moge zamknąć wszystkie drzwi w salonie. Dlatego chcialbym to zrobic na parterze zeby strefa nocna byla na gorze. Miedzy innymi dlatego schody na górę mam na korytarzu a nie jak to teraz modne w salonie. Teraz moge postarac sie troche mocniej wytlumic salon.

Molibden

  • 1906 / 5915
  • Ekspert
17-11-2009, 22:30
Jednak wybrałbym projekt z pokojem tylko pod osłuchy - jego przeznaczenie zawsze można zmienić, a salonu już nie. Drzwi to nie ściana. Pewnie część będziesz mieć przeszklonych albo drewnianych. A tak można dać obite, wyciszone, które lepiej izolują.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

L3VY

  • 224 / 5653
  • Aktywny użytkownik
17-11-2009, 22:35
A jak w tych 43m2 które narysowałem będzie za duży pogłos wyraźnie przeszkadzający w słuchaniu muzyki to raczej nie powiesisz ot tak ustrojów na ściany, tylko trzeba będzie zaprojektować ładne i skonsultować kolor i rozmiary z małżonką. A wcześniej to z pół roku trzeba będzie ją podgadywać jak źle gra.
We własnym pokoju 20-30m2 mógłbyś robić co zechcesz.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
22-11-2009, 23:57
Zgodnie z wasza rada postanowilem przeznaczyc pomieszczenie nad garazem na pokoj audio. Pomieszczenie po zmianach bedzie mialo po podlodze ok 30m2. Po dwoch stronach sciany skosy od wysokosci 1,4m. Moze uda sie to podwyzszyc. Jeszcze nie wiem. Co myslicie o pomieszczeniu ktory po dwoch stronach ma skosy.
Tutaj jeszcze nie przerobiony projekt http://archon.pl/projekt_domu/swf/m405b022312577?poziom=3&id_zmiennej=717

Z czego najlepiej wykonac sciany. Czym wytlumic. Co na scianach wykorzystac. Jakie macie propozycje.
dzieki za pomoc

Molibden

  • 1906 / 5915
  • Ekspert
23-11-2009, 01:48
Ja bym nie chciał takiego pokoju. Widzę tu prowizorkę. To musi być regularny pokój z płaskm sufitem, bez skosów, nie wiem czy ten garaż nie będzie tu jakoś "grać". Wg mnie nie warto iść na takie kompromisy przy 180m2 pow. użytk. Również mam na myśli ogrzewanie tego.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
23-11-2009, 10:21
>Czym wytlumic. Co na scianach wykorzystac. Jakie macie propozycje.
>dzieki za pomoc

Jako fan Klipsha możesz spróbować "policylindrical surfaces"  http://tinyurl.com/dope-from-hope-pdf strona 7.
Parę uwag o akustyce pokojów, ustawieniu kolumn i takich tam, też tam jest.

Ustrój ma prosta konstrukcję i u siebie też planuję chociaż spróbować trochę tym powalczyć. Niestety nie widziałem nigdzie w okolicy płyty pilśniowej, więc na razie mam docięte płaty z hdf, ale on niestety ciężko się wygina.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Molibden

  • 1906 / 5915
  • Ekspert
02-12-2009, 21:29
I jak tam plany? Na jak dużej działce będzie stał dom?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
02-12-2009, 23:36
No wlasnie tutaj jest problem dzialka 750m2. Szerokosc 25m, dlugosc 30m. Do tego dochodzi ze front domu moze miec tylko 14m szerokosci.
Najprawdopodobniej zostanie ten i pomieszczenie bedzie nad garazem. Podniose tylko scianke kolankowa zeby byla wieksza kubatura.

vector

  • 321 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
03-12-2009, 14:04
Krystian,

Moze to troche nie na temat ale...........:)
A moze, zbuduj raczej troszke inny dom (wiem, ze juz wybrales ale ......:)))

Ja mieszkalem (i zbudowalem, jeden wlasnie buduje;)) juz w kilku roznych domach i mam takie przemyslenia:

- Nie zbuduje wiecej domu ze skosami na gorze. Jest to marnotrwstwo przestrzeni i pieniedzy bo wykonczenie tego kosztuje mnostwo kasy a funkcjonalnosc jest zalosna.
- Nastepny aspekt to to, ze wszyscy obecnie buduja "dworki" i temu podobne. Warto moze pomyslec o czyms innym bardziej ambitnym.
- Mieszkanie w architekturza a\'la dworek IMHO jest byc moze i mile i przytulne ale na dluzasza mete troche nudne i przygnebiajace w porownaniu do nowoczesnej architektury
- Nowoczesna architektura oferuje przestronne i wysokie wnetrza - panuje przekonanie (chyba nawet sa jakies badania naukowe), ze w takich wnetrzach czlowiek staje sie bardziej kreatywny i ma wiecej pozytywnej energii....:))))

Znalazlem z tej samej pracowni np. taki domek: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-karaganach/m4a0bf529ebeb2,3
Zobacz wnetrza.......:)))

Moim zdaniem bedzie Ci sie fajniej mieszkalo a przy okazji nie bedziesz mial problemow z ustawieniem sprzetu:)))))                  
                          Tako rzecze Zaratustra......:)))))))


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?