Audiohobby.pl

Trzaski podczas odtwarzania

pearl_jamik

  • 45 / 5513
  • Użytkownik
14-01-2011, 19:51
W sumie nie wiem, czy nie PC Audio .. no ale tak:

z ciekawosci podlaczylem sobie karte esi juli@ -> toslink -> DAC -> wzmacniacz -> sluchawki

zainstalowalem asapi w foobarze, zeby uzyskac bit perfect, wszystko dziala w porzadku, piekny dzwiek , ALE...
podczas zmiany piosenki, lub podczas dwukrotnego klikniecia w celu odtworzenia wybranej piosenki na poczatku wydawane sa okropne 'popping, cracking' dzwieki, ktore moga nawet fizycznie zranic uszy (te dzwieki wystepuja tylko przez chwile). podczas gdy nie zmieniamy piosenki, nic takiego nie wystepuje..

co ciekawe z asio jest podobnie

sytuacja taka sama na glosnikach, wiec to problem 'gdzies w kompie'
ustawienia oczywiscie posprawdzane, tryb wylacznosci, latency, itp.

przeszukalem juz troche internetu ale nadal nic nie znalazlem, moze ktos sie spotkal z podobnym problemem ?

Vinyloid

  • 2470 / 5121
  • Ekspert
14-01-2011, 20:06
A sprawdzaliście kolego czy ze zwykłymi interkonektami (bez DAC-a) jest to samo ?

Radical

  • 721 / 5209
  • Ekspert
14-01-2011, 20:18
Co to za kabel optyczny tam masz?

Kraft

  • 448 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2011, 20:36
> co ciekawe z asio jest podobnie

A co z domyślnym Direct Sound? Bo jeśli ok, to odpowiedź znasz - zbugowane, przestarzałe wtyczki, z którymi ludzie mają multum problemów. Głośność wszędzie gdzie się da na maksimum, albo inaczej na 0dB i lecisz z DS, również bit perfect.

pearl_jamik

  • 45 / 5513
  • Użytkownik
14-01-2011, 21:04
Z DS nie ma problemów.

Nie mogę ustawić głośności na maxa, bo by mi rozwalilo leb, musze zmniejszyc bo nawet jak ustawie wzmak minimalnie to jest CHOLERNIE glosno.

Kraft

  • 448 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2011, 23:57
> Nie mogę ustawić głośności na maxa, bo by mi rozwalilo leb

Zatem nie musisz przejmować się perfekcją bitów, bo jej nie uzyskasz, co oczywiście nie znaczy, że sam materiał dźwiękowy straci na głębi bitowej.