Audiohobby.pl

Stereo dla początkujacego

lancaster

  • Gość
11-03-2008, 13:46
Jeszcze całkiem niedawno słuchałem na systemie skladającym się c CDP Philips(stopniowo sobie go tuningowałem), Gainclone/Drakula(wzmacniacze DIY) i klonach Totem Mite....bardzo przyemne zabawki.....zamist klonów Mite moznaby uzyc myślę Tannoy M1, a co proponujecie zamiast wzmacniacza :) ....coś z fabrycznych konstrukcji do powiedzmy 1Kzł....nowe lub uzywane.

nigi

  • 151 / 5905
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 16:14
 Moze jakis cyrus I albo II, albo nait I-III?
.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

Slav

  • 545 / 5905
  • Ekspert
11-03-2008, 23:12
Najbardziej wszechstronny jest amplituner. Wiem, bo mimo, że mam w miarę uczciwy ;) zestaw stereo to i tak najwięcej pracy ma Denon. Stereo odpalam, kiedy naprawdę chce słuchać muzyki dla samej muzyki a nie jak to ma najczęściej miejsce jako muzyczne tło. Nie muszę wspominać, że przy okazji sprawdza się przy oglądaniu filmów. ;)

Dlatego dla początkującego proponuje solidne DVD i dobre ampli. Jeśli ma możliwości to zamiast DVD polecam PS3 a idąc krok dalej komputer z niezłą kartą muzyczną. ;)

nigi

  • 151 / 5905
  • Aktywny użytkownik
12-03-2008, 00:56
Moze, ja bym sie nie zgodzil, kupilem yamahe rx-v450 i kina niet, bo nie ma miejsca ani kasy na tyle dobrych glosnikow, czyli filmy i tak slucham/ogladam w stereo, a stereo-muzyka mocno niezadowalajaco. Moze drozszy dobry ampli bylby lepszy, ale piszemy tu o sprzecie tanim, budzetowym i przynajmniej ja chetnie bym cofnal czas i kupil jakis wzmak ewentualnie ampli stereo.
Plusem jest natomiast wbudowany DAC, ktory uzywam do dekodera polsatu (moj nie ma analog out) i radio, ale tunery mozna kupic SH za grosze.

.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

palton

  • 422 / 5410
  • Zaawansowany użytkownik
14-07-2009, 22:12
denon 350 se (myślę że ok 500zł) ,rotele ,nad-y ,jeśli cd z regulacją głośności to końcówka mocy tych firm