Audiohobby.pl

Denon DCD-485 - usterka

Bednaar

  • 556 / 5859
  • Ekspert
22-05-2009, 08:46
Od kilku dni mam problem z moim odtwarzaczem CD - otóż niezależnie od odtwarzanej płyty przeskakuje on gdzieś w okolicy 10-12 minuty licząc od początku płyty - przeskok jest o jakąś minutę do przodu. Co ciekawe, gdy wracam chwilę później do pominiętego fragmentu - jest on odczytywany bez problemu. Podejrzewam, że być może smar na prowadnicy lasera wytarł się w tym miejscu - czy ponowne przesmarowanie załatwi problem?

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
22-05-2009, 15:40
Powinno. Może trzeba też dodatkowo wytłumić obudowę jeśli jest nadwrażliwy na drgania.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
22-05-2009, 16:01
Trzeba by zacząć od najłatwiejszego - oczyścić prowadzenie lasera z resztek starego smaru , nie psikać czymś "wodnistym" typu silikon w sprayu ( bardzo krótki efekt ) , tylko dać coś "grubszego" - jakiś smar stały .
Kiedyś w wideo przesmarowałem wszystko zwykłym ŁT , poprawa natychmiastowa , ale po miesiącu powtórka .
Nie wiem gdzie dostać te "oryginalne" smarowidła , które są w fabycznych mechanizmach magnetofonowych czy wideo - efekt na lata .
A jak to nie pomoże będziemy myśleć co dalej .

Bednaar

  • 556 / 5859
  • Ekspert
22-05-2009, 20:13
Na innym forum poradzono mi użyć smar z teflonem - co o tym myślicie? I czy do usunięcia starego smaru można użyć izopropanolu?

Bednaar

  • 556 / 5859
  • Ekspert
22-05-2009, 20:16
> Molibden
Na szczęście ten cd-ek jest niewrażliwy na drgania, a nawet może spokojnie grać, gdy stoi pod kątem jakiś 20-30 stopni :) W środku siedzi popularny KSS-213C.

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
23-05-2009, 13:06
Smar usuniesz wacikiem zmoczonym w ilopropanolu lub etanlou. Smar teflonowy nie będzie za gęsty? Ja używam ssmaru TF silikon + teflon.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
23-05-2009, 14:06
Od mechaniki samego lasera daleko z jakimkolwiek "oczyszczaczem" ja tak sobie izopropanolem załatwiłem laser.
Smar do prowadnic wózka z mechaniką lasera powinien mieć konsystencję 2 czyli np taki popularny ŁT4s z dodatkiem dwusiarczku molibdenu-to nie o kolegę Molibdena chodzi;) dawany często do łożysk kulkowych. Tzw suchy smar oparty na bazie teflonu nie będzie dobry  bo ma konsystencje lukru i się dosyć łatwo zsuwa z powierzchni smarowanej przestając działać skutecznie. Jeśli tam w mechanice jest zgromadzony w skrajnych pozycjach wózka smar i ma półpłynna konsystencje to ja  bym go po prostu ponownie rozprowadził po prowadnicach. Moim zdaniem problem tkwi raczej w sterującym napędem serwo.




                     

Bednaar

  • 556 / 5859
  • Ekspert
08-06-2009, 12:19
Objaw przeskakiwania minął samoczynnie pom kilku dniach, więc myślałem że mam spokój, ale teraz pojawił się inny efekt - otóz czasem podczas otwierania szuflady na początku słychać pisk, a potem występują rózne objawy (losowo):
- po ustaniu odgłosu pisku szuflada się nie otwiera - na wyświetlaczu pojawia się napis "Err", po drugiej próbie otwarcia szuflada noirmalnie się wysuwa, bez pisku;
- szuflada - po ustaniu pisku - otwiera się i natychmiast samoczynnie zamyka, po ponownej próbie otwarcia wyświetla się napis "Err", po paru sekundach napis gaśnie i szuflada normalnie się otwiera;
- po ustaniu odgłosu pisku szuflada się normalnie otwiera.
Czy to oznacza, że trzeba przesmarować prowadnice mechanizmu szuflady? Albo może też ślimaka podnoszącego blok lasera (bo coś takiego tu wyczytałem: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=33876)?

adam2948

  • 9 / 5443
  • Nowy użytkownik
08-06-2009, 14:07
Witam! Przypuszczalnie będzie pasek gumowy do wymiany od wysuwania szuflady.To on zazwyczaj tak piszczy.Choć niekoniecznie,może ma opór i się ślizga.Pozdrawiam adam2948.
Analog jest piękny.