Audiohobby.pl

Estradowe brzmienie

  • Gość
17-01-2009, 14:20
Wąska ścianka też służy zmniejszeniu interferencji. Po to ja wymyślono. Zwężenie powoduje zmniejszenie długości fal odbijających się od przeszkody - ściany kolumny. Oblekanie kolumny materiałem dźwiękochłonnym pomoże tylko dla fal wystarczająco krótkich by mogły zostać pochłonięte. Dla fal dłuższych niż zdolności pochłaniania i rozpraszania materiału tłumiącego nic nie da. Ile maksymalnie gąbki można przykleić na przednia ścianę - 05-1cm grubości? Dlatego wymyślono wąskie kolumny. Nie tłumi się tego czego i tak się nie da stłumić czyli fal długich lecz dąży do zmniejszenia wymiarów obudowy żeby jak najkrótsze fale mogły ją omijać.

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
17-01-2009, 14:27
Jakbym miał możliwość techniczne to zmierzał bym raczej do obudowy obłej o płynnie zmieniającym się profilu zagięcia oraz przetwornikach w osobnych skrzynkach-wiem że jednak to piknie nie wygląda :(

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 14:35
Idealnie punktowe źródło będzie miało charakterystykę wyglądającą podobnie, niezależnie od rozmiarów ścianki. Tyle że cały wykres będzie się przesuwał w stronę wyższych częstotliwości kiedy wymiary ścianki będą maleć.

Jeżeli jednak źródło będzie składało się z wielu takich punktowych, wtedy pewne rzeczy zaczną się uśredniać a peaki - wygładzać. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem ścianek jak najwęższych w stosunku do efektywnej średnicy membrany albo ścięć czy zaokrągleń.

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
17-01-2009, 14:45
>> Qubric_, 2009-01-17 14:20:23
>Ile maksymalnie gąbki można przykleić na przednia ścianę - 05-1cm grubości?

Jedną gąbkę można załatwić łatwiej dając różne materiały o różnej gęstości i różnym współczynniku rozpraszania fal i może być cieniej

>Oblekanie kolumny materiałem dźwiękochłonnym pomoże tylko dla fal wystarczająco krótkich by mogły zostać pochłonięte

U mnie są tylko 3 różne warstwy z różnych materiałów akustycznych ale można więcej a co za tym idzie lepiej-grubość nie musi wcale być większa-wręcz przeciwnie jak nas uczy praktyka materiały typu sandwich mogą być cieńsze. U mnie mierzona charakterystyka do 38Hz wyrównała się o 2dB a poniżej o 1dB a ile się wyrównuje na zawężeniu przedniej ścianki?
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
17-01-2009, 15:50
>> XYZPawel, 2009-01-17 15:41:49

Lepiej załóż kontr wątek i tam się produkuj

Z góry dziękuję

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 16:12
>> XYZPawel, 2009-01-17 15:41

Nawet gdybym miał możliwość "atoposowej blokady" jak na AS, nie przeszłoby mi przez myśl blokowanie Twojego udziału w tym wątku.

Tym niemniej ja już sobie dawno odpuściłem bezpardonową walkę ze "zniekształcającymi upiększaczami". Jak ktoś lubi taki dźwięk to jego sprawa - tu chodzi w końcu o przyjemność. Czasem tylko coś napiszę jak ktoś zaczyna głosić jakieś ewidentne (i możliwe do wykazania) bzdury, ale też niefanatycznie bo:

primo - autosugestia potrafi polepszać jakość doznań (sam jej zresztą pewnie ulegam w wielu przypadkach - nie zawsze jestem pewien że słyszę wpływ jakiejś inwestycji w inżynierską solidność konstrukcji)

secundo - nadmierna bezkompromisowość w głoszeniu swoich poglądów niekoniecznie ma przełożenie na skuteczność przekonywania. To trochę jak z surfingiem - najlepsze rezultaty osiągamy kiedy dopasujemy sie do fali a nie próbujemy wykonać najlepszą naszym zdaniem sekwencję ruchów, całkowicie ignorując bodźce z zewnątrz.  

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 16:29
Nie wiem kto moderował posty użytkownika XYZPawel ale jakieś słowo uzasadnienia by się przydało. Odpowiadam na post którego nie ma... może zwariowałem i słyszę głosy...

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 16:41
>> atopos, 2009-01-17 16:39

Chodziło mi o ten wątek. W ressurector\'ze się nie wypowiadałem i nie mam zamiaru.

Nie chcę wykasowywania moich wpisów, wolałbym przywrócenie wpisu na który odpowiadałem.

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 16:58
Ja jestem założycielem tego wątku i oświadczam tu i teraz że nic nie zgłaszałem w nim do moderacji.

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 17:01
To była odpowiedź na wpis :

>> atopos, 2009-01-17 16:56:03
> misiomor

Czy chodzi Ci o Twoją pierwszą odpowiedz na TEJ stronie (6) ?

Jesli tak to ja wykasowalem 2 poprzedzające ją wpisy XYZPawla,
zgloszone do moderacji przez zalozyciela wątku.
(to jedyna moja ingerencja w tym wątku).
Nie pozbawia to, moim zdaniem, czytelnosci Twojej odpowiedzi.
(a dokonane zostalo ZANIM ona nastąpila)

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 17:02
Na wypadek gdyby moderator atopos coś zmieniał w swoich wypowiedziach jak to ma w zwyczaju.

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 17:19
Już kiedyś wskazywałem, w wątku "Regulamin", cytuje samego siebie:

Przykład - wątek 1828, wpis z godz. 20:06 moderowany (modyfikowany) przez autora o godz. 20:28

cir

  • 360 / 5908
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2009, 17:25
niestety Paweł zapetla miedzy soba watki bo ciagle jedzie to samo
kazdy by sie pomylił
ustalcie wreszcie reguły gry np 3 zgłoszenia do moderacji zasadne to tydzien abstencji

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 17:33
A insynuacje w tym wątku to kto inny zaczął. To ja zostałem OSKARŻONY o zgłaszanie do moderacji zupełnie kulturalnych i nie naruszajacych prawa wpisów czyli zwykłe KABLOWANIE.

misiomor

  • 2094 / 5907
  • Ekspert
17-01-2009, 17:39
Hot link do auto-moderowanego wpisu (jednego z wielu):

http://audiohobby.pl/topic/2/1828/all

Pięć odpowiedzi pomiędzy wpisem (pierwotnym) a jego moderacją - modyfikacją.

Jak to mawiali Rzymianie "Żona Cezara musi być poza wszelkimi podejrzeniami". Albo coś w tym stylu.