Audiohobby.pl

AudioWszoł 2011

lancaster

  • Gość
14-11-2011, 12:23
magus, wszystko się sprawdza. Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści, a jak postawisz sobie w chałupie wykwint to się bujaj chłopie i szukaj synergii :-P

magus

  • 20990 / 5909
  • Ekspert
14-11-2011, 12:29
swojego czasu bardzo przejąłem się wątkiem graafa na AS o ustawianiu kolumn - mocno wspartym teoretycznie

takiej sceny (która nie jest dla mnie priorytetem z drugiej strony) to chyba jeszcze nie widz... słyszałem
Odszedł 13.10.2016r.

fakamada

  • 1066 / 5410
  • Ekspert
14-11-2011, 14:12
Nie wszystkie pokoje dane mi było odwiedzić, ale z tego co słyszałem w pamięć zapadły mi:

Sonido - gram na takich, więc siłą rzeczy musiało się podobać :)
Voxativ
Snell - strasznie szpetne. Wciągający, dość szybki i jednocześnie plastyczny dźwięk, dobra scena mimo ustawienia pod samą ścianą
Goldennote - wielgachne szafy. Na basie 2x10" w zamkniętej budzie. Jeden z lepszych basów wystawy. Reszta pasma j.w. jednocześnie szybka
                   i plastyczna. Tu chyba jestem odosobniony w opinii, bo do tej pory nikt nie zwrócił na nie uwagi.
Ancient Audio - bardzo wciągająco i ekspresyjnie. Dla mnie na granicy ostrości, ale bardzo dobrze. Scena bardzo dobra.

 

fakamada

  • 1066 / 5410
  • Ekspert
14-11-2011, 14:13
No i muszę pochwalić wystawców za ,z roku na rok co raz większą, ilość  ustrojów akustycznych. Idzie ku dobremu.

Yogi

  • 493 / 5909
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2011, 17:08
niestety nie dotarłem, czy mógłby ktoś wkleić zdjęcia systemu i głośników JAG ?

lancaster

  • Gość
14-11-2011, 20:13
"Voxativ ....Miałem z przyjemność wcześniej z tym odtwarzaczem i dzięki temu mogłem docenić jak dokładnie przenoszą Voxativy jego sposób grania. Brawa dla Pani Konstruktorki za równowagę tonalną i precyzję w oddaniu szczegółów tekstury i obrysu dźwięku."


Z takim odtwarzaczem dającym "zupę" ? Ej, no :-P
Akurat Ines Adler testowała wiele odtwarzaczy majkel. w tym pewnie takie które uważasz za gwiazdy. Słuchając Twojego podobno świetnego DAC nawet przy CDP 6 nie doszukałem jego lepszości ...no może kontrola dołu uczciwie ciut lepsza bo Docet w tym względzie terminatorem nie jest.
Stopień zaangażowania na poziomie beznamiętnym niestety.. Podeślij Ines swoje cacko. Kobieta jest otwarta, jeśli masz coś lepszego na pewno skorzysta :-)

"JAG Electronics .... W tym roku zaliczyłem kompletny opad szczęk"

To akurat wierzę, bo w  porównaniu do nieodżałowanych dipoli na Goodmansach było właśnie beznamiętnie.

lancaster

  • Gość
14-11-2011, 20:41
mikelllo, gdzie (z jakimi zestawami) na tegorocznym AS grały ampy w  klasie D (NuForce) ?

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
14-11-2011, 21:28
@lancaster, znam więcej osób od Ciebie, które słyszą "odwrotnie" niż ja, choć to nadal mniejszość. Dlatego nie będę się spierał. Nie wiem po co tu wtrącenia o moim DACu. Jakoś sobie nie przypominam Twojej wizyty w sobotę w kąciku słuchawkowym pokoju DIY, więc możesz spokojnie przyjąć, że go nie słuchałeś. Żaden odtwarzacz nie brzmi jak Docet Lector to fakt, ale dla mnie jest to ewidentna maniera, którą na Voxativie było słychać.

Jakby się ograniczyć tylko do CD lampowych, to ayony grają inaczej, Ancient Audio inaczej, Audio Aero jeszcze inaczej, podobnież jak Audio Note - znowu po swojemu. Docet Lector oczywiście też inaczej. Gdybym musiał wybrać któreś z tych brzmień, a dzięki Bogu nie muszę, to bym się wahał między Ancient Audio i Audio Note.

lancaster

  • Gość
14-11-2011, 21:38
majkel, jedno pytanie. Słuchałeś Doceta przy AA Air np. ? Bo ja akurat miałem okazję i właściciel kupił Aira (zresztą wskazałem go jako jeden z odtwarzaczy które warto wziąć pod uwagę) tylko dlatego, ze był już "po słowie" z p. Jarkiem....a za wokalami z CDP 7mkIII tęskni do dziś (Air ma lepszą przestrzeń i bas, ekspresja i barwy w testowym systemie dla Doceta).
W zeszłym tygodniu 7-ka wylądowała w Sound Clubie i była porównywana z Audio Solution za circa 200Kzł....zaraz będzie, ze się chwalę ale raczej pohandlujemy....wiec proszę nie pisz mi to o "zupie" bo śmiech.

Akurat "maniera" Doceta (sok i wibracje) by się przydała tegorocznej prezentacji Voxativa.
Nie wiem co tam zawiniło w stosunku do tego co słyszałem w zeszłym roku....w sumie wszystko (driver w kolumnie, wzmacniacz, CDP) ogólnie OK, ale pamiętając że może być znakomicie miałem niedosyt.

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
14-11-2011, 21:42
Kurde, no nie dopatrzyłem się drugiego pudełka i pomyślałem, że to był Lector 0.6. Niemniej coś w tym wszystkim było z młodszego brata. Co do wad tej prezentacji - powinno bardziej napier..lać po prostu.

Ged

  • 1716 / 5908
  • Ekspert
14-11-2011, 21:44
Jeśli mogę odrobinę off-topu nt. Docet Lectora to na naszym forum non-stop pojawiało się zdjęcie z drewnianymi boczkami. Ta wersja wygląda koszmarnie (w mojej ocenie). Natomiast na tegorocznym AS widziałem wersję całą czarną (boczki z plexi). Jest dużo ładniej: http://www.lector-audio.com/010.htm

lancaster

  • Gość
14-11-2011, 21:47
Włodek, w Polsce oferowane są obie wersje. Wersja z drewnianymi boczkami jest popularniejsza.

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
14-11-2011, 22:02
Z Ancienta słuchałem najtańszy odtwarzacz, nawet porównawczo z DACem + DVD, i Air u konstruktora w domu. Tego pierwszego także jako transport do mojego DACa. Mistrzami barw te AA rzeczywiście nie są, a braków w tym zakresie Docetowi też nie zarzucałem. On ma taki swoisty sposób rysowania i rozmieszczania dźwięków, mnie się to luźno kojarzy z talerzem zupy, w którym pływają różne rzeczy. Wolę innego typu holografię.

Najzabawniejsze w porównaniu transportów na moim DACu było to, że zagrał on niemal identycznie jak Lektor IV, kiedy ten robił za transport. To tylko potwierdza pewną moją teorię, powstałą na podstawie kilku CD jako transport lub źródło kompletne, że dla pełni (barwnego) szczęścia należy unikać systemów odczytu Philipsa. Ale to tak na marginesie. I nie chodzi tu o koloryt taki czy siaki, tylko jego złożoność.

Gustaw

  • Gość
14-11-2011, 22:29
>> Piotr Ryka, 2011-11-14 20:59:54
>> Gustaw, 2011-11-13 22:58:25

Idea oczywiście przezacna, a realizacja, to się okaże.

>>>Gdziekolwiek i kiedykolwiek dojdzie do skutku, podeślę swój system.


Skandal ! Jak to podeślę swój system !!!? Pierwszy słuchawkowiec RP !. Nasz Guru wszelkich nauszników tylko podeśle system !!!???? Jeżeli pierwszy słuchawkowiec RP nie ruszy swoich czterech lit.... tzn par słuchawek i nie odbędzie pielgrzymki do przyszłej mekki słuchawkowej osobiście too.....

Co do realizacji to nie będę wychodził przed orkiestrę. Pomysł jest Wiktora i jeżeli będę mógł w czymś pomóc (n.p. profesjonalne złośliwości na temat Grado) to jestem do dyspozycji. O !

almagra

  • 11514 / 5561
  • Ekspert
14-11-2011, 22:50
U konstruktora w domu?Majkel,u jakiego u licha konstruktora?