Audiohobby.pl

DAC za ~1.000 USD przed RudiStora NX-33

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 17:24
Stary sluchalem ostatnio Accuphase za 16Kzł...Accu to jednak ma do mnie pecha :) 3,5W lampa rozgniotla tak jak piszesz biednego Accu :))))
Zalezy jaka lampa ale Sun audio w zadanym systemie byl lepszy pod kazdym wzgledem - zwlaszcza plastyka, dynamika, barwy i wybrzmienia....przestrzen nie bolała...ale Accu ogolnie zagral plasko i ze sporo mniejszym poczuciem namacalności....nie wiem skąd te mity o accuphase.

Niedawno czytalem wpis usera szczepan na audiostereo. Facet ma Accuphase A50 i polskie DIY - Merit zjadl Accu bez dwóch zdań....a czlowiek nie ma zadnego interesu zeby to pisac jak sam stwierdza bo zostal na lodzie z dwoma A50 :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
03-09-2008, 17:28
Nie napisalem, ze pomijam DIY. Bardzo chetnie, jednak ja sam tego nie zrobie bo nie potrafie. Nie mam ani wiedzy ani umiejetnosci.

Najprawdopodobniej skonczy sie na PS Audio, CECu albo Stello.

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 17:32
Polecam Łukasza fikusa, a nie mam żadnego biznesu w lansowaniu faceta.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
03-09-2008, 17:33
dodam tylko, ze coraz bardziej smiesza mnie opienie iz cos jest zjadane przez cos innego. Nie ma obiektywnej prawdy o Audio. Co z tego, ze dla jednego klocek A zje B. Jak dla drugiego B zje A, a trzeci powie ze i A i B zjada C z czym dwaj poprzedni sie nie zgodza a czwarty powie, ze D zjada A,B,C z czym zgodzi sie pierwszy i trzeci ale drugi juz nie. I jaki z tego wniosek - buduj tor pod to co lubisz i miej co jest zjadane przez co w 4 literach. W koncu chodzi o Twoja przyjemnosc. To nie zimna wojna :)

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
03-09-2008, 17:36
Lan: a jakis namiar na niego. Jam nie jest stara gwardia as i ludzi nie znam :)

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 17:41
http://www.lampizator.eu/


fallow, wogóle świetna strona i duzo fajnego do poczytania :)
Łukasz na as udziela/ł sie niewiele.






\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 17:46
fallow, no dobra skoro nie ma urzadzeń obiektywnie lepszych to co za różnica czy ktoś słucha na Cambrigde audio+tannoy m2, czy na kompletnym systemie ancient audio....to paranoja zeby tyle placić za gusta :)))
Podobnei nie ma lepszych i gorszych oraz zjadanych jedne przez drugie samochodow :)))))
No sa niestety lepsze i slabsze. Jezeli rzyjmiesz za punkt odniesienia muzykę na żywo(z je naturalną swoboda, dynamika, szybkoscią, barwą i namacalnoscią/obecnością) w kazdym razie.
Bo ze komuś moze sie bardziej podobac wzmak grający plasko, czy pogrubiony bas byle coś tam mruczalo(czego nei robi zaden instrument na żywo) to ja rozumiem....a w kazdym razie niedawno przyjalem do wiadomosci :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
03-09-2008, 18:25
Ze strony Lampucerowej:

"And finally - I DON\'T SELL PRODUCTS, KITS OR SERVICES OF ANY KIND. Noone can afford my hourly rates so don\'t bother.   ;-)
Lukasz"

To moze podziekuje i oddam pieniazki tym, ktorzy chca je ze mnie wyssac ;)

kozak

  • 12 / 5789
  • Nowy użytkownik
03-09-2008, 18:40
Dyskusja prawdziwie audiofilska, ale wciąż sprowadza  się do jedynie słusznego wniosku. Za wszelką cenę wyrwij klocka ze swojej listy, wrzuć w swój tor i decyduj.

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
03-09-2008, 19:01
A tutaj mamy plyte "obecnego" CECA DA53

majkel

  • 7476 / 5915
  • Ekspert
03-09-2008, 20:50
DX51 wyglądał zgoła inaczej w środku. Widać z tego, że firma próbuje różnych rozwiązań.

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
03-09-2008, 22:50
Taak, DA53 to taka ...hmmm, jak to ujac..."lajtowa" konstrukcja.

Teraz ma wyjsc DA1N - ale bedzie kosztowac grubo. Nowy naped razem z DACiem ma kosztowac okolo 35.000 PLN wiec mozna sobie obliczyc ile mniej wiecej bedzie kosztowal sam DAC.

Pozostaje wiec DX51 i DX71 second hand.

kozak

  • 12 / 5789
  • Nowy użytkownik
03-09-2008, 23:03
CEC to według mnie dobry kierunek. W moim źródle /TL51XR/ siedzi świetna kompilacja DAC-a na bazie Burr-Browna PCM 1796 i gra świetnie. Ostrzej od Nemesis i rewelacyjnie zbalansowana, pod moje ucho rzecz jasna. Mają talent "inżynierowie z CECa", a lokując produkcję w okolicach kanionu żółtej rzeki cena jest na polską kieszeń /smutne to i wesołe zarazem/.

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
06-09-2008, 12:18
Ja testowalem wczoraj DX51. Mysle, ze nie gra ostrzej od AudioNemesisa, ktorego tez mialem okazje sluchac wiele razy. (Wersja po upgrejdach). Ogolnie jest to kierunek ktorego szukam, analogowe dosc cieple brzmienie, attack moze jak dla mnie moglby byc troche bardziej uwypuklony, jest cialko i calkiem niezla separacja intrumentow w przestrzeni. W sumie podobalo mi sie, jednak przeszkadzala mi jedna sprawa. Tlo nie bylo prawdziwie czarne oraz szumy.

Lynx Two jednak przyzwyczaja do tego, ze tam gdzie nie ma nic - jest czern. Podobnie ma RudiStor. Jezeli mam tam jakas texturke to dla mnie jest to nowosc. Byc moze gdybym mial inne bardziej audiofilskie urzadzenia lub cos analogowego w przeszlosci - wcale nie bylbym na to taki uczolony, ale ja sie wychowalem na krystalicznosci :)

Mimo wszystko ciekawi mnie jeszcze CEC DA53. Opinie, ze cos musi wazyc 10kg sa troche smieszne. Przykladowo PS Audio DLIII z modem i bez jest zaliczany do jednych ze zdecydowanie najlepszych DACow do 3-4 tys USD. A w srodku ? Montaz powierzchniowy i ubogosc :) Czasy sie zmieniaja, wszystko idzie w przod a klocki wcale nie musza wazyc kilogramow aby mialy dobre wypelnienie :)

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
07-09-2008, 16:07
Moze kogos zainteresuja zdjecia Stello DA100 Signature :)